Майски щъркелови доставки 2021

  • 24 399
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 419
Primavera, да не ти се бъркам, но може би ще е по-лесно, което момиче иска да е в списъка на първа страница да ти на пише на Л.С години, коя подред бременност е и термин, някои пишат и град. Ти си прецени, разбира се, просто ми се струва, че така и ти ще си улеснена.

Аз имам едно предложение. Може ли да пишете кое детенце ще ни е, не коя бременност?

Например, на мен това ще ми е пета бременност но дай боже второ живо родено детенце.

# 691
  • София
  • Мнения: 80
Здравейте, момичета
И аз да се включа. След два неуспешни опита инвитро и 3 инсеминации, то взело че станало естествено Simple Smile Чак не можах да повярвам! Бях в шок първите дни. На 40 години съм, първа бременност. В 9 с. и 6 д. съм. Засега всичко е ок. на 04.11. имам час за БХС и се надявам всичко да е добре. Успех на всички майски мамчета Heart

# 692
  • София
  • Мнения: 22 984
Момичета много мислих днес и смятам, че трябва да сменя доктора и клиниката. Тези, които сте от София от кой сте доволни?
 По принцип досега бях в Щерев. Бях ви казала, ако някой помни де, че днес трябва да съм на ФМ. Като проследяващият лекар ми каза да отида днес, както и Примавера предположи се оказа рано и ме върнаха. Само дето си платих като поп 70 лв за БХС, които направо отидоха на вятъра. Имам час уж за другата седмица, като ми каза, че нямало нужда да пускам БХС, което според мен не е вярно, нали?Много ми е тъпо, чувствам се буквално използвана. Не ми е за парите, даже  си записах час и аз за Vision тест и няма въобще да ходя повече на БХС, ама не е там въпросът. Преди две седмици някъде звънях за нещо на регистратура, трябваше лекар да се свърже с мен и така още си чакам...
Много по-зле е от преди години...

# 693
  • Мнения: 876
Момичета много мислих днес и смятам, че трябва да сменя доктора и клиниката. Тези, които сте от София от кой сте доволни?
 По принцип досега бях в Щерев. Бях ви казала, ако някой помни де, че днес трябва да съм на ФМ. Като проследяващият лекар ми каза да отида днес, както и Примавера предположи се оказа рано и ме върнаха. Само дето си платих като поп 70 лв за БХС, които направо отидоха на вятъра. Имам час уж за другата седмица, като ми каза, че нямало нужда да пускам БХС, което според мен не е вярно, нали?Много ми е тъпо, чувствам се буквално използвана. Не ми е за парите, даже  си записах час и аз за Vision тест и няма въобще да ходя повече на БХС, ама не е там въпросът. Преди две седмици някъде звънях за нещо на регистратура, трябваше лекар да се свърже с мен и така още си чакам...
Много по-зле е от преди години...

Чакай сега, ти като плати за БХС не ти ли взеха кръв? Ако са ти взели - да направят БХС с данните от тази кръв и данните от ФМ другата седмица. Ако не са ти взели кръв - да ти вземат.
Без значение от мнението на доктора ти - платила си си БХС и да ти направят БХС. (уф, как се нервирах)

Аз мога да препоръчам д-р Иван Вецев за проследяване. Работи в Шейново. Една приятелка си записа час в началото на седмицата и й дадоха за следващата.

Primavera, да не ти се бъркам, но може би ще е по-лесно, което момиче иска да е в списъка на първа страница да ти на пише на Л.С години, коя подред бременност е и термин, някои пишат и град. Ти си прецени, разбира се, просто ми се струва, че така и ти ще си улеснена.

Аз имам едно предложение. Може ли да пишете кое детенце ще ни е, не коя бременност?

Например, на мен това ще ми е пета бременност но дай боже второ живо родено детенце.

Аз днес прочетох цялата тема отново и ми
беше супер готино да чета за първоначалните ни трепети. Записала съм за всяка каква информация е дала и ще я подредя утре. Ама не мисля да навлизам чак в такива подробности. Може всеки да реагира различно. Аз например предпочитам да си казвам за всички бременности, без значение дали ме питат колко деца имам. Просто така съм избрала да си преживявам нещата.
Та понеже всички сме различни и в тази тема сме малко повечко с проблеми, та ще се опитам да не засягам никого и ще пиша само термините най-вероятно. А в следващата тема можем да пуснем и предположенията за пол.
Ще намеря и полезно инфо с линкчета и картинки.

# 694
  • София
  • Мнения: 22 984
Взеха ми, но навсякъде чета, че БХС трябва да се направи до 2 дни преди/ след ехографското изследване.

# 695
  • Мнения: 876
Взеха ми, но навсякъде чета, че БХС трябва да се направи до 2 дни преди/ след ехографското изследване.

Така е в България. Но в чужбина не е и в Англия специално. Там ми взеха кръв в 10-та седмица и ФМ беше в 12-та. Казвам за Англия, защото в Щерев ползват английски софтуер.
Така че или да ти върнат парите, които са взели за нещо, което не са направили (70 лв. са бая пари) или да го направят. Едва ли едно взимане на кръв струва 70 лв. Ако са ти я взели днес, още не са тръгнали да я изследват.

Всъщност като се замисля, нищо не им пречи да те боцнат другата седмица и да си ти направят БХС. Без да плащаш пак!

# 696
  • Мнения: 714
Щом ще правите кръвен тест не е нужно да давате пари за БХС. БХС е една статистика. Идете на ФМ, но не се занимавайте с нещо което дава някакъв спорен резултат.

# 697
  • Мнения: 876
Щом ще правите кръвен тест не е нужно да давате пари за БХС. БХС е една статистика. Идете на ФМ, но не се занимавайте с нещо което дава някакъв спорен резултат.

Ама те са й ги взели вече парите.

# 698
  • Мнения: 714
Щом ще правите кръвен тест не е нужно да давате пари за БХС. БХС е една статистика. Идете на ФМ, но не се занимавайте с нещо което дава някакъв спорен резултат.

Ама те са й ги взели вече парите.
То беше и към други които споделят, че ще правят кръвен тест и в същото време ще ходят и на БХС... А Щерев няма да ги коментирам. Те от години гледат на пациентите си като на ходеща касичка.

# 699
  • София
  • Мнения: 22 984
Идеята беше да си отида на БХС и на ФМ днес, но тъй като не ми се получиха нещата, реших наистина да направя тест. Записах си и час за утре при една друга лекарка от друга болница, коят ми препоръчаха. Ей така за второ мнение, как наистина се развиват нещата дотук, че нещо започна да ми се губи вярата в Щерев.
Днес като го помолих поне нещо да ми каже, как му се струва, че се развиват нещата, каза само- ами има глава... Благодаря, това го видях и на обикновения ехограф.

Последна редакция: ср, 14 окт 2020, 19:10 от sea.sea

# 700
  • София
  • Мнения: 751
luludi, добре дошла в темата! Hug Много се развълнувах от това, което си написала и ти желая прекрасни емоции през цялата бременност!

sea.sea, много неприятно, дано намериш своя лекар и да получиш необходимото внимание и отношение, които да ти дадат увереност, че си в сигурни ръце. Между другото, въпреки ДНК теста, ме убедиха да направя и БХС. Имам час в за БХС в Щерев и после при д-р Чавеева за ФМ след 10 дни.

Излязоха ми резулатите от ДНК теста - момиче, без аномалии за изследваните в теста генетични заболявания.

*PrimaVera*, благодаря че ще се ангажираш с новата тема.

# 701
  • София
  • Мнения: 22 984
С какви доводи те убедиха за БХС?

# 702
  • Мнения: 714
luludi, добре дошла в темата! Hug Много се развълнувах от това, което си написала и ти желая прекрасни емоции през цялата бременност!

sea.sea, много неприятно, дано намериш своя лекар и да получиш необходимото внимание и отношение, които да ти дадат увереност, че си в сигурни ръце. Между другото, въпреки ДНК теста, ме убедиха да направя и БХС. Имам час в за БХС в Щерев и после при д-р Чавеева за ФМ след 10 дни.

Излязоха ми резулатите от ДНК теста - момиче, без аномалии за изследваните в теста генетични заболявания.

*PrimaVera*, благодаря че ще се ангажираш с новата тема.
БХС е статистика. Няма да покаже нищо по-различно. Даже при проблем съветват амниоцентеза (сигурно не се пише така) или кръвен, дето се праща в чужбина. Напълно безмилено е да се дават пари пари при направен скъп тест. Даже ако идете на ФМ, после с документите може да идете в МД и там БХС е безплатно (или поне преди 5г беше).

# 703
  • София
  • Мнения: 22 984
Само че, ако си в Щерев на ФМ БХС се прави там...

# 704
  • София
  • Мнения: 751
С какви доводи те убедиха за БХС?

Освен анализ за хромозомни аномалии (който така или иначе е много по-прецизен в ДНК теста), се правело изследване на плацентарната функция и правилния растеж на бебето в този контекст. Каза ми го лекар, когото много уважавам. Не съм специалист и затова приемам съвета и ще го последвам. Със сигурност предпочитам едно изследване повече, отколкото да има нещо, което да пропусна и  в последствие може да се окаже ключово. Иначе за хромозомния анализ с вероятностен характер, който е повече статистика, отколкото генетика и медицина, бях убедена още изначално, че е безсмислен. Математик съм и имам представа колко изкривена може да бъде статистическата картина като ми въведат 32-те години възраст Grinning

Трудна е тази преценка какво е смислено да се изследва и какво - не. А фактът, че съм в позиция на некомпетентност, в крайна сметка свежда решението до избор да се доверя на определен авторитет.

Несъмнено обаче изследванията в ЖК са смешни. Когато лекарката ми ми препоръча да си пусна разните витамини и хормони на ЩЗ, го направи много плахо, все едно ще я нападна, че ме вкарва в допълнителни разходи. После ми обясни, че има много пациентки, които реагират остро на всичко, изискващо доплащане. От друга страна, факт е и че има откровено комерсиални клиники, в които дори да изсипеш много пари, няма да получиш внимание и адекватна медицинска услуга.

В този ред на мисли, ако има момичета от София, накъде сте се насочили за самото раждане? Колебая се между Надежда и Токуда.

Последна редакция: ср, 14 окт 2020, 21:46 от hatred

Общи условия

Активация на акаунт