Майски щъркелови доставки 2021

  • 24 400
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 751
*PrimaVera*, много е разочароваща тази информация за Надежда. Мислех, че там изборът дали детето да е при майката е на самата нея. За мен също е водещо да съм с него.

# 721
  • Мнения: 714
*PrimaVera*, много е разочароваща тази информация за Надежда. Мислех, че там изборът дали детето да е при майката е на самата нея. За мен също е водещо да съм с него.
Детето е изцяло при майката, по принцип казват че заради Covid-19 е 24/7, но приятелка ражда миналия месец и каза, че които желае през нощта може да го оставя на акушерките. Тя макар и след секцио изкара близо седмица 24/7 с детето. Едно време също беше по-желание, вземаха ги само сутрин за 1 час и следобед за 1ч да ги изкъпят. Сега вече не, заради вируса и са изцяло с майка си.

# 722
  • Мнения: 876
По информация от миналата седмица, в болницата няма условия детето да е непрекъснато с майката. В стаите е забранено да се яде, а в столовата не се допускат бебета. Тоест това е 3 пъти оставяне на бебето. Отделно в баните към стаите нямало условия да се къпе бебе, затова го взимали за къпане следобяд мисля, че беше. И за нещо го взимаха сутринта, май някакви прегледи. Моята позната се оплакваше, че било голямо разкарване само да го носиш и взимаш.

# 723
  • Мнения: 130
@sea.sea, аз съм много доволна от Мария Атанасова. По принцип в Токуда работи, но там с графика е много зле. Приема и в МЦ Афродита, и там се ядва положението.
Изключително е емпатична, и обяснява много. Отделно и техниката й в Афродита е много добра.
По това, което съм видяла тук - гледа да ти спести пари - в смисъл, че гледа да ми мине максимално неща по допълнителното здравно, сама ме насочи да се запиша по каса, за да ползвам и там  полагащото ми се.
Смятам, като дойде времето, при нея и да раждам, само че в Токуда.

И аз се следя при нея в Афродитя и ще раждам в Токуда. Наистина е много мила, доста е тегаво с часовете при нея обаче. Тя ще ми прави и ФМ на  21.10. Ще споделя после как е минало. Чудя се само дали в Афродита правят БХС или ще ми прати на друго място?

Ами мен си ме прати за ранната фетална на друго място директно. Аз лично в Щерев при Чавеева си записах час, на 3.11 е, иначе ми беше препоръчала и МЦ Фемина или МЦ Марковс.

# 724
  • София
  • Мнения: 22 984
Аз днес си бях на другия преглед. Каза, че въобще не е рано и се вижда носната костица и каквото трябва за този етап...

# 725
  • Мнения: 876
Аз днес си бях на другия преглед. Каза, че въобще не е рано и се вижда носната костица и каквото трябва за този етап...

И? Всичко ОК ли е? Пол казаха ли?

# 726
  • София
  • Мнения: 22 984
Каза, че засега всичко и се струва нормално. Пол- не, но живот и здраве като ми излязат резултатите от теста ( което ще най-късно на 25) ще се знае със сигурност полът. Simple Smile

# 727
  • Мнения: 346
По информация от миналата седмица, в болницата няма условия детето да е непрекъснато с майката. В стаите е забранено да се яде, а в столовата не се допускат бебета. Тоест това е 3 пъти оставяне на бебето. Отделно в баните към стаите нямало условия да се къпе бебе, затова го взимали за къпане следобяд мисля, че беше. И за нещо го взимаха сутринта, май някакви прегледи. Моята позната се оплакваше, че било голямо разкарване само да го носиш и взимаш.

Това е така, преди почти пет години раждах в Надежда, ами няма да си кривя душата - много съм доволна. В последствие препоръчах и на други приятелки и те са много доволни. И бебето си е непрекъснато с майката. Да оставяш го сутрин за стандартни изследвания - мерят ги, преглед от дежурен неонантолог, слагат им първите ваксини, прегфлед на слуха и т.н. Но пък и не си представям как ще мъкнат цялата техника и оборудване по стаите за тези изследвания Rolling Eyes И да, три пъти на ден оставяш бебето, за да се храниш, ама нали едно хранене е 15 мин., не мисля че е чак такава драма, по-нехигиенично ми се струва да се разнася манджа по стаите - трошат се трохи, умирисва се на храна ...
Всеки си има мнение и предпочитания.

# 728
  • Мнения: 876
Точно защото всеки си има мнение и предпочитания го споделих това като инфо. Защото повечето жени казват, че са доволни, но не дават подробности. А за мен примерно (може и за други майки) това взимане на детето не е приемливо при никакви условия.

# 729
  • София
  • Мнения: 22 984
За мен беше интересно и не знаех,е има столова. В Щерев ни носеха храната в стаите.

# 730
  • Мнения: 419
В Токуда също носеха храната в стаите. Бебето си беше при мен през по голямата част но вечер го вземаха доколкото си спомням.

*PrimaVera* доктора каза за прогестерона този който го имам оралния да си го слагам вагинално сутринта и да го пия през устата вечерта. Каза че било сложно с вагиналния заради застраховката а $900 наистина няма как да платим. Аз още уча, а мъжа ми кара специализация. Така че ще пробвам сега да слагам този който имам вагинално. 🤣🤦🏼♀

Аз да се похваля. Вчера ходихме при друг гинеколог и този ми хареса много повече. Направи ми ехограф без да му се моля, изкара доста време с нас да се запознае с мен и с мъжа ми, разпитва ни доста за медицинската ни история и беше много мил. Каза че по принцип един път в месеца е достатъчно за консултация но за сега се съгласи да ме вижда през две седмици. Сложи ме на инжекции подобни на фраксипарин заради моите тромбофилии. Чухме сърчицето на бебчето и ни стана много мило. ❤

# 731
  • Мнения: 876
elektra_86, да знаеш че от комбиниран прием страничните ефекти стават още по-зле. Та ако почнеш да се чувстваш някак по-различно, да не се паникьосваш и чудиш от какво е.
Можеш ли да ми пратиш близка снимка на глобулите на лични, да видя дали са като моите?

# 732
  • София
  • Мнения: 751
Момичета, рязко сменям темата с един тъп въпрос, сигурно много ще ми се смеете. Става дума за дрехите за бременни. Ако от един и същ артикул има S/P и S, това означава, че само S/P е съобразен с анатомичните особености на бременността, така ли? Тогава какъв е смисълът да има S от дънки с платка и оширение на корема?

# 733
  • Мнения: 876
Момичета, рязко сменям темата с един тъп въпрос, сигурно много ще ми се смеете. Става дума за дрехите за бременни. Ако от един и същ артикул има S/P и S, това означава, че само S/P е съобразен с анатомичните особености на бременността, така ли? Тогава какъв е смисълът да има S от дънки с платка и оширение на корема?

Не съм сигурна в това, което ще кажа, защото не знам за коя марка говориш, но... При нас повечето марки имат Petite разновидност на моделите. Това е за дребни жени, тип джобно гадже Grinning. Защото едно е S за жена метър и 70, а друго за 145 примерно. Та P-то само с това го асоциирам.
Но разбира се може и друго да е.
В Англия например има обувки, които са с номера 39W, това значи че са оширени и са за хора с по-широки крака. Clarks например на всеки модел имат W вариант.

# 734
  • София
  • Мнения: 751
Благодаря. Говорех конкретно за HM. И аз се чудих дали P не стои за petite, но пък никога досега не го бях виждала като означение, освен сега в дрехите за бременни. Абе хич не ми се купуват такива, но копче на корема вече ме дразни и се оглеждам за клинове.

Общи условия

Активация на акаунт