Имаше причина,преглътнах,но продължавам да се държа зле

  • 4 497
  • 74
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 19 253
Аз бях на доста по-сериозна възраст и така се бях вкопчила в миналото, вместо да гледам бъдещето. Е, самата аз се чувствах виновна за някои неща и това ме ядеше още повече. Ако бях изрядна, а само отсрещната страна е сгафила, щеше да ми е далече по-лесно да му тегля една.

# 46
  • Мнения: X
Потресена съм как оправдавате младежа. Бил на 20. 20 е новото 5 ли? На 2 месеца не било връзка? Ай стига глупости. Той се е отнесъл с нея като боклук, и то публично, дай сега да му пазим достойнството.

Авторке, ти този мъж не го обичаш и дълбоко в душата си го знаеш. Не знам защо си с него, предполагам, че му отмъщаваш с тези скандали. Според мен усещаш, че той си е 'платил' вече и е време да му биеш шута. Изритвай го и продължавай напред.

# 47
  • Мнения: 5 492
Че тя каза, че вече 4 години е друг човек, не е ли достатъчно доказателство? И да, връзка на 2 месеца, когато си на 20 не е никаква връзка. Как съдите за човека от 15 минути на някакъв купон? Като не го е искала, да не се е връщала при него, а не да се прави, че е простила, но вече 4 години да трови и себе си, и него.

# 48
  • Мнения: X
Галинор, не е до оправдаване, а до разбиране. Аз лично на 20 бях идиот, сега също, но това е друга тема. Повечето от връстниците ми и приятелите ми са преживявали подобни детинщини в ранните 20. Млади хора, разгонени, алкохолни истории по купони и прочее. Не е красиво, не е велико, но се случва и не е повод за разстрел и ходене на психиатър. Порастваш.

Авторката няма да се появи повече най-вероятно. Тя на най-важния въпрос не отговори - за какво се карат сега, как възникват скандалите, кой ги поддържа, как завършват. Може просто да са се изчерпали както много други връзки, започнали на 20, а тя се е вторачила в тази случка от миналото напълно напразно.

Прошката или я правиш, или не.

# 49
  • Мнения: X
На 20 чак такива демонстрации не съм правила. Възрастта не може да е оправдание за всяко малоумие.
В другите теми пишете все, че човек трябва в началото на връзката да пърха от щастие, тука изведнъж стана нормално човек да унижава половинката си в началото на връзката, само защото бил на 20. Завалията той, млад идиот! За още 2 месеца поумнял обаче. Представяте ли си! П. П. Даже 2 дни били, не 2 месеца.
Аз лично смятам, че щом човек е склонен да се държи като лайно, то няма значение колко години е бонбонче. И това ми се е доказало и в живота- и в момента не се сещам за нито едно изключение.

# 50
  • Мнения: X
Не съм писала нищо за нормалността на унижението. Аз не бих останала на този рожден ден след скъсването да гледам как бившия се натиска с ново момиче, за да се правя колко съм над нещата. Но неин избор е да остане, неин избор е да го приеме обратно и неин избор е да пуска тема с "не ми давайте съвети за раздяла".

# 51
  • Мнения: 4 166
А той защо се е разделил с онова момиче? Тя го е зарязала, нали?
Авторката е била прикоткана обратно при него, за да му "ближе раните", но постепенно е станало рутинно и удобно.
Ако момчето се беше влюбило в нея и демонстрираше любовта си, все си мисля, че авторката щеше някак да преглътне унижението от преди 4 години и философски да го приеме за хлапашка грешка.
Тогава унизена, сега неособено обичана - така ми изглеждат нещата. И как няма да е кълбо от нерви и да вдига скандали?

# 52
  • Мнения: 5 492
Проблемът си е само неин и тя правилно се е насочила към специалист. Вашите фантазии кой кого зарязал и кой как е бил прикоткан, също са си ваш проблем. Авторката каза - коренно различен е. Ако все пак не може да прости - да се разделят. Ако не иска да се разделят - да прощава. Никой не я кара насила да стои и да изнервя всички наоколо, както и себе си.

# 53
  • Мнения: 4 166
Коментирала съм темата по същество, както аз виждам проблема.
Как виждате нечии други проблеми, извън тези на авторката - никой не се интересува.

# 54
  • Мнения: 4 415
Бях от другата страна, на мястото на момчето, заради нещо, което (не) се беше случило на първата седмица от нова връзка. 3 години се опитвах да се докажа по всякакъв начин, търпях ревност, скандали, следене, ровене в телефона, какво ли не. Е, не постигнах нищо. По същия начин като теб - човекът отсреща не пожела/не можа да приеме нещо и да продължим напред. Писна ми, изморих се, тръгнах си.
И безброй пъти съм се чудила - защо зрял човек продължава да мъчи другия?! Ако нещо те гризе Х години, остави другия на мира, пусни го на свобода, спри да тормозиш себе си и него. В крайна сметка - никой не те държи там насила, против волята ти, че да стъжваш всеки ден, нали?!

Та, мисълта ми е - ако за 4 години не си го приела, няма и да го приемеш. Дали ще го зарежеш или не - твоя си работа. Но ако продължавате да се карате и връзката ви се превърне в низ от скандали, рано или късно той ще си тръгне.

# 55
  • Мнения: 2 204
Това е като вкопчването в живота и афиширането колко е хубав и как бил подарък. Абе къф подарък ве, просто смъртта е по-кофти тръпката.
Та и в тия "връзки" е същия принципа - с гаджето лошо, ама без него - по-лошо.
И хем не могат да се понасят хората, хем не могат да се разделят.
А оттам -  и да разберат, че не са били прави.

Последна редакция: чт, 27 авг 2020, 00:58 от vяsko

# 56
  • Мнения: X
Напълно здрава си, не слушай лелите, ами зарязвай момчето, не виждам само се мъчиш.

Не можеш да му простиш, а ако питаш мен и не трябва. Не се връзвай на приказки.

Естествено, че няма да простиш . Нищо по-нормално от това няма - поне според мен Simple Smile

# 57
  • Мнения: 4 166
Психологът няма как да накара гаджето да я заобича, че на нея да й олекне и да бъде щастлива. Лечител може да си бъде само и единствено сама на себе си, като реши, че тя си е най-важният човек и отношения, които й тровят живота, трябва да останат в миналото.
Гаджета два месеца, после внезапно зарязана, след това свидетелка как възлюбеният натиска друга мацка на купон пред всички. Случва се нещо и оня пак се връща при нея (зарязан, какво друго). Тя го обича и го приема. Ами да, влюбените и обичащи мъже точно така постъпват - и на 20 и на 30 и на 40.
Каква любов от негова страна, какви пет лева? Какъв психолог?!
Лекарството е раздяла. Много е ефикасно.

# 58
  • Мнения: 5 492
Психологът няма как да накара гаджето да я заобича, че на нея да й олекне и да бъде щастлива.

Ама ти това ли си мислиш, че е работата на психолога?! Няма емотикон, който се пляска по челото, но пред монитора аз го правя Grinning

# 59
  • Мнения: 4 166
Охх, поредната не особено интелигентна и пънеща се да е остроумна.

Пляскай се където поискаш, не само по челото.

Общи условия

Активация на акаунт