ДЕКЕМВРИйче расте, рита и лудува, мама с тънката талия се сбогува ! {тема 6/2020}

  • 31 086
  • 779
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 033
Звучи стряскащо, но такива случаи са по-скоро изключение.

# 721
  • Мнения: 778
Мамчета здравейте.
Филм, страхотно пране от розови дрешки ни показа. И аз вчера само правих компания на майка ми, която изпра четири перални бебешорски дрехи. Сега ще се гладят та бебчо да не изглежда измачкан. 
Стискайте палци за мен. Днес следобед съм при Станева да видим шийката на извънреден преглед и да вземе материал за МБ. Утре съм на последна ФМ. Ще пиша вечерта.
Днес съм 28+0. Първа база е постигната. Следваща цел е 31+0. С тази шийка мисля само ден за ден и се радвам на всеки отминал.

# 722
  • Мнения: 61
Здравейте, до сега не съм писала само чета Simple Smile Виждам , че на повечето от вас бебетата вървят с няколко дни по-големи . На консултацията 26+0 измериха бебето 800 гр. и казаха, че го измерват с 4 дни по-малко. Знам, че е относително, но все пак ме налегнаха едни мисли....
Съжалявам за тегавия пост, имах нужда да споделя.

# 723
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Аз смятам, че няма смисъл да сравняваме бебетата като тегло . От толкова неща зависи - моментна поза, ген, придружаващи състояния на бременността, пол на бебето..
За справка - моето, в 29+0 беше 1360 грама, момче

# 724
  • Мнения: 507
От една седмица почва да ме наболява дясната гърда около зърното, не знам защо така. Свива ме и ме отпуска, свива ме и ме отпуска, ей така периодично. А на лявата нищо ми няма. На дясната изпускам течност по тениската, по сутиена, а на лявата нищо й няма. Вчера моя приятелка ми каза, че щяла да имам повече кърма на дясната гърда.
Защо така? При вас случва ли се подобно нещо?

# 725
  • Мнения: 685
Бебетата са различни, не се притеснявайте за това. С първата ми бременност винаги вървеше седмица назад и то беше заради късна овулация.
Скруби, стискам палци за шийката днес да се похвалиш с добри новини.
Аз да се оплача малко. С ММ решихме името още преди 6 месеца с пълен консенсус и съответно някой в семейството като попита му го казваме. Неговата майка, която е доста възпитан човек всеки път като ме чуе и види започва да дава 100 други предложения за име,  въпреки че знае решението ни. Вчера и една негова леля, с която са много близки същото. Това не ме дразнеше толкова, но снощи тръгнахме да обсъждаме и други имена. Цяла нощ бях ядосана на себе си от самия факт, че ги обсъждахме. ММ не е казал, че иска да променяме името, но ме дразни, че възприема и друга възможност.А аз вече започнах да възприемам това бебе с това име. Знам, че правя от мухата слон, но имах нужда да споделя.

Последна редакция: ср, 23 сеп 2020, 11:20 от paradigma

# 726
  • Мнения: 2 481
Стресирахме другите теми преди нас , че имаме бебе....Wink
Иначе не е лошо да вземем да стегнем багажа в една чанта , ей така да е готов, няма да се развали Wink
Форевър, нормално е, ще почне и от другата, но винаги в едната е повече. Хахаха

Момичета подавали за детски , я кажете като си взема сега дохода от работодателя, от къде да взема документ за получените болнични в този период, защото се описват и те като доход? Или?
Вчера разбрах, че от 1.01.2020 съм можела да взимам детски, били вдигнали прага на 410лв на член от семейството, и ако е до 510лв взимаш пак но 80% голяма съм шматка. Сега ще подам за детски и за помощта за 8 клас.
Но съм била месец в болнични, този доход как да го цитирам? В НОИ ли да се ровя?

# 727
  • Мнения: 609
skrubi, успех! Стискай го бебчо още.
New realitily, добре дошла, присъединявам се към мнението на другите момичета, измерването зависи от много неща. Моето бебе например миналата седмица в 25+4 го измериха 900гр и на докторката даже й стана смешно, че е по-голямо. Но аз и мъжа ми сме високи, а моите баща и братя са над 2м, свекър ми също. Нямам гестационен диабет или някакъв проблем, просто ген явно. Ще е висока мома.
paradigma, не се ядосвай, сигурна съм, че много хора ще имат мнение по въпроса с името, но решението е ваше, а и теб ще попитат в родилния дом Grinning Ние също още към 19-20 г.с. избрахме име и единствено сме го споделили с родителите си, но те са "модерно хора" Grinning и никога не са ни се бъркали за нищо, никой не е давал предложения или налагал мнение. Аз за да избегна сируации като тази, в която си в момента, когато някой ме попита дали сме избрали име казвам да, но ще разберете като се роди. Не ми се слушат чужди мнения не, че биха променили решението ни, просто не желая да се затормозавам излишно. А ти тактично подметни на свекървата, че дава чудесни предложения, но вие вече сте решили и те са излишни Blush

# 728
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Paradigma, на мен собствената ми майка ми причини този стрес. Името го знаеха още като влязох в девети месец, но няколко часа след като родих, ми звънна и започна да настоява да кръстя малката на свекърва ми. Така се правело, цял живот съм щяла да съжалявам и т.н. Ужасно беше.

# 729
  • Мнения: 3 033
Моят мъж каза аз да избера името, но да не е с буква на никой от бабите и дядовците,че да няма сърдити. Аз му казах, че при това положение ще го кръстя на мен с промяна на една буква в името, за да не е съвсем същото. И все още съм на този вариант, ако не ми хрумне нещо друго в последния момент. 😏

# 730
  • София
  • Мнения: 2 090
Ние име избрахме още в 4ти месец.
Няколко човека попитаха, отговорих, че като се роди ще разберат как се казва и точка.
Не знам кой се сърди и кой не, а и не ме интересува... Важното е, че не се месят.

Да се отчета аз, вчера ми беше последната ФМ в 29г.с.+4.
Бебонка вече е 1,400 кг. Heart Eyes
Шийката е спряла да се скъсява и песарът е свършил перфектна работа. Според док ще стигна до термин без проблем. Измери я около 2,1 см.

И така, отдъхнах си.
Качила съм още 2 кг, значи +4 от началото.
Продължавам с торбата с лекарства
и това е.
Чаках да мине този преглед и от днес започвам лека полека да си върша нещата, без да се преуморявам. Relieved

Голяма утеха е да чуеш добри новини.
скруби, стискам палци !

Скрит текст:
Two HeartsRevolving HeartsTwo Hearts

Последна редакция: ср, 23 сеп 2020, 14:12 от rave

# 731
  • Мнения: 328
Еха, страхотна снимка, rave 🍀

Аз в петък съм на преглед и чакам с нетърпение да си видя момчето. Засега ми затихнаха стяганията в корема, макар че не пия магнезий. Днес си пуснах една камара изследвания и се надявам всичко да е наред.

За имената - избрахме име, което харесваме и двамата, не е на някой от роднините, но те са супер щастливи от първото внуче и всички си го наричат с името.

От странична гледна точка е лесно да се даде съвет да не се ядосвате за такива неща, но все пак ще го дам. Децата са си ваши, щом не са ви давали акъл как да ги направите, да не дават и как да ги кръщавате.

Хубав ден на всички! 🍀💙

# 732
  • Мнения: 410
Ей големи сладири сте значи!
Ама какви са тези хора дето питат и разпитват за имена? Аз знам, че не им е работа и най малкото то не се е родило какво ще ги обсъждат на семейни съвети тея неща 🤣 Ние със мъжът ми сме си избрали имена още преди да почне сагата с Инвитрото и дори не бяхме коментирали този въпрос до преди една седмица. Обаче на нас термина ни е 06.12 Никулден и ако девойката  се  роди с името си ще е друго, само това сме си изкоментирали.
Рейв много хубаво, че песара си е свършил работата, ама е хубаво и ти да му съдействаш поне още 5-6 седмици пък после го давай свободно с подготовките. Обаче са направили много хубава снимка, на моята все и снимаме гръбначния стълб, че е срамежлива Simple Smile
А сега я помагайте и на мен Simple Smile Имам страшна дилема: ДЪРВЕНО или ПРЕНОСИМО креватче?
Всичките ми близки препоръчват тези преносимите, че нямало да си удря главата, че съм могла да го местя от стая в стая, ама на мен ми изглежда все едно е нещо временно. Самото усещане за тях ми е странно ( като да спиш на походно легло удома, а не на спалня) и сега се чудя какво да взема. Вие какво бихте взели?
 Скръби успех на прегледа!
Изгубен и Малага да се пазят също с тея шийки,  до началото на Ноември да си стоят твзи мишлета Simple Smile
Форевър аз нямам коластра все още, но пък откакто се помня едната ми гърда е визуално по голяма от другата, както и стъпалата та съвсем нормално е според мен и едната да има повече юляко от другата.

# 733
  • Мнения: 609
Йорданка на нас ни подариха сгъваемо легло със сгъваем матрак, идеално е за пътуване и за резервно, за да е в хола, но за бебешката стая сме решили да си вземем дървено легло и хубав матрак. Ако имаш място и възможност аз те съветвам да си вземеш дървено, а за удрянето на главата това са глупости, нали за това се слагат обиколници. Ние се колебаем дали да се люлее или не, но има време да решим. Относно сгъваемото обаче си е голямо удобство също, така че, ако ви питат за подаръци от какво имаш нужда може да се възполваш. За мен плюс на дървеното е, че всички видове пеещи въртележки  могат да се захванат, а за платняното легло изборът е много малък.

# 734
  • Мнения: 685
Покрай тази история с името по-скоро се ядосах поради факта, че въобще започнахме да обсъждаме други варианти заради подобни деликатни подмятания. Довечера просто ще кажа на ММ, че не желая повече да повдигаме темата и точка.
Днес поне малко ми се оправи настроението. Дойде ни количката Ergobaby metro. СТРАХОТНА Е! Баткото цял ден вози вкъщи една плюшена панда Grinning
Рейв супер новини за шийката
Йорданка, аз категорично бих взела дървено легло, другото просто не ми придава уют, но аз съм малко педантична на тема интериор.

Общи условия

Активация на акаунт