Помощ дъщеря ми се държи странно

  • 11 682
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Проблеми с бъбреците не са за гинеколог. За толкова години е трябвало да се обърнете към правилния специалист.

# 46
  • Мнения: 47
Проблеми с бъбреците не са за гинеколог. За толкова години е трябвало да се обърнете към правилния специалист.
Обърнали сме се, но сега при последният преглед остановиха инфекция и ни казаха да отидем на гинеколог.

# 47
  • Мнения: 11 558
Май имате раздвоение на личността.
Последно- една дъщеря ли имате, или три деца?

# 48
  • Мнения: 47
Здравейте, след повече от 20 дни от случката. Във вторник се наложи да ходят в училище и класния казал, че госпожата по ИТ напуснала и ще имат нов господин. Решил да вкара учителят в стаята и дъщеря ми какво да види  младока  от снимката с майка ѝ. Явно майка ѝ е показала снимка на детето и той я е разпознал, защото не само според нея, а и според най добрата и приятелка. Нашата се почуствала неудобно и помолила класния си да я пусне до тоалетна. Той разбрал, че нещо не е наред и пратил с нея и най добрата и приятелка уж да му напълни вода. Тя никога не е отказвала да ходи на училище, но сега не иска. Градът ни е малък, а и ми се ще да не я местя за 1 учебна година.

# 49
  • Мнения: 22 867
seashell29, оставам с усещането, че с майката не таите много "симпатии" един към друг, което е и разбираемо предвид развоя на отношенията ви. Но заради детето се опитайте. И на него обяснете, че нищо толкова екстраординарно не се е случило, хората се срещат и разделят, заживяват с други, не винаги се получава "заживели докато смъртта ги раздели". Това не бива да пречи да се поддържат едни нормални отношения заради общите деца, които имат. Нито е срамно, нито подсъдно това, което се е случило и няма защо детето чак толкова да го преживява и да не иска да ходи на училище. Направо ще каже човек, че е единственото и първото на което родителите са разделени. От вас /имам предвид двамата родители/ зависи детето да погледне по-нормално на случващото се и да го накарате да разбере, че то няма никаква вина за това. Излишно преживява, излишно се товари и за мен вината е във вас двамата, родителите му. Ако имахте тия нормални отношения за които говоря, т.е. да преглътнете и приемете това, което се е случило, детето нямаше да излиза от часа и да му става лошо, а просто щеше да види примерно бате/чичо  Иван в учителя. Каквито е ще индивиди от обществото да са наоколо, ако вие сте се постарали да обясните нещата на детето, няма да му влияе фактът, че тоя нещо казал, пък оня рекъл.
Като чета, оставам с усещането, че упреквате майката и тя е единствената виновница. В никакъв случай не я оправдавам, но, когато се стигне до раздяла, вината не е само в единия. Подробности не знаем и не е нужно да ги давате. Просто позабравете себе си, обидата си, собствените си чувства и се погрижете за психическото здраве на това дете. Защото неговият живот тепърва предстои и не е нужно да расте объркано и несправящо се в елементарни ситуации.

# 50
  • Мнения: 47
seashell29, оставам с усещането, че с майката не таите много "симпатии" един към друг, което е и разбираемо предвид развоя на отношенията ви. Но заради детето се опитайте. И на него обяснете, че нищо толкова екстраординарно не се е случило, хората се срещат и разделят, заживяват с други, не винаги се получава "заживели докато смъртта ги раздели". Това не бива да пречи да се поддържат едни нормални отношения заради общите деца, които имат. Нито е срамно, нито подсъдно това, което се е случило и няма защо детето чак толкова да го преживява и да не иска да ходи на училище. Направо ще каже човек, че е единственото и първото на което родителите са разделени. От вас /имам предвид двамата родители/ зависи детето да погледне по-нормално на случващото се и да го накарате да разбере, че то няма никаква вина за това. Излишно преживява, излишно се товари и за мен вината е във вас двамата, родителите му. Ако имахте тия нормални отношения за които говоря, т.е. да преглътнете и приемете това, което се е случило, детето нямаше да излиза от часа и да му става лошо, а просто щеше да види примерно бате/чичо  Иван в учителя. Каквито е ще индивиди от обществото да са наоколо, ако вие сте се постарали да обясните нещата на детето, няма да му влияе фактът, че тоя нещо казал, пък оня рекъл.
Като чета, оставам с усещането, че упреквате майката и тя е единствената виновница. В никакъв случай не я оправдавам, но, когато се стигне до раздяла, вината не е само в единия. Подробности не знаем и не е нужно да ги давате. Просто позабравете себе си, обидата си, собствените си чувства и се погрижете за психическото здраве на това дете. Защото неговият живот тепърва предстои и не е нужно да расте объркано и несправящо се в елементарни ситуации.
Тя попринцип е много чувствителна и може би затова го изживява тежко. Има много нагледно примери, че перфектна любов няма. А за отношенията с майка ѝ понеже градът е малък вече съм я засичал няколко пъти, поздравявам я и това е. Според мен, ако се бяха запознали с момчето ( което наистина се казва Иван голямо съвпадение) някъде другаде и по друг начин щеше да е друга реакцията. Аз не съм казал лоша дума за майка ѝ тя сама си вади изводи достатъчно е голяма. Направихме козметичният ремонт, който коментирахме преди време. Не вярвах, че в нея ще има толкова сила и по скоро ярост. Местихме само двамата шкаф, които с един приятел с нейните размери се затруднихме доста. Естествено съм казал, че ако нарежи и спираме. Дори сподели първи впечатления от новият учител и то главно положителни. Като си заминавали я питал (естествено след като другите деца са си тръгнали) дали иска да се види с майка си насаме, което ми направи страхотно впечатление. Утре ще се видят по желание на щерката и като се прибере ще пиша.

# 51
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
seashell29, оставам с усещането, че с майката не таите много "симпатии" един към друг, което е и разбираемо предвид развоя на отношенията ви. Но заради детето се опитайте. И на него обяснете, че нищо толкова екстраординарно не се е случило, хората се срещат и разделят, заживяват с други, не винаги се получава "заживели докато смъртта ги раздели". Това не бива да пречи да се поддържат едни нормални отношения заради общите деца, които имат. Нито е срамно, нито подсъдно това, което се е случило и няма защо детето чак толкова да го преживява и да не иска да ходи на училище. Направо ще каже човек, че е единственото и първото на което родителите са разделени. От вас /имам предвид двамата родители/ зависи детето да погледне по-нормално на случващото се и да го накарате да разбере, че то няма никаква вина за това. Излишно преживява, излишно се товари и за мен вината е във вас двамата, родителите му. Ако имахте тия нормални отношения за които говоря, т.е. да преглътнете и приемете това, което се е случило, детето нямаше да излиза от часа и да му става лошо, а просто щеше да види примерно бате/чичо  Иван в учителя. Каквито е ще индивиди от обществото да са наоколо, ако вие сте се постарали да обясните нещата на детето, няма да му влияе фактът, че тоя нещо казал, пък оня рекъл.
Като чета, оставам с усещането, че упреквате майката и тя е единствената виновница. В никакъв случай не я оправдавам, но, когато се стигне до раздяла, вината не е само в единия. Подробности не знаем и не е нужно да ги давате. Просто позабравете себе си, обидата си, собствените си чувства и се погрижете за психическото здраве на това дете. Защото неговият живот тепърва предстои и не е нужно да расте объркано и несправящо се в елементарни ситуации.
Скрит текст:
Тя попринцип е много чувствителна и може би затова го изживява тежко. Има много нагледно примери, че перфектна любов няма. А за отношенията с майка ѝ понеже градът е малък вече съм я засичал няколко пъти, поздравявам я и това е. Според мен, ако се бяха запознали с момчето ( което наистина се казва Иван голямо съвпадение) някъде другаде и по друг начин щеше да е друга реакцията. Аз не съм казал лоша дума за майка ѝ тя сама си вади изводи достатъчно е голяма. Направихме козметичният ремонт, който коментирахме преди време. Не вярвах, че в нея ще има толкова сила и по скоро ярост. Местихме само двамата шкаф, които с един приятел с нейните размери се затруднихме доста. Естествено съм казал, че ако нарежи и спираме. Дори сподели първи впечатления от новият учител и то главно положителни.
Като си заминавали я питал (естествено след като другите деца са си тръгнали) дали иска да се види с майка си насаме, което ми направи страхотно впечатление. Утре ще се видят по желание на щерката и като се прибере ще пиша.
[/quote]

Колкото и да е голяма, ако има вашата подкрепа, на родителите, по-лесно ще мине през ситуацията. Сама не мисля, че би могла да се справи, ако беше така, нямаше да има тези реакции. Иван-чото, че съм го уцелила, случайно е Simple Smile, Иван, Драган, си ги използвам за мъже редовно. Но, честно, добро впечатление ми прави неговата реакция, той по-правилно реагира, говори с детето, среща с майката предлага. Някак трябва да се научите вие  двамата с майката да разговаряте, някакви приемливи отношения да поддържате, само поздрав не е достатъчно. Нямам предвид кафето да си пиете, но, когато става въпрос за момичето, нека не живее с мисълта, че е изоставена. Просто случило се е, не е хич приятно, но става така в живота. Не е чак драма, животът си продължава. Ако, само предполагам, срещнеш жена, нали и с нея ще трябва да живее детето, не да я приема като враг или някой, който ще му отнеме бащата. Каквото и да става, вие винаги ще сте нейните майка и татко, това е, нека си усеща вашата подкрепа. Пък, ако и новите ви партньори са свестни хора, няма какво да се иска. Най-важното е детето да расте спокойно, без сътресения, колкото е възможно.

# 52
  • Мнения: X
Не разбирам. Този пост
Дори сподели първи впечатления от новият учител и то главно положителни. Като си заминавали я питал (естествено след като другите деца са си тръгнали) дали иска да се види с майка си насаме, което ми направи страхотно впечатление. Утре ще се видят по желание на щерката и като се прибере ще пиша.
доста противоречи на следващия:
Нашата се почуствала неудобно и помолила класния си да я пусне до тоалетна. Той разбрал, че нещо не е наред и пратил с нея и най добрата и приятелка уж да му напълни вода. Тя никога не е отказвала да ходи на училище, но сега не иска.
Последно, положителни впечатления от любовника на майка си ли е споделила дъщеря Ви или е толкова разстроена, че той ѝ е учител, че не иска да ходи на училище? Кое от двете? И как така е изчакала съучениците ѝ да си тръгнат, за да остане насаме с любовника на майка си?

# 53
  • Мнения: 47
Не разбирам. Този пост
Дори сподели първи впечатления от новият учител и то главно положителни. Като си заминавали я питал (естествено след като другите деца са си тръгнали) дали иска да се види с майка си насаме, което ми направи страхотно впечатление. Утре ще се видят по желание на щерката и като се прибере ще пиша.
доста противоречи на следващия:
Нашата се почуствала неудобно и помолила класния си да я пусне до тоалетна. Той разбрал, че нещо не е наред и пратил с нея и най добрата и приятелка уж да му напълни вода. Тя никога не е отказвала да ходи на училище, но сега не иска.
Последно, положителни впечатления от любовника на майка си ли е споделила дъщеря Ви или е толкова разстроена, че той ѝ е учител, че не иска да ходи на училище? Кое от двете? И как така е изчакала съучениците ѝ да си тръгнат, за да остане насаме с любовника на майка си?
Съжелявам явно аз не съм се изразил правилно, но го писах на бързо. Реакцията с излизането от стаята е преди да поговорят. Изчакали са целия клас да си заминат и са разговаряли пред училището. Най добрата и приятелка е била там през цялото време просто е стояла, на голямо разстояние и не ги е чувала. Стояла е просто, защото това е нов непознат човек и не знаеш какъв е.

# 54
  • Мнения: 11 558
Питах преди, но май ме изтриха.
Това е от твои публикации:

"Здравейте,, както сте разбрали от предният ми пост ще имам първокласник и 2 броя седмокласници. Разрових се в темите за тоалети на първолаците, но намирах теми все за момичета и нито една за момчета. Как бяха облечени вашите момчета за първият учебен ден? Нашият е светъл с къдрава коса. За прическа мислим да малко крема за къдрици на каката да играе роля. Можете да качите снимка тук под поста или да пратите на лично."

?????

# 55
  • Мнения: X
Да, наистина си писал набързо, защото в по-стария пост ни съобщаваш, че детето е разстроено и не иска да ходи на училище, а след това пишеш, че то е дало възторжени отзиви за новия учител, който е любовник на майка ѝ. Всичко това след едно единствено събитие - срещата в училище. Обмисли логиката на написаното и сам ще видиш, че куца.

# 56
  • Мнения: 47
Питах преди, но май ме изтриха.
Това е от твои публикации:

"Здравейте,, както сте разбрали от предният ми пост ще имам първокласник и 2 броя седмокласници. Разрових се в темите за тоалети на първолаците, но намирах теми все за момичета и нито една за момчета. Как бяха облечени вашите момчета за първият учебен ден? Нашият е светъл с къдрава коса. За прическа мислим да малко крема за къдрици на каката да играе роля. Можете да качите снимка тук под поста или да пратите на лично."

?????
Отговаря вече няколко пъти на подобен въпрос явно не сте прочели темата с въпроса до край. За да не ви връщам 4 страници назад направо ще ви кажа. Профилът е на една дама моя позната и тя ми даде акаунта си за да го ползваме двамата.

# 57
  • Мнения: X
А как се случи така, че детето се прибра разстроено, каза, че повече не иска да ходи на училище, след което внезапно даде възторжени отзиви за учителя любовник на майка ѝ?

# 58
  • Мнения: 47
А как се случи така, че детето се прибра разстроено, каза, че повече не иска да ходи на училище, след което внезапно даде възторжени отзиви за учителя любовник на майка ѝ?
Тя каза просто, че се притеснява за,, репотаьията си в училище и това, че е той, но той е казал изискванията си и и е направил добро впечатление

Обещах да разказвам какво се е случило. Каза, че майка и почти не и е обръщала внимание, докато приятелят и да. Разхождали са се и са ходили на места където обича . Взели са си пица от тази, която сам избираш съставките и явно момчето предварително е питал майка ѝ какво не яде, защото като си питали какво да слагат е казал без пипер и гъби. Понеже се налага да пътувам из страната на 14 и ще се върна на 16, дали майка и има против детето да остане, но явно е била на високоговорител и момчето каза, че дори на 15 ще отидат заедно в училище. Днес, като я връщаха говорих с момчето и майка й насаме. Казах на бившата ми, че е добре да поговори с детето и поне пред нея да се дтрцим нормално. Обаче направи физиономия и се прибра в колата. С момчето говорихме по обстойно . Разбрахме се, че в часовете ще се държи като равна с нея, няма да дава на колегите си много информация около случея, ако забележи нещо нередно в поведението и веднага да ми казва и някой дребни други неща. То е ясно, че ще се разчуе в училището, но ми се ще да не го разпространяват учители.

Последна редакция: вт, 15 сеп 2020, 09:18 от AnMary

# 59
  • Мнения: X
А как се случи така, че детето се прибра разстроено, каза, че повече не иска да ходи на училище, след което внезапно даде възторжени отзиви за учителя любовник на майка ѝ?
Тя каза просто, че се притеснява за,, репотаьията си в училище и това, че е той, но той е казал изискванията си и и е направил добро впечатление
Нищо не разбрах. Може би трябваше да се упражнявате по-старателно преди да пишете тук.

Общи условия

Активация на акаунт