Машина за хляб - 66 тема

  • 38 691
  • 739
  •   1
Отговори
# 180
  • Варна
  • Мнения: 3 939
Друго решение за протекло казанче е да се смени уплътнението (семерингата) на оста.

няма семеринга

# 181
  • София
  • Мнения: 2 919

Мисля, че това няма как да отговаря на истината.



За да се види, трябва да се разглоби, тоест разнити основата на казанчето с осите на бъркалката/бъркалките.

# 182
  • Варна
  • Мнения: 3 939
това е първото казанче със семеринга което виждам , разглобявал съм няколко

# 183
  • Мнения: 8 982
Някой има ли шунковар за да каже става ли истинска шунката с него?

# 184
# 185
  • Мнения: 128
Здравейте! Имате ли мнение за Star-Light MPD-850W. Гледам в емаг много я хвалят и много се чудя дали да не си я взема. На тази марка имам миксер, чопър и пасатор и съм страшно доволна от тях. Но за хлебопекарната се чудя. Най-вече ме интересува дали лесно се вади съда с изпечения хляб и дали не е много шумна. Моля някой с такава хлебопекарна ако може да сподели опит.
Благодаря предварително!

# 186
  • Мнения: 46
това е първото казанче със семеринга което виждам , разглобявал съм няколко
Това е първия коментар за казнче без семеринг който чета Grin

# 187
  • Мнения: 3 417
Разглобявате с цел ремонт или ?

# 188
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 747
Горението вчера умря след 6 месеца употреба. Ами мразя я тази марка и това е. Сега ще си джиткам със Силвъркрестчето, докато намеря време да я закарам на ремонт и да изчакам да ми я ремонтират. Желязна излезе тази машина, добре, че я ремонтирахме и няма да остана без пекарна. Като се развали сериозно Горението, пак Силвъркрест ще си купя.

# 189
  • Мнения: 3 417
Ох , моят така стои и чака за ново казанче и аз все се ослушвам .
Но тази зима ще поръчам вече .
Но се чудя от Бушона или от сайт да бъде .
Има ли разлика в казанчетата на Силвъркрест на различните модели . То аз не знам въобще различни модели има ли .
Моята е от 2013или 2014 г някъде. Нямам спомен.

# 190
  • Мнения: 128
Здравейте! Днес си купих хлебопекарна Tefal. Обаче в някои рецепти се слага сухо мляко. Аз обаче нямам. Дали мога да го заменя с прясно и какво да е количеството? Какво трябва да е съотношението между сухо и прясно мляко? Ето и рецептата. Моля помагайте

# 191
  • Мнения: 1 914
Здравейте! Днес си купих хлебопекарна Tefal. Обаче в някои рецепти се слага сухо мляко. Аз обаче нямам. Дали мога да го заменя с прясно и какво да е количеството? Какво трябва да е съотношението между сухо и прясно мляко? Ето и рецептата. Моля помагайте
Аз слагах сухо мляко само в началото. От години го пропускам. Слагам останалите продукти както са описани без сухото мляко и се получава сполучлив хляб.

# 192
  • Мнения: 7 260
Аз слагам вместо сухо мляко суха сметана за кафе.

# 193
  • Мнения: 3 906
И аз съм с Tefal. Никакви химии! Млякото на прах го пропускам директно. Захар също не слагам. От рецептите в книжката си иска напасване. Първо направете класическия хляб описан в бялата книжка. В другата гланцираната той не е описан. Намалих малко водата и увеличих брашното. Хубавото, е че може да наглеждате тестото докато меси и да доръсвате, ако трябва. Аз си уцелих мерките и съм мн доволна от машината. Wink

# 194
  • Мнения: 3 417
Аз правя с кисело . Меря с мерителната чаша и донагласям до нужното количество течност . Понякога добавям и яйце
Със сухо мляко не е лошо - за първият си хляб купих и сухо .
Но баш сефтето беше с готова смес за хляб от Лидл и стана чудесно

Общи условия

Активация на акаунт