Машина за хляб - 66 тема

  • 38 869
  • 739
  •   1
Отговори
# 195
  • Пловдив
  • Мнения: 1 378
Аз винаги слагам прясно мляко,а не вода и сухо мляко.

# 196
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз слагам пресно мляко+вода или само прясно мляко, като количеството е колкото е посочено за вода, сухо мляко не слагам. Захар слагам, но понякога по-малко от посоченото, за да се активира маята и да бухне.

# 197
  • Мнения: 6 740
Сухо мляко никога не съм слагала. Отдавна и захар не слагам, маята намалих, пак си бухва хляба.

# 198
  • Мнения: 128
И аз съм с Tefal. Никакви химии! Млякото на прах го пропускам директно. Захар също не слагам. От рецептите в книжката си иска напасване. Първо направете класическия хляб описан в бялата книжка. В другата гланцираната той не е описан. Намалих малко водата и увеличих брашното. Хубавото, е че може да наглеждате тестото докато меси и да доръсвате, ако трябва. Аз си уцелих мерките и съм мн доволна от машината. Wink
Да, между другото и аз търсех класическата рецепта в гланцираната книжка и намерих за програма 4 само рецептата със сухото мляко. Затова направих като за пръв път бял хляб. Получи се много добре. Не съм добавяла нищо, всичко е по рецептата от книжката. Следващия път ще пробвам и тази от ръководството. Прилагам снимки на хляба от вчерс

# 199
  • Мнения: 12 909
Сухо мляко и аз не съм слагала никога, но слагах по малко кисело мляко и наистина като има и малко от нещо по-протеиново хлябът се рони по-малко (аз си го ядях по няколко дни, отделно че не обичам прясно изпечен и правех вечерта за на другия ден). Към 2 лъжици кисело мляко ми беше добре за да си има вкус на хляб, а не на питки, тутманици и кифли там с прясно мляко, с яйца и прочие, за мен това е различно печиво вече. Това за 700-750 грама самун, по-голям би понесъл и повече без съществена промяна във вкуса.

# 200
  • Мнения: 3 917
Ако не искаш коричката да се рони, при нарязването - оставяй хляба да изстива в уреда, докато  на дисплея за етапите мига на последна фаза около 10-15 мин. след звуковия сигнал за край. Simple Smile Става перфектен! Моята е тази:

# 201
  • Мнения: 128
Ако не искаш коричката да се рони, при нарязването - оставяй хляба да изстива в уреда, докато  на дисплея за етапите мига на последна фаза около 10-15 мин. след звуковия сигнал за край. Simple Smile Става перфектен! Моята е тази:

Това за роненето не го знаех, мерси. Моята се води и за багети. Изглежда май като твоята, но бяла

# 202
  • Мнения: 7 326
Моя хляб го вадя веднага след звуковия сигнал. Ако го оставя там да изстине става като влажен, или аз така го преценявам.

# 203
  • Мнения: 3 417
Слагала съм сухо мляко и си е удобство ,ако нямате под ръка мляко . Лесно се съхранява . Хубав си е хляба с него.
Но аз предпочитам с лъжица кисело мляко .

# 204
  • Мнения: 7 326
Много си е хубав хляба със сухо мляко. И е удобно, защото не винаги имам прясно мляко. Също не разбирам защо трябва да се спестява захарта, тя е необходима да се задейства маята.

# 205
  • Мнения: 3 417
Много си е хубав хляба със сухо мляко. И е удобно, защото не винаги имам прясно мляко. Също не разбирам защо трябва да се спестява захарта, тя е необходима да се задейства маята.

Моята баба никога не слага захар при замесване - само мая - сол - вода и брашно и определено хляба си става идеален . А какви мекици прави - по всеобщо мнение уникални . Приятелки са ставали сутрин рано за да заварят топли - топли мекици .
Според мен ,ако маята е хубава няма нужда от захар .

# 206
  • Мнения: 12 909
Много си е хубав хляба със сухо мляко. И е удобно, защото не винаги имам прясно мляко. Също не разбирам защо трябва да се спестява захарта, тя е необходима да се задейства маята.
Захар и аз съм свикнала да слагам поне мъничко за маята, така ме е учила още баба ми навремето. Обаче количествата захар в рецептите към машината за мен са огромни за хляб, много ясно че ще я "спестявам" и ще слагам съвсем малко. Хляб дето е сладък като кифли не ми върши работа, те бяха някакви количества от сорта на 3 големи лъжици захар за малкия размер хляб от 700 грама. Че аз ще сложа още 2-3 и ще направя козунак още малко... особено с тия рецепти с мляко и яйца и какво ли не. Това просто не ми е представата за хляб на мен. Много пъти е ставало дума че рецептите в тия книжки не са за нашия вкус за хляб тук.

Маята като че ли вече нищо не я бърка, съмнявам се да е същата като тази дето баба ми слагаше в питки и прочие, та сигурно може и без захар да тръгне. Тя и старата задължително се активираше с топла течност и прочие, а сегашната няма нужда. Последно бях гледала че френската мая има различен вариант изрично за козунаци и такива сладки теста, изненадах се но явно и това са предвидили. Не че не стават чудесно и със стандартната им мая де.

# 207
  • Мнения: 3 417
Моята баба не активираше - натрошаваше маята директно върху брашното  - малко сол - по- малко вода и замесваше .
Маята беше от калъп - голям .
Каква ми беше изненадата преди години като бях на гости и имаше абсолютно от същата мая в магазините и я продаваха точно като едно време  - режеше се парче .

# 208
  • Мнения: 7 326
Да, и аз мисля, че сегашната мая няма нищо общо с някогашната. Сега е безотказна. В моята книжка от хлебопекарната имам различни рецепти, всички са със захар 3 големи мерителни лъжици за голям хляб. Аз слагам 2. Не ми сладни, добре ми е.

# 209
  • Мнения: 128
А коя мая предпочитате - суха или жива?

Общи условия

Активация на акаунт