Мнение относно строителни фирми/инвеститори

  • 48 402
  • 404
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 4
Здравейте, някой има ли впечатление от Sofia Building Estate / SBE/?
http://sbe.bg/

# 256
  • Мнения: 8
Здравейте, на всички! Аз също не съм БГ мама, а бг татко, които по стечение на обстоятелствата се оказа и мама Rolling Eyes
По темата искам да споделя един много негативен опит и така да предпазя всички от моите гршки. Последно време с покачването на цените и инфлацията, много строители започнаха да нарушават предварителните си договори с хора, които са чакали мечтания дом 2,3, дори 4 години…като ги препродават на трети лица, а връщат парите на първите купувачи с малка неустойка или въобще без неустойка.
Но моя случай дори не е такъв. Закупих апартамент чрез агенция Арко реъл естейт, като пълномощник на продавача, беше юриста на ARCO REAL ESTATE Боряна Щипалова, а брокер Вихър Славейков. Фирмата беше еднодневка, но строителя ми беше представен, като голяма работа. Сграда на годината, голям опит, с много бизнеси…чудо  Казва се Пламен Хичновски (уникален измамник!!)

След повече от три години ходене по мъките, след като видях изключително некачествено строителство с евтини материали, смениха се десетки строителни бригади все от роми…накрая почти дотикахме до АКТ 15. Но не би… В един момент разбирам, че имота вече се продава и е обявен в агенции, правят се огледи…с две думи имота за който съм чакал 3.5 години и платил 45 000 евро до сега, се продава на други. Двамата съдружници ( забравих да ви спомена, че с времето се добави към фирмата една странна особа с ланци, златни пръстени и много мазно изражение – Албен Варадинов Галев) се покриха и не вдигат телефоните.  Агенцията Арко риъл естейт ми изпраща писмо, че вдигат ръце и не искат да имат нищо общо ( след като повече от 3 години са ни лъгъли!!). След, като се разрових разбирам, че единия съдружник е взел голям фиктивен заем от нарочно създадена фирма на името на дъщеря си Елица Албенова Галева ( младо момиче без ден трудов стаж), като обезпечение за заема е запорирана сградата. Сега обявяват във фалит еднодневката фирма и новата фирма на дъщерята придобива чиста сграда и започва да си я продава, а ние да пием по студена вода…
В заключение НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ НА НИКОЙ ДА КУПУВА НЕЩО НА ЗЕЛЕНО, особено с условията които в момента продават строители и агенции. Който ви каже, че предварителния договор ви защитава, той ви ЛЪЖЕ!
Така, че моя черен списък включва цялата ОПГ и техните безброй фирми и подставени лица, ще се опитам да ги изброя по долу:
Албен Варадинов Галев, Жена му Галева, дъщеря му Елица Албенова Галева, Пламен Димитров Хинчовски, Боряна Щипалова, Виля Вълкова, Вихър Славйков
Фирмите за сега са:
Рубина АД
ЕЛ ДЖИ ИНВЕСТ 21 ООД
СИНДРОМ ЕООД
ДЖОЙ ТУР ЕООД
БОЯНА ЛЪКШЪРИ РЕЗИДЕНС ООД
БОЯНА ЛЪКШЪРИ РЕЗИДЕНС 2 ООД
ХИНЧОВСКИ ИНЖИНЕРГИНГ ГРУП ЕООД
ИТРАМА ООД
АПОЛОНИЯ ЕСТЕЙТ ООД
ЕМПИ ЕЙ ООД
АПОЛОНИЯ РИЗОРТ ООД
ЕЙЧ АЙ ДЖИ ЕАД
P.C.A. ИНВЕСТМЪНТ ГРУП ООД
ЛЪКШЪРИ РЕСТОРАНТС ГРУП ООД
БИЛД ТОП ЛУКС ООД
ДЖИ ЕЙЧ ИНЖЕНЕРИНГ ГРУП ООД
БОЯНА ЛЪКШЪРИ РЕЗИДЕНС ООД
АЛВИ ИНВЕСТ ООД

# 257
  • Мнения: 8 823
жалко, много жалко, проточила се е работата, как да ти го продадат з 45000лв, когато могат за 200 000 лв. Трябва да ги съдиш, друг начин няма май.

# 258
  • Мнения: 8
жалко, много жалко, проточила се е работата, как да ти го продадат з 45000лв, когато могат за 200 000 лв. Трябва да ги съдиш, друг начин няма май.

Става въпрос за евро, не за лева. И не съм искал да ми го продадат за 45000 евро, трябва да им платя още сега , когато трябваше да ми го прехвърлят. Но те си прибраха парите и сега Албен Галев не си вдига телефона. Скрил се е. Пламен Хинчовски също се крие като мишка. Пуснали са имота за продажба, въпреки, че аз съм ги чакал вече три години. Сега си давам сметка, че тези хора всичко са го планували предварително. Още в самото начало със съдействието на агенцията ARCO REAL ESTATE - те ни ги промотираха, като много сериозни хора с голям опит и добра репутация. Водиха ни в някакви скъпи фалшиви офиси ( които се оказаха наети специално за целта), по сами договор, който сключихме ARCO бяха с пълномощно от Пламен Хичновски- измамника и реално техните подписи стоят там.
Сега след, като направих проучване разбрах, че са лъгали така хора и в предни свои сгради, едната се намира на ул.Ралевица точно до обръщалото на трамвай 7 - там има доста измамени. Има и публикации за измама от Албен Варадинов Галев, който е измамил бивашата жена на Тадаръков с десетки хиляди евро. То за това в началото на сделката беше само Пламен Хинчовски, защото срещу него нямаше медийни публикации, после в процеса на строеж във фирмата се поави Албен Галев и той започна да движи основно нещата. ХОРА ПАЗЕТЕ СЕ И НА ВАШЕ МЯСТО НЯМА ДА КУПЯ НИЩО НА ЗЕЛЕНО, АКО НЕ МИ ПРЕХВЪРЛЯТ ПРАВОТО НА СТРОЕЖ В САМОТО НАЧАЛО.

# 259
  • Мнения: 4 405
И да Ви прехвърлят правото на строеж , пак не се знае нито какво ще получите, нито какво ще Ви излезе накрая като сложите чертата, ако изобщо се стигне чак до там.
Скрит текст:
Хората се радват като видят , че новият им дом щял да има радиатори и фина шпакловка например , ама хич и през ум не им минава, че може да им се наложи да преправят целия водопровод и не от глезотия и претенции , а защото нямат дебит. Строителя  хванал първия срещнат, връчил му машинката за лепене и човека прегрял всичките връзки, при което останало място за водата колкото главичка на карфица. Да го мислят как ще се окъпят и колко време ще чакат казанче на тоалетна да се пълни. За пералня хич и да не  си мечтаят.
  Включваш какъв да е уред е кой да е контакт и ти пада главния бушон. Късмет- и на този ''майстор'' му било в обучителния период.
  Гледам как безобразно са спестили от ребрата за радиатори , но това клиента го разбира чак като се е нанесъл и е опитал да се топли. Оправянето изисква тотално изкъртване на всичко...

Никой нищо не контролира, а клиентът клъвнал на зелено  подписва всичко само и само да получи нещо- какво да е с покрив и стени  в замяна и даже е доволен накрая.
 Като е готово поне може да се види какво е що е  и не се налага да се чака някога си . Много сгради се предлагат готови с приключено строителство и акт 15 , но без път до тях. Познайте кога ще получат битов ток.

# 260
  • Мнения: 8 823
аз живея в чужбина, при нас хората си купуват съвсем нормално на зелено и сградите се довършват. Даже много хора си плащат първата вноска и въобще нямат намерение да го купуват после, хей така запазват си го за всеки случай и много често се препродават. Но се завършват и хората имат доверие.
Та си мислех, че просто вече е отминало това време с изгарянията на парите на хората с покупки на зелено. Мислех, че вече законите са променени и няма как да се получи, но явно в БГ не е така.

# 261
  • Мнения: 4 405
Dizzy FaceУ нас законът е ''врата у поле'' . Няма строителен измамник в затвора и няма да има . Всеки е ''майстор'' и никой не му изисква квалификация за да го остави да Ви прави ел. инсталация, водопровод или отоплителна инсталация.
  Таман си помисля , че вече нищо не може да ме изненада и ... тези дни видях ''решение'' отвеждащо парите от абсорбаторите на стълбището Close

# 262
  • Мнения: 1 036
Разгледах я в интернет въпросната фирма. Ами тя само в Долно Нанагорнище няма строителство на сгради. София, Пловдив по цялото крайбрежие.......И какво? Мухоловка за наивници ли се оказва тази лъскава фирма? Ужасена съм. Щото парите никой не ги е брал по ливадите. Щом тия го играят долни мошеници и то  с почти завършена сграда, какво ли предстои ? !!!!!!!!

# 263
  • Мнения: 8
Даже се оказа, че управителя на агенцията за недвижими имоти Arco rael estate - Евгени Пламенов Василев, е  съдружник с двамата измамници Албен Галев и Пламен Хичновски в една от фирмите, които строят къщи нейде в Бояна.
ЕТО:
БОЯНА ЛЪКШЪРИ РЕЗИДЕНС
Транслитерация
„BOYANA LUXURY RESIDENCE" Ltd.
Правна форма
Дружество с ограничена отговорност (ООД)
Седалище адрес
БЪЛГАРИЯ, гр. София, р-н Слатина, ул. "Коста Лулчев" 58А
Има 4 фирми на този адрес виж фирмите
Предмет на дейност
Проектиране, изграждане и реализация на строителни обекти и други недвижими имоти, покупко - продажба на недвижими имоти, отдаване под наем и управление на недвижими имоти, посредническа дейно... прочети още
Управители/Съдружници
Управител: ПЛАМЕН ДИМИТРОВ ХИНЧОВСКИ (свързан с 13 фирми)
Управител: ЕВГЕНИ ПЛАМЕНОВ ВАСИЛЕВ (свързан с 8 фирми)
Управител: БОРЯНА БОРИСЛАВОВА САВОВА (свързан с 6 фирми)

 Съдружник: АЛБЕН ВАРАДИНОВ ГАЛЕВ 2,500.00 лв - 25.00% дял (свързан с 4 фирми)
Съдружник: ПЛАМЕН ДИМИТРОВ ХИНЧОВСКИ 2,500.00 лв - 25.00% дял (свързан с 13 фирми)
Съдружник: ЕВГЕНИ ПЛАМЕНОВ ВАСИЛЕВ 2,500.00 лв - 25.00% дял (свързан с 8 фирми)
Съдружник: БОРЯНА БОРИСЛАВОВА САВОВА 2,500.00 лв - 25.00% дял (свързан с 6 фирми)
Капитал размер
10,000 лева (10,000 лева внесен)

Последна редакция: вт, 15 мар 2022, 19:39 от Plamen Kostadinov 715110

# 264
  • Мнения: 8 823
осъди ги, не ги оставяй да се вихрят тези мошеници. Да спазват договора

# 265
  • Мнения: 2
Фирмата Грийн Лайф иска да индексира цените на свои апартаменти с вече сключени договори без такава клауза и то по много грозен и извиващ ръцете начин. Без официална комуникация, с индивидуални привиквания и т.н. Даже са прибягнали до прехвърляне на апартаментите на нови дружества за да се предпазят от възбрани. Връщат парите на хората без неустойки и им заявяват "да ги съдят" по възможно най-арогантния начин.

​​​​​​​Става дума за комплексът на Green Life в Нова Дружба, но се очаква и за другите им да започне подобно поведение.

Намерих този сайт, в който е описано това в детайли - https://greenlifecityhome.com

Ако потърсите "грийн лайф индексация" в гугъл или различни фейсбук групи за имоти ще видите потвърждение на това, макар че фирмата полага грижи то да се пази в тайна.

Пускам това тук като предупреждение, защото много мои приятели вече пострадаха.

# 266
  • Мнения: 2 799
Пишете на Курнелия, в моментаси умира за популистко притичване на помощ, та може и да има ефект.

# 267
  • Мнения: 2 368
Не оправдавам тези практики, но в момента в строителството е много тегаво. Материалите са тройно по-скъпи, доставчиците дават оферти с цени за по един ден.  Ако не вдигнат цените, няма да могат да завършат обектите и купувачите пак ще са вътре с платените до момента суми. Покупката на зелено крие огромен риск и това го знае всеки юрист.

# 268
  • София
  • Мнения: 5 955
И колко е тази индексация? Има значение. Ако е 5-10% е едно, друго е 60 % примерно. При скок на всички цени, аз лично бих предпочела да платя някаква индексация, пред това да не довършат сградите изобщо. Повярвайте, те могат и да не довършат и вие нямате никакви начини да ги съдите, на практика е така. От опит го казвам. Горчив Confused

# 269
  • Мнения: 8
По случая със сградата в Манастирски ливади -запад на ул.Синанишко езеро 23 и препродажбата на имотите от Пламен Хинчовски и Албен Галев, имам нова информация:
Мозъка на цялата измамна схема е всъщност Виолета Галева, жена на Албен Галев и собственичка на печално известния хотел на Слънчев бряг - Hotel Riviera Blue Sunny Beach. Тя е организирала и измислила цялата схема. Разбра се, че са прехврлили голяма част от имотите само за един ден на техни работници ( от малцинствата и от провинцията), единия се казва Тахир, а другия Димитър Чорбаджиев от Силистра. Всички сделки са минали при нотариус Нели Лукова, само една е минала при нотариус 044 Лозан Лозанов. Лукова е била предупредена от единия от измамените, че има предварителен договор за апартамент с гараж и склад, като и е бил оставен копие от договора, но тя въпреки това е прехвърлила гаража и склада на безимотните лица посочени от Галеви. Изключително нагла бабичка! Явно все пак я е досрамяло за апартамента, та ги е пратила да си направят сделката при безскрупулния Лозан Лозанов ( вижте му само рейтинга на този в гугал и ще ви стане ясно). Осен това за продажбите на някои от имотите са помогнали и от агнеция Капитал пропъртис груп, като дори юристконсулта им се ангажирал в защита на Галеви срещу справедливите обвинения на измамените.
Тези имоти скоро ще излязат на пазара, защото трябва вече да бъдат продадени на други невинни и незнаещи собственици ( вече не на данъчна оценка, а на реална стойност), но към тях вече има искови молби, запори, претенции и така ще изгорят още хора.
Снимака на Албен Галев и Виолета Галева:
 
Снимка на Пламен Хинчовски:


Ето къде си харчат парите семейство Галеви, спечелени от измами и далавери:

Последна редакция: пт, 18 мар 2022, 20:53 от Plamen Kostadinov 715110

Общи условия

Активация на акаунт