За вниманието в една връзка

  • 7 691
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • Шотландия
  • Мнения: 2 863
Здравейте!
Имам връзка от почти 4 години, с приятеля ми живеем заедно. Аз съм на 22,той и на 26. С времето връзката ни много се промени. Винаги в началото е много интересно и вълнуващо с новият партньор, но с течение на времето... Не знам, нещата се променят.
Моя проблем е, че не чувствам достатъчно внимание от негова страна. Твърди, че ме обича и съм сигурна в това, но ми писна всяка вечер да си цъка на телефона, да говори по телефона с часове и да отделя огромно внимание на неговите си неща. Постоянно говори за себе си, за работата си.... Аз го изслушвам, въпреки че в повечето случаи не ми е интересно. Но когато приключи с темите интересни за него, си взема телефона и грам не му пука за моите неща. За моите цели... И тн. Не ме пита мен не е заинтересован.
Отделно аз съм много ревнива. Забелязала към го да се заглежда по разни жени, това много ме дразни. Кълбо от нерви съм. Искам да се чувствам обичана и желана като преди, толкова съм млада....
Моля ви дайте ми съвет. Ако съвета ви е раздяла, искам да подчертая, че много го обичам и не знам дали съм готова в момента да предприема подобна стъпка. Но не знам дали има как изобщо да се променят нещата..

Обсъди това с него, но по друго време. Кажи му, че има въпрос, който много те безпокои и му предложи да го обсъдите,  когато той има време и ще ти посвети цялото си внимание.  Кажи му, че имаш нужда да разговаряш с него за нещата, които те безпокоят, защото го обичаш и ти е най-близкия човек.  И че когато не ти обръща внимание се чувстваш необичана. Но и ти приеми, че той се нуждае от време,  в което да се занимава с неща, които той обича и са му интересни,  не може винаги да е вторачен в тебе и да не вижда друго. Обясни как се чувстваш,  когато се заглежда по други жени. И когато му казваш тези неща, говори как ти се чувстваш, не го обвинявай и гледай внимателно как реагира. Дали е склонен да направи промени,  за да се чувстваш по-добре. Но и ти помесли какви промени ти можеш да направиш. Никой не може да бъде накаран да се чувства отговорен за чувствата на другия през цялото време. Такава връзка задушава другия.

# 16
  • Мнения: 25 910
Олелчила си се още на 22, ами по-нататък? Как ви виждаш на 30, на 40, на 50? Разбирам защо вече не си му интересна.
Вкарай малко емоции и тръпка в живота, сега ви е времето. Не позволявай да се превърнеш в скучна лелка, рано ти е още.
И изобщо, говорили ли сте за бъдещето ви? Планирали ли сте някакво развитие – брак, деца, или ще си кютате така, докато единият от вас не си намери тръпка навън и не сложи край на мъките?

# 17
  • Сф
  • Мнения: 10 804
Какво значи, че се е олелчила?На 22 хората и деца гледат!
Забавляват се, пътуват, имат планове и стремежи и цели, към които се стремят.Важна  е основата, върху която се гради, за да има бъдеще с отсрещния.Отношенията между двамата са част от това.
Не става с голо "обичам те' и делене на квартира, сиво ежедневие.
Та, какви са ви плановете и правите ли нещо по въпроса? 4 години не е малко време.

# 18
  • Мнения: 25 910
Какво значи, че се е олелчила?На 22 хората и деца гледат!
Забавляват се, пътуват, имат планове и стремежи и цели, към които се стремят.

Ами точно това – нито деца гледат, нито се забавляват, нито пътуват, нито планове и стремежи... Дремят вкъщи и скучаят.
„Олелчването“ е манталитет, душевна нагласа, засядане в коловозите, не възраст.

# 19
  • Мнения: 1 658
Кълбо от нерви, много ревнива и изискваща внимание - ми ти никога няма да си щастлива и удовлетворена, защото тези твои качества не зависят от човека до теб. На всичкото отгоре вкопчена, защото много го обичала и ще му пие кръвчицата до последно. Знаеш ли какво ще стане накрая - ще му опротивееш и когато се почувства напълно отвратен, ще сложи край на общата ви мъка, наречена съвместен живот. Пътница си вече, дори да не го осъзнаваш, и единственият добър съвет е да си лекуваш неврозите.

# 20
  • Мнения: 74
Аз имам приятелки, и мога всяка вечер да съм навън, ако пожелая... Но не знам защо по-скоро искам да съм с него. Но сякаш на нито не ме пука много. Обръща ми някакво внимание, но не е като преди. Сега акцентира върху работата си, говори с въодушевление за това най-много. Като му казах, че днес няма да се прибирам рано, ми каза окей и толкова. Очаквах да се жегне, но уви... Отделно на мен не ми се излиза много, но го правя единствено, уж за да върна интереса му. Например като изляза ще си мисля за него, а той пак ще си говори по телефона и ще му е все тая, че ме няма. Сигурна съм. Защо просто не може да ме желае като преди... Аз съм си супер.. Просто вече повече се лигави, отколкото друго. Не знам.

# 21
  • France
  • Мнения: 13 446
Нездраво ми идва твоето отношение към вашата връзка. Защо пък да се жегне?! Нормално би било дори да е щастлив, че ще си изкараш добре.

# 22
  • Мнения: 9 974
Защото звучиш като разглезена, ревнива, леко досадна мацка, с която той е прекарал последните 4 години от живота си и ти е научил номерата. Той се вълнува от разни неща, ти се вълнуваш от него и искаш да обсебиш всяка свободна секунда, за да не страда егото ти. Защото ти си ''си супер'', как е възможно да не го вижда?!?

# 23
  • Мнения: 10 949
Божеее, радвай се, че човекът се радва на работата си, вълнува се, развива се. Като чета форума и виждам какви лентяи има, направо е късмет, че работи!  А ти се ядосваш заради това...

Пък за жегването, щото си излизала... без думи съм...

# 24
  • Мнения: 11 583
Пуши ли още?

Здравейте. Пиша тук с молба за съвет. С приятеля ми имаме връзка от две години. Всичко върви страхотно, но едно нещо много мъчи отношенията ни и не знам дали си струва да продължаваме така... В задънена улица съм, затова пиша тук.
Проблемът е: тревата. По цял ден пуши. Сутрин,обед и вечер... говорила съм много пъти с него, стигаме до много сериозни конфликти

# 25
  • Мнения: 98
Не тревата ви е проблема.

# 26
  • Мнения: 1 376
Ами намерете си някаква работа или интереси, момичета! Цял живот ще готвите, чистите и подреждате чорапи, така или иначе...

# 27
  • Мнения: 74
Пуши ли още?

Здравейте. Пиша тук с молба за съвет. С приятеля ми имаме връзка от две години. Всичко върви страхотно, но едно нещо много мъчи отношенията ни и не знам дали си струва да продължаваме така... В задънена улица съм, затова пиша тук.
Проблемът е: тревата. По цял ден пуши. Сутрин,обед и вечер... говорила съм много пъти с него, стигаме до много сериозни конфликти
Моя приятел спря тревата. Кажи му, че правят тестове за трева вече като спират ченгетата и е много опасно. Моя така се уплаши и от раз спря тревата. Много съм доволна.

# 28
  • France
  • Мнения: 13 446
Ами намерете си някаква работа или интереси, момичета! Цял живот ще готвите, чистите и подреждате чорапи, така или иначе...
Или измисляте пързалки в бг мамма.

# 29
  • Мнения: 12 953
Даная, ти на работа ходиш ли, учиш ли, с какво се занимаваш?
Искаш той да те разпитва за деня ти. Ами като си дойдеш от работа, ти му разкажи. Споделяй си с него, така ще започне да следи "сериала".

Да очакваш, че той ще се жегне от твоето излизане с приятелки... ти какво, очакваш да е обсебен от теб, както ти от него? Нормално е и той да излезе с приятели, и ти. Не сте залепени един за друг. Помисли как да преодолееш тази обсебеност. Ще му досадиш сериозно. Бъди отделна личност, развий свои интереси, не бъди зависима нон стоп от неговото внимание. Това не е добре за теб.

Общи условия

Активация на акаунт