За вниманието в една връзка

  • 7 686
  • 92
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 715
Много ненаживели се бе, къде блее тоя народ, та не се наживява?
Ех ...

# 31
  • Мнения: 2 039
Дете на 18 год- се е хванало да си играе на семейство.Естествено,че връзка,която няма развитие 4год/брак,деца/омръзва.Учете,работете,развивайте се и се забавлявайте!

# 32
  • Мнения: 1 657
Написах в съседната тема, но ще кажа и в тази - проблеми като описаните произтичат от това, че човекът иска да го оставиш на мира, пък ти искаш да го занимаваш. Докато се държите и двамата и по този начин, няма как да се срещнете по средата. Излизай си с приятелки заради приятелките, защото ти е приятно с тях и имаш нужда да сте заедно, а не за да жегнеш гаджето. То е направо по момичешки наивно това поведение. Ама така е, като деца, дето още не им е минал пубертетът, тръгнат да си играят на семейство.

# 33
  • Мнения: 805
Здравейте!
Имам връзка от почти 4 години, с приятеля ми живеем заедно. Аз съм на 22,той и на 26. С времето връзката ни много се промени. Винаги в началото е много интересно и вълнуващо с новият партньор, но с течение на времето... Не знам, нещата се променят.
Моя проблем е, че не чувствам достатъчно внимание от негова страна. Твърди, че ме обича и съм сигурна в това, но ми писна всяка вечер да си цъка на телефона, да говори по телефона с часове и да отделя огромно внимание на неговите си неща. Постоянно говори за себе си, за работата си.... Аз го изслушвам, въпреки че в повечето случаи не ми е интересно. Но когато приключи с темите интересни за него, си взема телефона и грам не му пука за моите неща. За моите цели... И тн. Не ме пита мен не е заинтересован.
Отделно аз съм много ревнива. Забелязала към го да се заглежда по разни жени, това много ме дразни. Кълбо от нерви съм. Искам да се чувствам обичана и желана като преди, толкова съм млада....
Моля ви дайте ми съвет. Ако съвета ви е раздяла, искам да подчертая, че много го обичам и не знам дали съм готова в момента да предприема подобна стъпка. Но не знам дали има как изобщо да се променят нещата..

Звучи ми сякаш живееш само за тази връзка, приятелят ти трябва да е твой партньор, подкрепа, а не приоритет номер 1. Според мен това, че си на 22 и в сериозна връзка не е проблем, както някои написаха. В крайна сметка, ако се чувстваш добре с него, защо да нямат развитие отношенията ви? Истинският тест обаче ще бъде тогава, когато се развивате и двамата, учите, работите, изкарвате добри пари и въпреки това сте си заедно и се подкрепяте. Започне ли необоснована ревност, завист и т.н., значи не сте един за друг.
Нормално е на различни етапи от отношенията да има добри и лоши времена, въпросът е да не се "преодоляват" на цената на всичко и накрая да се намразите.
Обърни внимание на себе си, за да има и за какво да си говорите. Планирай пътуване с него, това със сигурност ще ви помогне. Просто направи така, че да обичаш първо себе си, за да вървят нещата и с него. Успех!

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Няма защо да се разделяте според мен.
Всеки има нужда от лично пространство.
Няма как цял живот да гледа само в теб,да си смисълът му да диша.
Аз попаднах веднъж на един,който искаше да гледам всяка минута само в него,да говоря с него,да му обръщам внимание...В дългосрочен план не се търпи,честно.Аз малко изтърпях.
Това за ревността трябва да го забравиш.Ревността убива любовта.Всеки гледа.Нормално е.Ако някой се опитва да ми прави скандал всеки път като погледна някой друг човек,ще се сбъркам.
Влюбена съм и не ми хрумва да ходя по други.Онази вечер с любовта стояхме до един спортен клуб,доста млади и не толкова млади мъже и момчета отидоха на тренировка.Абсолютно всеки от тях го огледахме хубаво и коментирахме,че трябва да заведем моя син да тренира там,за да има хубаво и стегнато тяло.Изобщо не ми е хрумвало да зазяпвам мъжете за нещо друго,но ги гледах и си мечтаех и сина да изглежда здрав и стегнат.И се чудя как да му запаля интереса да тренира,това ми беше в главата.Ако любовта беше започнал да ми прави сцени,щях да си ходя,даже нямаше да стоя да слушам.Някой път ми разказва за някой гол мъж или гола жена на плажа,даже се смеем заедно на такива истории.

# 35
  • Мнения: 4 514
А според мен усещаш, че чувствата/поведенито му вече не се същите, от там се поражда и ревността = несигурност.
С първата ми любов бях така - само в него концентрирана, той ми беше целия свят. Голяма грешка, която повече не съм повторила. Така се обезличаваш и ставаш безинтересна.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Интересен е човек,който има свои интереси,свое хоби...Не този,който нон стоп мрънка да му се обърне внимание.
Аз отдавна отказвам да си имам работа с ревниви хора.Достатъчно проблеми си имам,за да ме тормози някой, че съм гледала някакъв непознат и нищо неозначаващ за мен човек.Да ми насажда вина и т.н.,при положение,че съм от хората,които държат на честността и не поддържат паралелно няколко връзки.Ако случайно проявя интерес към друг човек и реша,че нещо не мога да живея без него (малко вероятно,но все пак...),ще сложа край на старата връзка.Нито ще лъжа и мажа докато се получат или не се получат нещата с новия човек,нито ще се оправдавам.Това е.На когото не му харесва,да не си губи с мен времето.Още в началото с любовта си говорихме на тази тема.Казва,че е съгласен на 100% и мисли по същия начин като мен.Не се тормозим и притесняваме с ревниви изпълнения.
Също съм обяснила,че няма да търпя да ми се крещи и да ми се правят сцени по какъвто и да е повод.Съгласна съм всеки въпрос,който го вълнува,да бъде обсъден спокойно.
Според мен с ревност и задушаващо просене на внимание ще го отблъснеш.
И... никой не е длъжен да търпи нечии истерии.

# 37
  • Мнения: 74
Интересен е човек,който има свои интереси,свое хоби...Не този,който нон стоп мрънка да му се обърне внимание.
Аз отдавна отказвам да си имам работа с ревниви хора.Достатъчно проблеми си имам,за да ме тормози някой, че съм гледала някакъв непознат и нищо неозначаващ за мен човек.Да ми насажда вина и т.н.,при положение,че съм от хората,които държат на честността и не поддържат паралелно няколко връзки.Ако случайно проявя интерес към друг човек и реша,че нещо не мога да живея без него (малко вероятно,но все пак...),ще сложа край на старата връзка.Нито ще лъжа и мажа докато се получат или не се получат нещата с новия човек,нито ще се оправдавам.Това е.На когото не му харесва,да не си губи с мен времето.Още в началото с любовта си говорихме на тази тема.Казва,че е съгласен на 100% и мисли по същия начин като мен.Не се тормозим и притесняваме с ревниви изпълнения.
Също съм обяснила,че няма да търпя да ми се крещи и да ми се правят сцени по какъвто и да е повод.Съгласна съм всеки въпрос,който го вълнува,да бъде обсъден спокойно.
Според мен с ревност и задушаващо просене на внимание ще го отблъснеш.
И... никой не е длъжен да търпи нечии истерии.
Аз по мъже не се заглеждам. Той ако ще се заглежда по разголени жени, ще му правя проблеми и толкова. Това не са истерии. Това е неуважение. Не съм сляпа. Щом обичаш един човек, го ревнуваш. Точка.

# 38
  • Мнения: 6 622
Абсолютно неуважение е да криви врат по нечий задник. Реално всички гледаме, но не е нужно да го правим пред половинките си.

# 39
  • Мнения: 1 502
Как ти изброяваш колко ти е досадно да слушаш и знаеш какво ще ти каже всеки ден.Замисли се как изглеждаш ти в неговите очи ? Дали и той с досада не те слуша/гледа, защото всичко е повече от ясно и еднообразно? Спрял е тревата, а преди е било по-весело ли ?
На 22 с 4г връзка се чувстваш така, ако можеш да си ви представиш на 50 и всичко да е нормално, влагай в тези отношения. И под влагай визирам да развиваш паралелно себе си, защото един ден може да се разделите, а на теб да ти е трудно да си спомниш коя си без него.

# 40
  • Мнения: 9 975
Прочети си пак последното мнение. Какви да шансовете  да получиш повече внимание от този човек?!? Ну-ле-ви! Или дори по-малки.
Успех!

# 41
  • София
  • Мнения: 1 140
С това ти поведение няма още дълго да те изтърпи. Ти нямаш собствени интереси, а той- да, само за него мислиш и искаш да е обсебен от теб по същия начин. Това не е здравословно нито за връзката, нито за двама ви като личности.

# 42
  • France
  • Мнения: 13 445
Щом обичаш един човек, го ревнуваш. Точка.
Мили Боже. Горкият ти приятел Flushed

# 43
  • София
  • Мнения: 1 140
Тя си търси някой болезнено ревнив като нея, но ако й дойде до главата да е от другата страна, въобще няма да й е приятно да е обект на такава мания. Защото това е мания, не просто внимание към някого, когото обичаш.

# 44
  • Мнения: 74
С това ти поведение няма още дълго да те изтърпи. Ти нямаш собствени интереси, а той- да, само за него мислиш и искаш да е обсебен от теб по същия начин. Това не е здравословно нито за връзката, нито за двама ви като личности.
Имам. Уча, работя и пея даже. Simple Smile Радвам се на безброй фенове в социалните мрежи, и не съм се обезличила. Изобщо. Имам много цели. И някои дори съм ги постигнала. Просто искам приятелят ми да ми обръща нужното внимание, защото съм млада и хубава. И доста мъже биха били с мен, но аз съм с него... Трябва да го оценява. Според мен.

Общи условия

Активация на акаунт