ОСМИ клас 2020/2021 - Отлитат дните дълги и горещи, очакваме родителските срещи.

  • 25 137
  • 773
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 11 680
Интензивното изучаване на език до кое ниво се предполага да стигнат в края на 8 клас. Т.е. с кое взето ниво приключват годината?

В1.1. При нас приключват с полагането на изпит - устен и писмен, пред комисия от трима учители.
На родителската среща класната каза, че миналогодишния набор не са започнали трета част от учебника, което означава, че са взели само А2. Сега ще започнат с него, т.е от В1.
Искрено се надявам да не се повтори сценарият и за нашите.

# 721
  • Мнения: 3 877
ИИЧЕ Немски също е до B1.1
Стон, с дъртото ИТ на сини очи не вярва и слага ограничения по време на профила за игра Simple Smile. Другия си е свободен и може да учи през него. Единственото, което не мога да спра е гледането на тъпи клипчета

# 722
  • София
  • Мнения: 1 086
Привет!😊
И нашата родителска мина вчера. Събраха ни по 125 лв за трите учебника по АЕ и трите учебни тетрадки, за да могат от 16.09. да си започнат занятията веднага.
Класната е готина, малко разпиляна ми се стори, като маниер на провеждане на родителска среща, но ѝ прощавам, ако е добър педагог и преподавател 😁. Сподели, че има четири деца, три студентки и един седмокласник, та се надявам, че ще има подход към децата, с толкова дечурлига вкъщи.
Имат два варианта на програма за 1-ви срок, които ще се редуват през седмица. Блок часове от по 90 мин., с 10 мин междучасие. На всички паралелки междучасията ще се разминават, за да не се засичат по коридорите. С маски само в общите помещения, в класната стая- без! Отпада и кабинетната система, всички учители ще идват при тях, единствено по ФВС и ИТ ще напускат класната стая. Не сподели класната за някакви очаквания за въвеждането на обучение в електронна среда, изрази надежда да не се стига до там, но са подготвени, чете ни презентация по повода. Всяка стая е снабдена със камери, които ще позволяват на карантинирани ученици да “присъстват” в часовете онлайн. Други учители не дойдоха. На 15.09. ще има кратко 15-минутно тържество за 1,5 и 8 клас само и то по различно време и после час на класа.
Това е общо взето.
Наборът днес се прибра от морето и веднага отиде на тренировка по бокс, че в неделя има турнир. Чакам го да се прибере и да разказва как е изкарал с баба си и дядо си. Предупреди ме, че утре цял ден ще е навън с приятели, да си знам 😁.

# 723
  • Мнения: 1 402

Ако вярвам на информацията от сайта на училището, би трябвало да сме с тези на издателство Клет България - Exakt für dich и Direkt zur Grammatik, PONS

В момента най-големият ми зор е да запазя листчето със записките ми. Изгубя ли го, ще стане страшно.

Позната ситуация Simple Smile За по-сигурно си го снимам с телефона...никога не се знае...Simple Smile

И нашите по НЕ ще са  с тези учебници!

# 724
  • София
  • Мнения: 7 191
Аз, да ви кажа, днес продължих да чета из темите на различните училища и в края на деня рязко станах особено скромна в очакванията си. Да учат максимално време присъствено само се моля. Всичко друго - забавена информация, млади/ стари учители - нещо хич не ми е проблем в момента.
Нещо се стегнах с това надвиснало ДО. 😐

# 725
  • Sofia
  • Мнения: 1 749
РС за нас е довечера, вече тръпна в очакване Simple Smile В НФСГ ще учи наборката, за съжаление май не видях някой от вас да сподели, че детето е там. Групи също търсихме в социалните мрежи, но не намерихме. Има ли някой от вас, който е решил да направи подарък на детето за първия учебен ден. Върти ми се в главата за нещо, като готин планер или друг малък подарък за едно ново начало Simple Smile Ще се радвам ако споделите идеи и мнения.
Една от най-близките приятелки на моята девойка е в НФСГ, както близък приятел от съседен клас, но майките не пишат тук.

# 726
  • софия
  • Мнения: 25 467
Днес мрън ме размаза 💖💖💖
Прибираме се и на етажа във входа мирише вкусно. Съседите ни са ... Абе, като готвят нещо и не ми се иска да ме поканят да опитам.
Та, прибираме се с баща й след работа, на етажа мирише вкусно. Мисля си, че най-накрая са сготвили нещо без запръжки. Влизаме вкъщи, мирише приятно. Масата постлана с покривка, подредени прибори. Детето направило какаови овесени бисквитки със стафиди. Били сме обичали като се приберем да си хапнем ядки и тя решила бисквити да направи.
Всичко беше измила и прибрала 💕
Беше сложила и кисело мляко в купички.
Ходила и пазарувала тайно.
Преди година някъде й подарих две книжки на "Рибка" и от там гледа рецепти.
А цял ден вчера беше сопната.

Последна редакция: пт, 11 сеп 2020, 20:47 от zvаnchе

# 727
  • Мнения: 6 587
Интензивното изучаване на език до кое ниво се предполага да стигнат в края на 8 клас. Т.е. с кое взето ниво приключват годината?
На нас ни казаха В1.1. Три комплекта учебници по 55 лв всеки комплект.
На Focus са.

Браво на малкото Звънче!❤

Да споделя, че днес се запознахме"  на живо" с любима моя съфорумка!
Няма такава приятна емоция!
Безценно! ❤

Последна редакция: пт, 11 сеп 2020, 20:54 от Biserka_a

# 728
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
На 16-ти искат петокласничката с устройство в клас. Телефон, таблет, лаптоп ..., каквото има. Ще имат специален час, в който ще си влезнат в профилите в училището, ще проиграят онлайн класна стая и урок. Връзват гащите от сега. От една страна добре. От друга - плашещо е. Казаха ни в прав текст, че искат да обучават учениците, а не да принуждават родителите да стават такива и да се налага да висят на главите на вече порасналите деца.

В тази връзка учителят по математика на баткото почти през сълзи /комично изиграно/ се оплака каква мъка  е да предава геометрия през монитора. Те, вика, в класната стая не ме разбират, какво остава дистанционно.

# 729
  • София
  • Мнения: 3 564
Позабравените плевенски жеги се понасят много по-приятно на форумско кафе Simple Smile

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Туиг , а има ли осигурен уай фай в училището? Щото моите деца имат таблети (без набора), но ни един не е с карта. Та нет йок. А в доста училища Няма свободен. Мисля си просто.

# 731
  • софия
  • Мнения: 25 467
Днес ми е прекрасен ден 🙂
Темата, форумът е мафия.
denyil, не мога и тук да не ти благодаря за нетърсената и неочаквана положителна емоция Hug Не може да се сравни с нищо, едно от най-хубавите изживявания е. Нека добрината и хубавото винаги да се връщат ❤

# 732
  • София
  • Мнения: 7 191
Ааа, не мога повече!
В някакви конспиративни коалиции сте влезли всички тук! 🤣🤣🤣

# 733
  • софия
  • Мнения: 25 467
Като паяжина на паяк. Невидими връзки.

# 734
  • София
  • Мнения: 7 191
Не знам, аз съм вече отчаяна. 😈
Една година ви врънкам, как пък никой не пожела да пием бира.
Остана ми Happy единствената надежда, ако иска - поне да се запознаем на 15-ти (ако ще ходим, де). 😁

Общи условия

Активация на акаунт