ОСМИ клас 2020/2021 - Отлитат дните дълги и горещи, очакваме родителските срещи.

  • 25 082
  • 773
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 198
Такаааа, входните нива по АЕ, БЕЛ и Мат в ТУЕС ще са с летящ старт Simple Smile Да видим, кой какво знае и помни Simple Smile За зелените - на лагера, за оставащите - още на 16.09.
Започва се, нЕма лабаво Simple Smile

Това с входните нива е за първа година.Всеки учител си казваше за учебниците,като започнаха училище след зеленото училище.Така че,в продължение на 1-2 седмици ще се казват учебниците.Първата РС е по-скоро информативна - запознаване с училище,учители и тн.А,класната ще им е само за една година -винаги водят само 8ми клас.Въпреки това е много готина- внимателна,всяваща спокойствие и многоо англ.език всеки ден.Grin
Откриването си заслужаваше да се види миналата година.Отделиха внимание на всеки едни випуск- като се започне от новото попълнение и се стигне до завършващите.
А,зеленото училище си е страхотна емоция .Там се усеща духа на туеасарската общност - всички са едно-няма малки,няма големи. Гледаш ги на откриването - влизат в стаята видимо притеснени от новото,непознатото ,а после излизат с тениските на ТУЕС ...синьо море! Blue Heart После като слизат от автобусите след зеленото - усмихнати до ушите и заредени с положителни емоции.И не очаквайте да ви звънят и пишат,нямат време.. Само да кажа,че барчето на Семково в базата работи,но не е с голям избор.Общо взето няма къде да си харчиш парите. Няма да останат гладни в никакъв случай,там  им даваха пликчета с вафли,солети и н.
Успех на всички осмокласници в новите /стари училища!

# 766
  • Мнения: 4 966
И ние сме с Focus, за три учебника и тетрадки 105 лв. Обща поръчка, но ще събират парите на 15ти септември. Не знам колко време ще отнеме да дойдат.
За ИТ нищо не казаха, освен да не бързаме с учебника и че ще е разделен класът на две.
Аз ще ходя на 15-ти, някой от 127-мо за кафе?
Zazu1, аз пак съм без компютър. Ще пуснеш ли нова тема. Обещавам следващите няколко да съм аз. Момичета, давайте идеи за заглавия!

# 767
  • Мнения: 1 951
Бети, аз ще дойда. Макар, че виждам в сайта, че няма да има откриване на учебната година.
Доколкото разбрах осмокласниците в 9.00 трябва да са в училище.
В 11.00 ще тичам с малкия в 38-мо Simple Smile

# 768
  • София
  • Мнения: 7 174
Аз вчера ви се заканих, обаче за съжаление днес е неработен ден събота, пък и много ми се спи.
Та ми идва наум само обикновено, неубийствено клише:

Ех, първи ден учебен наближи -
клас ОСМИ по вода да ни върви!

Ако искате, дайте нещо по-добро. 😃

# 769
  • Мнения: 605
Бисе,
Още ли го има Плевенско пиво?
Помня бомбичките от СОЦ-а и имаше още едно- май Офицерско беше...

Ред, заповядай в Плевен!
Плевенско пиво и компания ще те очаква!❤

Последна редакция: сб, 12 сеп 2020, 11:37 от bubanka

# 770
  • София
  • Мнения: 5 720
Аз още се чудя дали да пробвам да се класирам и за 127мо, и за у-щето на малкия. Ако ида при големия от 9ч, ще е само за 5мин буквално, защото откриването на 5ти клас е от 10ч в кварталното училище. Dizzy Face
Може би трябва да го напиша в 5то класната тема, по повод нагласи за ДО, но и тук да кажа - вече почнаха да пращат на малкия покани за участие в часове в гугъл класрум. Може би се подготвят само, но все пак... Идва ми малко травмиращо. Той пък май няма против да е ДО.
В сайта на 127мо видях, че ако има ДО, ще бъдат в друга платформа, която ми е непозната - Майкрософт Тиймс. Някой има ли опит с нея? Някак ми е ясно, че ще се стигне до там и искам да сме подготвени...
Видях че обсъждате ръкавици - работата ми е такава, че налага целодневно ползване на такива предпазни средства. Кожата ми е много чувствителна по принцип, но има хубави ръкавици, с които работя без проблем. Въпреки че за деца ми е прекалено...

# 771
  • Sofia
  • Мнения: 1 693
Аз още се чудя дали да пробвам да се класирам и за 127мо, и за у-щето на малкия. Ако ида при големия от 9ч, ще е само за 5мин буквално, защото откриването на 5ти клас е от 10ч в кварталното училище. Dizzy Face
Може би трябва да го напиша в 5то класната тема, по повод нагласи за ДО, но и тук да кажа - вече почнаха да пращат на малкия покани за участие в часове в гугъл класрум. Може би се подготвят само, но все пак... Идва ми малко травмиращо. Той пък май няма против да е ДО.
В сайта на 127мо видях, че ако има ДО, ще бъдат в друга платформа, която ми е непозната - Майкрософт Тиймс. Някой има ли опит с нея? Някак ми е ясно, че ще се стигне до там и искам да сме подготвени...
Видях че обсъждате ръкавици - работата ми е такава, че налага целодневно ползване на такива предпазни средства. Кожата ми е много чувствителна по принцип, но има хубави ръкавици, с които работя без проблем. Въпреки че за деца ми е прекалено...
Microsoft Teams се ползва масово от много компании за бизнес комуникация, има доста добри възможности. За училищата закупиха орязана версия на продукта 😏 В старото училище задължиха децата да си направят акуанти на 31.05, нищо, че учебната година беше в края си - идеята била да са готови за есента.
Аз няма да идвам на 15ти в 127мо, децата ще са вътре в класните стаи, освен да обикалям около оградата, не виждам какво ще правя.

# 772
  • Мнения: 21 440
СМГ са публикували Правилник за организация на обучението....във връзка с насоките на МОН. Член 18. Simple Smile

# 773
  • София
  • Мнения: 4 035
Ето ви една нова темичка, че попрехвърлихме, ако имате други предложения за заглавие, сменям веднага Simple Smile
https://www.bg-mamma.com/?topic=1250911.new#new

Общи условия

Активация на акаунт