Мама с нетърпение очаква, през ДЕКЕМВРИ бебче ще я радва!

  • 16 909
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 572
Здравейте на всички,
Пускам ви линк към една доста подробна статия за промените в КСО. Посочени са и различни примери. http://capital.bg/show.php?storyid=280266

Палечка_Малечка, прочетох я статията, интересното за мен беше, че не знаей, че майчинството се плаща на ден, а не на месец и значи, ако са по-малко дните в месеца, получаваш по-малко, е гати. Като че ли лекарствата на бебето и дрешките му струват по-малко в по-късите месеци. Статията не е пълна обаче. В кой брой на Капитала мога да я намеря? Нямаше я в последния?  newsm78

shrew, разбрах ти я задната умисъл, ама аз откак съм бременна сладко не вкусвам, става ми кисело!  Confused...Особено от шоколад! Sad Но мерси, де, предствям си ква е вкусна...на вас хареса ли ви  Wink

# 16
  • Мнения: 4 967
Честито и от мен Sarra! Много любов и разбирателство, да сте живи и здрави!
И аз много се забавлявам да гледам бебо как ми повдига корема - то са едни ритници, понякога доста резки. Интересното е, че не помня с първата бременност такова нещо. Може би е различно, а може би си спомням последните месеци с баткото, когато движенията му бяха по-плавни.

# 17
  • София
  • Мнения: 721
danielad, друг път да си държиш устата затворена.....има да ни бъзикат поне 1 месец за тия гащи  hahaha pontes, давай следващия бисер, че да им отклониш вниманието от пустите гащи  Mr. Green Sarra, от "Пакостник" са купени, продавачките ги предлагат на всички бременни.....а тези, които са гола вода като мен си ги купуват  Joy

Ааа, shrew, не я слушай ClanG, тя щом иска да ходи без гащи, после пак мъжо ще кара да ходи да й купува running.
Аз без еднократните гащи към болницата не тръгвам nuts!
Дори мисля да дам първото си предложение за нова тема - През декември всяка мама ако е от наш'те - ще е с еднократни гащи! Mr. Green

Sarra, в новия Капитал е статията, в приложение 2 обаче.

# 18
  • Мнения: 24
Sarra, статията е от брой 35 (от миналия четвъртък). В електронния вариант е публикувана почти цялата. Последното изречение завършва така:"За да се получава то, е нужна брутна заплата, по-голяма от 1 760 лева. Това е края на статията.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
я докато ми е дошла поетичната муза да споделя  newsm44 щото утре хич няма да помня
" Декемврийска мама променена
   е съвсем разхубавена
   лете пъшка и пълнее
   зиме бебче ще люлее"
Хайде забавлявайте се    bigdance2 и да не ви дохождат черни мисли в умните главици

Целувки  lovekiss

# 20
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
Честито и от мен Sarra! Много любов и разбирателство, здраве и късмет!
Как сте момичета? Аз вчера бях на ЖК и се установи, че течението което имам е от  гъбки  Confused Изписаха ми Гино Певарил 0,05. Какво да се прави, доки каза, че са обичайните за бременна гъби, пък и аз нали боледувах та се очакваше.  Tired Важното е че бебка расте, сърдечните тонове са перфектни и въобще всичко ни е наред. Качила съм 3 кг този месец, така че стават общо 6 до сега. Ще ставам слон, то се е видяло  ooooh!
Nikki_Ivanova много сладко заглавие за следваща тема   bouquet
maiche браво за красивата тема, както винаги си страхотна  Hug
А за имена чудите ли се вече и ще кръщавате ли на родители или самостоятелни именца ще бъдат? Ние с мъжото сме решили на никого да не е, името искаме да си е на бебунчо  Heart Eyes При вас как е?
Целувки   Party

# 21
  • Мнения: 3 323
Здравейте , сладурки! Много бързам, затова ще пиша кратко! Защо бързам ли?
.... Ми шия си еднократни гащи! Разкроила съм едни салфетки, та от тях... Ма се чудя дали и 5-6 сутиена да не си скроя че като потече оная ми ти кърма - какво ще правя? Нали съм си икономична да оплзотворя салфетките.
Всяка прилика с действителни лица и събития е случайна и съвсем непреднамерена.
Майтап да става милички - да не се засегне някой!

# 22
  • Мнения: 535
maiche, страхотна темичка отново, благодарим ти   bouquet
pontes , гласувам за твоето предложение за следващата тема  Joy Joy Joy ще ме скъсате от смях  Joy
Sarra , честита годишнина   newsm51. Болничният (315-те дни) се изчислява на ден, както е обяснено в статията, а майчинството си е твърдо 160лв (може би за 2007г. 170лв) на месец.
Поздрави на всички  Hug

# 23
  • Мнения: 146
ClanG Скъсах се от смях с проявеното от теб страхотно чувство за хумор с тези гащи.  Ако не ти стигнат салфетките един приятел има склад за такива и можем да поръчаме добро количество. Оправи ми киселото настроение тази сутрин, мерси.
 rotfImbo rotfImbo rotfImbo
Аз сега да ви се оплача, от вчера ме болят краката и кръста. Тръгнахме към Бриколаж за боя и там като ме заболя даже и боя не купихме веднага се прибрахме.Не можах  да спя въртях се в леглото като пумпал цяла нощ и както и да застана все не ми беше удобно. Днес ми е по-добре, но не се чувствам съвсем във форма. Мисля, че бебчо е добре защото рит на доктор сме в петък и мисля до устискам до тогава.
newsm03

soseress ние също не искаме да кръщаваме бебчо на роднини, а пък и в моя род и рода на мъжа ми няма такава практика, всички носим самосиндикални имена. Хубавото, е че не е нужно да се съобразяваме с родители. Избрали сме си едно именце още когато разбрахме, че ще е мъжленце и за сега то ние фаворит. Мислим и за други, но се връщаме на първото име, а то е Владислав.

 married married married
Sarra Честита годишнина!

Последна редакция: ср, 06 сеп 2006, 12:36 от Net

# 24
  • Мнения: 146
Nikki_Ivanova гласувам за твоето предложение за темичка. Строхотно си я римувала

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Добро утро  smile3507
ММММ днес пак почивка, то взе да ми харесва да има такива дни, вие работите ли? Щото седя и се чудя    newsm12  време ли ми е вече да спирам или не. Чувствам се добре, намирам се в отлична форма и мислех да си работя до края, ама я споделете?!
Хм а във връзка с имената на бебоците знаете ли, че като отидеш в родилния преди да влезеш да раждаш те карали да напишеш на един лист едно женско и едно мъжко име - предварително- или поне в Бургас е така - изпаднах в шок като разбрах, стори ми се адски тъпо, ами ако не съм решила още????  smile3515 Ние сме решили вече де. И за момче и за момиче сме избрали хубавки именца /при все че казаха че ще е момче/  newsm44, ама не е въпроса в това. Както и да е, ядосах се като чух, ама имам ли избор?!
Аз вчера се прибрах в къщи с един огромен списък с именца, подчертах си тези, които ми харесват и след това го връчих на мъжо, /луда работа/, голям смях падна в къщи,  rotfImao щото той не пропусна да изкоментира всяко едно от моите предложения, и на всичките измисляше страшни рими, които щели да лепнат като прякор на детето в училище
 rotfImbo
Накрая все пак останаха две именца, които и избрахме де.
Та нашия бебок, ако е мъж ще е Петър - като дядо си и той, пък дядото от сега се е размазал от кеф  newsm44
а ако е мома - Моника, само с на баба си буквичката, щото то няма такава баба с името Моска  smile3534

# 26
  • София
  • Мнения: 2 044
 Crossing ArmsГледам тука -голям смях е паднало на мой гръб,докато вчера ме е нямало smile3503 newsm62Майтапя се естествено
Освен това кой ти каза че не дават? На визитация само не може щото ако имаш шевове или операция искат да ги гледат.
Виж как си личи,кой е минал по тоя път LaughingТи давай по-често съвети,та да знаеме какво ще ни трябва,а не да ни зарибяват продавачките Laughing

Дори мисля да дам първото си предложение за нова тема - През декември всяка мама ако е от наш'те - ще е с еднократни гащи! Mr. Green


hahaha rotfImboЕ това е заглавието на новата тема,аз гласувам от сега за него Joy Joy JoyClanG знам,бе мила че толкова излишни неща се купуват,ама какво да правя,ако знаеш какъв мерак имам CrazyХем,сама се усещам отвреме навреме,че няма смисъл от толкова неща,обаче като влезна в бебешки магазин и нямам спиране-колко дрешки съм накупила,колко одеалца, играчки,а бе въобще каквото се сетиш съм го изкупила EmbarassedВчера имах работа до една банка срещу Бонжур и влезнах уж да разгледам аксесоари за вкъщи и в бързината излезнах с играчки за 200 лв ooooh!Луда работа,мъжа ми като ме видя с торбата,как се е смял LaughingNikki_Ivanova аз не работя,още като решихме да си правиме бебчо с мъжа ми, и спрях работа Embarassed,е то не стана веднага,ама на мен добре ми се отразява почивката,вече година и кусур FlutterА и да ти кажа честно хич не ми се работи за сега,понататъка-незнам.А за имената,аз винаги съм си искала-Александър/Александра,на галено Алекс,обаче мъжа ми нещо се опъва Crossing Armsще я видиме тая работа

# 27
  • Мнения: 333
Здравейте писанки  Hug  - това са мацета дето са изписали много  Laughing. аз съм цял септември в почивка и като се окъпахме хубаво в морето сега продължаваме следобедите на язовира. Да ви се нахваля - нашата къщурка е на път да бъде обзаведена. Мъжа ми я построи сам самичък душата и като се нанесохме след сватбата миналата година /аз ще черпя на 15 Октомври/ имахме само спалня и сърца пълни с обич. Сега вече имаме офис и  прекрасна холова гарнитура направена пак от татенцето на което мама си върти дупето във всякави удобни пози. Та тази същата гарнитурка е отнесена в този същия момент за тапицерия  Grinning . Накупихме уредите за кухнята, следобяд ще се започва работата по плотовете и всички там щуротии. След като цяла година готвим в едно малко кътче на долния етаж където е ателието на мъжа ми и съм изпонахлепала сумати произведения на изкуството / то и готвенето искало жертви  Rolling Eyes / и всеки път като имхаме гости се мъкнеше ядене по едни ми ти стълби, можете да си представите каква е радостта ми че дойде ред и на истинската кухня. И колко навреме само! За кой ли път се убеждавам колко съвършенно е Божието планиране!  Praynig

За имената - аз няма да срещна масово разбиране, че не харесвам традиции, които поставят родителите ми на заден план. Наскоро така ми се доплака когато един наш познат си позволи да изрече нещо от рода на " ами ако наистина се роди на Коледа и си дойде с името, какво ще каже дядо ...../ свекър ми/ " разбирате ли. Идеше ми да го хвана за гушата и да му кажа " ами каквото дядо..... /баща ми/".  Повечето хора не забелязват чие шкембаче се подува  newsm78. Не казах нищо, но едвам преглътнах сълзите си.Както и да е - аз искам с мъжа ми да сме доволни и детето да си краси името. За момченце е Кристиян, а за момиченце Магдалина, което съвсем случайно е като комбинация от имената на двете баби. Но още мислим. Само искам мир и любов да има и никой да няма очаквания освен за едно здраво и щастливо бебе.

Хайде писанки чао засега, че това са може би последните плажни дни..... Hug

# 28
  • Мнения: 361
Здравейте мамчета, на всички пожелавам от все сърце да са живи и здрави и на никой да не му се случва това,което вчера аз преживях:та отивам аз на преглед и за продължаване на болничните при мойта докт-а.След час чакане пред кабинета дойде и моят ред,най-нахални се оказаха по-възрастни от нас жени.Не знаех,че те са с предимство от бременните с болки в корема,но това е друга тема.Подготвиха ми направлението за ЛКК и прегледа ми представляваше точно 30 сек.Попитах док-а какво изобщо видя,а тя ми казва" бебето е голямо за твоя ръст,успокой си матката" и това беше newsm78/ забравих да кажа,че аз съм от кв.Слатина и ходя в центъра на консултация/ Набързо ме изгониха да ходя на лекарска комисия,която се намира в кв.Красна поляна.Ха сега или да ходя за болничен,или да се връщам в леглото.Реших,че мога да издържа още малко и тръгнах.Намерих МЦ и след час и половина ми подготвиха документите.На регистратурата обаче чаках цели 45 мин.за даване на № и печат.Ревейки вече от болка и стискайки зъби благополучно в 19 ч.се прибрах.
Извинявам се за това подробно обяснение,но да знаете как са нещата с бюрократщината на болни и бременни.
Важното е че другата седмица ще ходя при друга гинеколожка и дано нещата са по-добри.


# 29
  • Мнения: 361
Извинявам се за късното включване в новата ни темичка,уж само хубави неща да споделяме,а аз ви пълня главите с проблеми Sad
Ние с мъжа ми решихме ако имаме момиче да се казва Лора,но мъжките имена още ни отбягват.Всеки месец друго предложение,добре че има време и ще го измислим.а и незнаем пола на бебчо.
И двете нови предложения са много весели- поздрави и на Nikki_Ivanova и pontes

Последна редакция: ср, 06 сеп 2006, 12:58 от ina_nk

Общи условия

Активация на акаунт