Майка ми не иска да си тръгне

  • 7 695
  • 93
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 30
От написаното майка ти изглежда да е проклет, инат човек, но дали тази проклетия не е вследствие на това, че се е развела с баща ви още докато сте били малки с брат ти и се е наложило сама да ви отглежда. Това може и да и се е отразило, щом казваш и че сте имали тежък живот като цяло.
Не искам да я оправдавам, все пак не я познавам, но възможно ли е да се чувства по някакъв начин пренебрегната от теб и брат ти, а все пак ви е отгледала сама и сега да чувства някакъв яд от типа на "ето, аз ги от гледах, грижих се за тях, а те сега показват раздразнение от присъствието ми, не ме искат..."
Струва ми се, че сегашното и поведение е малко като на дете, може и да и се иска сега тя да е детето, за което някой да се грижи и затова така да се държи, да търси внимание по този начин.
Ти най-добре познаваш майка си, но дали трябва да късаш връзка с майка ти. Сега и ти имаш деца, ако един ден децата ти не искат да те виждат и се чудят как да се отдалечат от теб-дали ще се почувстваш добре.
Но пък казваш, че с нея на глава не можеш да излезеш. Помисли вариант, който да е удобен доколкото е възможно за всички страни.
Може би е така незнам . Защото брат ми й няма никакво уважение. 
Но аз съм я гледала като малко дете и съм й угаждала с всичко от там и тя се научи така сега й е крива като вижда, че не е желана . Тя не вижда своите грешки самата тя си живее в някакъв свои свят които не разбирам, и според нея всички грешат освен тя

# 16
  • Мнения: X
на мен ми е трудно да я изгоня направо
Няма как да се получи, ако не ѝ кажеш в прав текст, че би искала да живееш с мъжа и децата си, без нечии родители. Това не е гонене, а казване на нещата в прав текст.

# 17
  • Мнения: 159
Нелина, колко ви е голямо жилището? Надали имате 4 спални, използвайте това като аргумент ако ви е неудобно да й кажете, че просто не искате да живеете с нея.

# 18
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 021
Абе, какви аргументи и оправдания? Тя не е част от тяхното семейство. Здрава, права жена в активна възраст. Енергиен вампир. Ангажирай мъжа си. Да му се сърди на него.

# 19
  • Мнения: 6 622
От къде на къде да кара мъжът си да ѝ оправя отношенията с майка ѝ? Те са майка и дъщеря, ще ѝ се цупи малко и ще ѝ мине, а зета ще го мрази цял живот.
Най-добре да каже, че отделя децата в собствени стаи и няма място. Хем майка ѝ ще се махне, хем отношенията им няма да пострадат много.

# 20
  • Мнения: 21 792
Ужас.
Ако и кажеш направо, че не искаш да идва, или помолиш мъжа ти да го направи, после ще се чувстваш виновна, нали?
Засега не мога да предложа някаква идея, но разбрах проблема ти и ти съчувствам

# 21
  • Мнения: 30
От къде на къде да кара мъжът си да ѝ оправя отношенията с майка ѝ? Те са майка и дъщеря, ще ѝ се цупи малко и ще ѝ мине, а зета ще го мрази цял живот.
Най-добре да каже, че отделя децата в собствени стаи и няма място. Хем майка ѝ ще се махне, хем отношенията им няма да пострадат много.
Всъщност това е доста добра идея и вече обмислям този вариант. Дано само не стане така, че да каже че спи при малкия .

# 22
  • Мнения: 30
Ужас.
Ако и кажеш направо, че не искаш да идва, или помолиш мъжа ти да го направи, после ще се чувстваш виновна, нали?
Засега не мога да предложа някаква идея, но разбрах проблема ти и ти съчувствам
Да така е . Когато родих първото си дете бяхме в една стая и току що ме бяха изписали тя живееше при един човек на този ден имаше и рожден ден с брат ми вечерта доидоха и аз й се развиках и я попитах къде ще спи в стаята имаше един диван, които се разпъваше и един по малък . Брат ми беше на около 12 и останаха вечерта и на другия ден се върнаха при същия човек. Мисълта ми е казах си колко съм лоша те имаха нужда от мен а аз им се скараха и се чувствах много лошо от тогава все мълча . Положението е лошо  и гадно и дано предложения метод с стайте свърши работа иначе в краен случай ще стане като първия път. 😨😖

# 23
  • Мнения: 30
Нелина, колко ви е голямо жилището? Надали имате 4 спални, използвайте това като аргумент ако ви е неудобно да й кажете, че просто не искате да живеете с нея.
Стая в която спим с децата и още една . Но сме били и по зле в една стая 🥺

# 24
  • Мнения: 30
на мен ми е трудно да я изгоня направо
Няма как да се получи, ако не ѝ кажеш в прав текст, че би искала да живееш с мъжа и децата си, без нечии родители. Това не е гонене, а казване на нещата в прав текст.
В краен случай и това ще стане.  Ще изпробвам всеки вариант, които мога 🥺

# 25
  • Мнения: 30
Като начало - научи се да не се поддаваш на манипулациите й. Когато се оттървеш от чувството за вина, ще прогледнеш и ще спреш да си жалостива. В теб все още живее малкото момиченце, което иска да е обичано и признато от майка си. Погледни на нея като на възрастен човек, от позицията на вече порастнала жена и се запитай такава ли трябва да бъде една майка?!
  Когато отговориш сама на себе си на този въпрос и приемеш, че вече си порастнала и можеш да продължиш напред - тогава вече ще можеш да отрежеш и спреш и манипулациите и хленченето и вичко.
  Това не става лесно и понякога е нужна намеса на психолог. Като начало опитай в темата на Людмил Стфанов - тук в Семейни отношения.
Ще опитам благодаря 😥. Искам само да добавя аз не искам да ми се признава нищо нито имам нужда да бъда обичана , в живота ми поне любов не ми е липсвала , но съм гледана в златна клетка (за това си има и причина майка ми е загубила дете на първото ) просто искам свои живот и това й го казвам от години  в прав текст но сякаш тя не ме чува 🥺 тя си знае нейното като инатливо дете е

# 26
  • Мнения: 30
В теб е проблемът, ти не си успяла да наложиш граници. И трябва да бъдеш директна и непоколебима. Иначе, ще си развалиш семейството. Ти трябва да избереш едно от двете - или оставаш дете, или възрастен човек с отговорност за собствените си деца. Няма място за такова съвместно съжителство.
Наистина отиди на психолог да ти помогне, има си техники и начини, те тъкмо с това се занимават. Проблемът ти е разрешим.
Незнам как . Пробвала съм по всякъв начин като й показвам, че мога и сама , като съм и казвала в прав текст че живота си е мои, но сякаш говоря на стената . Просто незнам вече съм много объркана

# 27
  • Мнения: 30
Майка ти има ли си свой дом иначе? Какво ще стане ако по телефона й кажеш, че с мъжа ти вече не желаете да се самонастанява в дома ви (но по телефона още преди да ви е цъфнала на прага)? Вероятно ще се разсърди и ще се фръцне за дълъг период, но от това ще има полза - ще е сърдита и няма да ви безпокои. Едва ли ще се домъкна с все дисагите ако преди това сте й заявили, че не я искате, нали? И просто трябва твърдо да отстоявате тази линия на поведение и да не се поддавате на никакви манипулации, които със сигурност ще опита. Тук да поясня, че не става въпрос да се държите грубо с нея, а просто с твърд, нетърпящ възражение тон да поставите граници, касаещи вашето семейство и вашия дом. Идеята да поговориш с психолог е чудесна и според мен направо належаща.
Ще опитам благодаря

# 28
  • Мнения: 30
Отървете се от чувството за вина.Вие сте голям човек и имате задължения към съпруг и деца.Добър е съвета да вмените ролята на "Лошия" на съпруга.
Имам опит с манипулативен родител и ще ви кажа ,че няма да е лесно.Трябва да бъдете твърди и категорични.Разбирам,че сте в чужбина щом отсяда при вас.Ако си намери работа ,следващия път и наемете някъде стая.
Ами да честно да кажа тя е голям карък като доиде и тръгва всичко с главата на долу . А и тя не седи на работа повече от месец .

# 29
  • Мнения: 30
Опитвала ли си да кажеш в прав текст, че би искала да си тръгне? Ако не разбира от намеци, редно е да се каже в прав текст.
Не бих ангажирала мъжа да се разправя с нея, а просто авторката да си постави условията недвусмислено.
Незнам как . Правила съм го само веднъж и после с години се чувствах зле че съм й обърнала гръб в тежък момент и тя доста ми го натякваше. Просто понякога си мисля че дори това не е вариант защото тя се сърди и й минава

Общи условия

Активация на акаунт