Майка ми не иска да си тръгне

  • 7 696
  • 93
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 622
От къде на къде да кара мъжът си да ѝ оправя отношенията с майка ѝ? Те са майка и дъщеря, ще ѝ се цупи малко и ще ѝ мине, а зета ще го мрази цял живот.
Най-добре да каже, че отделя децата в собствени стаи и няма място. Хем майка ѝ ще се махне, хем отношенията им няма да пострадат много.
Всъщност това е доста добра идея и вече обмислям този вариант. Дано само не стане така, че да каже че спи при малкия .
Казваш, че искаш да учиш детето на самостоятелност и точка.
Сега прочетох, че в две стаи живеете 5 човека, това е просто кошмарно.

# 31
  • Мнения: 30
От къде на къде да кара мъжът си да ѝ оправя отношенията с майка ѝ? Те са майка и дъщеря, ще ѝ се цупи малко и ще ѝ мине, а зета ще го мрази цял живот.
Най-добре да каже, че отделя децата в собствени стаи и няма място. Хем майка ѝ ще се махне, хем отношенията им няма да пострадат много.
Всъщност това е доста добра идея и вече обмислям този вариант. Дано само не стане така, че да каже че спи при малкия .
Казваш, че искаш да учиш детето на самостоятелност и точка.
Сега прочетох, че в две стаи живеете 5 човека, това е просто кошмарно.
Тя спи в стаята а ние в другата стая  при децата на дивана 🤷‍♀️

# 32
  • Мнения: 6 622
Не знам мъжът ти как търпи това.Вие изобщо как успявате да сте интимни? Време е да решиш проблема преди да му е писнало.

# 33
  • Мнения: 30
От къде на къде да кара мъжът си да ѝ оправя отношенията с майка ѝ? Те са майка и дъщеря, ще ѝ се цупи малко и ще ѝ мине, а зета ще го мрази цял живот.
Най-добре да каже, че отделя децата в собствени стаи и няма място. Хем майка ѝ ще се махне, хем отношенията им няма да пострадат много.
Всъщност това е доста добра идея и вече обмислям този вариант. Дано само не стане така, че да каже че спи при малкия .
Казваш, че искаш да учиш детето на самостоятелност и точка.
Сега прочетох, че в две стаи живеете 5 човека, това е просто кошмарно.
Тя спи в стаята а ние в другата стая  при децата на дивана 🤷‍♀️
Малкия в децкото легло а голямата си има свое легло а ние с мъжа ми на дивана

# 34
  • Мнения: 30
Не знам мъжът ти как търпи това.Вие изобщо как успявате да сте интимни? Време е да решиш проблема преди да му е писнало.
Знам време е 😥

# 35
  • Мнения: 4 628
Казваш й, че искате с мъжът ти да направите спалня за вас двамата, а децата да си имат своя собствена. За съжаление няма място за нея там, извинявате се, но това е положението. Може да й съдействате да си намери квартира.

Последна редакция: нд, 13 сеп 2020, 08:29 от Уейв

# 36
  • Мнения: 32 569
Казваш и, че не я искаш в дома си. Взимаш и ключовете и я изпращаш в нейния и дом.

# 37
  • Мнения: 2 039
Само не стана ясно тази жена въобще има ли си дом? И аз питам мъжа ти как търпи да спите с децата в една стая,а тъщата в другата?

# 38
  • Мнения: 30
Само не стана ясно тази жена въобще има ли си дом? И аз питам мъжа ти как търпи да спите с децата в една стая,а тъщата в другата?
Има си дом. Мъжа ми търпи заради мен,  просто иска всичко да е наред 🥺

# 39
  • Мнения: 159
Ужас, аз мислех, че сте в къща, а вие сте пет човека в две стаи. От това по-добър аргумент да я засилиш навън не се сещам.

# 40
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 021
Ти не разчитай вечно на търпилото му. Какъв интимен живот водите? Ако трябва точно това й кажи.

# 41
  • Мнения: 17 416
Възхитена съм от съветите, които ти дават странични хора. С възрастен, и то родител, с подобен подход далеч няма да стигнеш.
Със сигурност има причини за поведението ѝ, голяма част от информацията я спестяваш Simple Smile

П.п. Помисли добре, преди да действаш. Важно е едно - искаш ли да си запазиш отношенията или не. Оттам тръгни.

Последна редакция: нд, 13 сеп 2020, 10:59 от Дренка

# 42
  • Мнения: 2 005
Ти много добре знаеш какво да й кажеш, но не смееш да поемеш отговорност за това. Все още живееш с чувството за вина от миналото. Но тогава си постъпила правилно. Защитила си правото и живота си на голям, порастнал човек. Лошото е, че си се поддала на манипулацията й. Тогава майка ти е трябвало да каже:"Права си." Но както виждаш, тя е от хората, които прехвърлят отговорностите си на други. Обвинява за всичко другите. И вместо да си кажеш - Тогава бях права!, ти все още изпитваш вина за случилото се. И отново си на същото място.
  Каквото и да чуеш тук, докато не се освободиш от Вината, нищо няма да направиш. А порастването е точно това - освобождаваш се от вината, че вече си голям човек.
  Точно това беше много добре обяснено от Люднил Стефанов, за това те насочих към него и неговата тема.

# 43
  • Мнения: 1 010
През цялата тема чета , че сте имали тежък живот след развода , че страшно много обичаш майка си и ти е неудобно да й покажеш вратата , че майка ти използва твоята слабост , за да се държи като паразит. Това е моя прочит на нещата.
В какво се изразяваше трудния живот ? Защо се разведоха родителите ти ? Комуникираш ли с баща си ?
Мъжът ти явно е доста разбран човек , но колко време ще издържи още на това положение. Всички ти дават много добри съвети , според мен пречката е в самата теб . Изпитваш чувство на вина за тежкия ви минал живот , но ти със сигурност нямаш вина за това . Време е майка ти да се вземе в ръце и да започне да се грижи сама за себе си . Докато не я оставиш да бъде отговорна , няма да започне сериозна работа и винаги ще разчита , че някой друг ще я обгрижва.

# 44
  • Мнения: 24 467
Само не стана ясно тази жена въобще има ли си дом? И аз питам мъжа ти как търпи да спите с децата в една стая,а тъщата в другата?
Има си дом. Мъжа ми търпи заради мен,  просто иска всичко да е наред 🥺

Възрастен човек си. Отдавна трябва да си наясно, че такава ситуация, при която "всичко да е наред" за всички няма.
Реши си вътрешните дилеми.
Поеми си наистина самостоятелно по пътя, приеми, че не можеш да носиш постоянно отговорност. Особено за миналото, когато си била дете.
След това ще решиш с лекота и този проблем.

Общи условия

Активация на акаунт