За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 32 863
  • 726
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 741
Страхотни предложения! Много благодаря! Още днес ще пробвам запечени и на щрудел.

# 256
  • София
  • Мнения: 11 688
Здравейте! Купих си печка, в която има функция air fry. Искам да я изпробвам, но се чудя, дали трябва да подложа нещо под решетката, нали иначе ще капе вътре? Моля за съвет!
Защитно фолио за фурни. Ползвам го от много време и съм повече от доволна. Напиши в Гугъл и ще ти излязат разните ми фолиа. Заслужава си, а е съвсем евтино.

# 257
  • София
  • Мнения: 2 934
Привет.
Дайте изпитана рецепта за баничка на тиган. Да е подходяща да я спретна сутринта за ученичката. Намирам някакви, но подхождам с недоверие.

# 258
# 259
  • Мнения: 3 360
Някой правил ли е баклава с шам фъстък? Много обичам, а сега няма как да се сдобия с истинска. Загледах по разни сладкарници, но дори на вид не е и бледо подобие, та реших, че ще си направя ако има изпитана рецепта.

# 260
  • София
  • Мнения: 4 884
Момичета, имам три излишни хляба. Какво мога да направя с тях? Грехота е да ги оставя да мухлясат.

# 261
  • под тепетата
  • Мнения: 9 271
1. Да ги замразиш
2. Да ги направиш на галета или на крутони за супа
3. Да си направите , ако ядете попара - солена/сладка
4. Мързелива баница/пица
5. Пържени филийки, принцеси

# 262
  • Berlin
  • Мнения: 11 239
Какво да направя с белтъци? Имам 5-6, обаче нямам миксер и не мога да ги разбия на сняг и това ме ограничава много.

# 263
  • Русе
  • Мнения: 5 201
Скрит текст:
Някой правил ли е баклава с шам фъстък? Много обичам, а сега няма как да се сдобия с истинска. Загледах по разни сладкарници, но дори на вид не е и бледо подобие, та реших, че ще си направя ако има изпитана рецепта.

Ето рецепта на турски език. С Гугъл преводача се разбира идеално.
https://www.nefisyemektarifleri.com/antep-fistikli-baklava-4201921/

# 264
  • Мнения: 4 859
Момичета, имам три излишни хляба. Какво мога да направя с тях? Грехота е да ги оставя да мухлясат.

Ако имаш място във фризера може да ги замразиш на порции .Аз така правех преди често .Като се извади на стайна температура да се размрази е като пресен .
Може да прозвучи смешно ,но съм пържила и големи количества филии ,като знам че ще сме заети следващите дни и така съм замразявала.Вкусни са си после .

Торта с крем от стар хляб
http://www.gotvetesmen.com/recipes/alphabet_list/index.php?alpab … -star-hlyab 

# 265
  • Мнения: 39 238
Аз преди 2 месеца си поръчах турска баклава с шамфъстък от София и бях разочарована. Да уточня, че никога преди това не бях опитвала такава, но тази (уж хвалена) не ми допадна.

# 266
  • София
  • Мнения: 10 835
Момичета, имам три излишни хляба. Какво мога да направя с тях? Грехота е да ги оставя да мухлясат.

Кюфтета с чери доматчета

Хлебен пудинг със стафиди и канела

Шарлота с ябълки и хляб

# 267
  • Плевен
  • Мнения: 584
За останалия хляб:
Нарязвам на големи кубчета. Слагам в тава с незалепващо покритие и заливам хляба с разтопено краве масло. Пека докато крачетата станат червени. Изваждам от фурната и редя кубчета сирене. Заливам с яйца и мляко. У дома се харесва много.
Може да се сложи и захар, но ние го ядем солено.

# 268
  • София
  • Мнения: 3 013
Какво да направя с белтъци? Имам 5-6, обаче нямам миксер и не мога да ги разбия на сняг и това ме ограничава много.
Замрази.Аз замразявам всеки белтък отделно.В чаша слагам  фолио( фолио за свежо съхранение) и правя кратерче,вътре слагам белтъка и правя вързопче.Разразявам когато ми потрябва.Добавям където има яйца(палачинки,баница и др.).

# 269
  • София
  • Мнения: 10 835
Какво да направя с белтъци? Имам 5-6, обаче нямам миксер и не мога да ги разбия на сняг и това ме ограничава много.

Бонбони Зайчета

Виенски ванилени сладки

Кейк с круши

Фалшива пица от карфиол

Общи условия

Активация на акаунт