Освобождаване на пратка от митница

  • 5 290
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 44
Здравейте,
извинявам се нямам много време да чета назад, един бърз въпрос за тези с повече опит. Някой поръчвал ли е от САЩ до Англия? Пратките също ли отиват на митница или директно на адрес. Бях чела някъде, че не минават през митница. Някой ако има опит ще се радвам да сподели, че доста по-тънко излиза доставката до Англия, отколкото до Бг.
Ако живеете във Англия сигурно знаете Сащ Англия има ддс и мито ако надхвърляте  над определеният лимит за внос.Ползватели доставка отСащ-Англия-България  ще ви начислят на кг. 1.50 британски лири до БГ

# 16
  • Мнения: 111
Аз имам питане по следния казус - пращат ми фирмен подарък от Украйна, нещо със сантиментална за мен стойност. Подлежи на митническо оформяне, но не е покупка. Гледах документите,които трябва да пратя (но няма мейл на който да ги пратя!) и искат сума, извлечение от сметката за стойността на пратката....Обаче аз не съм я купувала. Тя е подарък. Ходих до пощата, лелките там само рамене вдигаха. 2 дни се опитвам да се свържа по телефона с офиса в София, ама никой не вдига.
Как всъщност да си попълня документите за освобождаване,като не се вписвам в тях?

Общи условия

Активация на акаунт