Обсъждане на имотни обяви-17

  • 30 196
  • 737
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 40 905
Къщата според мен си заслужава, ако имаш възможност да си я позволиш.

От обява не може да се каже дали си заслужава да се купи, но си заслужава да се види.
Що се отнася до позволяването - който може да си позволи 115 - 120 квадрата апартамент ( с общите части) може и това да си позволи. Иначе си има неудобства - тясно стълбище, банята не е супер. Но пък супер двор - облагороден, с ограда, хубава улица отпред. По-скоро е въпрос на визия кой какво иска измежду можещите да си позволят тристаен НС.

# 346
  • Мнения: 2 799
Е за 250к ще се вземе доста голям апартамент, а не 3ст 100кв. Все пак това не е София център, но пък двора е добър.

# 347
  • София
  • Мнения: 4 668
Ами сложи 50к Е за двора и оградата, 20-30к Е, за удоволствието да има къде да спреш (и евентуално да си построиш гараж).
Сложи 20к Е за довършване. И ето ти 150к апартамент + 100к прилежащи.
Друг е въпроса, че може да има подводни камъни, и както се каза, трябва да се види, за да се каже.
Изглежда ми евтинджийско правено за продан. С тоя полуботуш в банята, с тия минималистични кухненски шкафченца. Довършителят е търсил минимала. Кой знае по колко параграфи.

# 348
  • Мнения: 9 656
Стълбището наистина може да ти е стимул да отслабнеш Simple Smile така като гледам банята е само 1, което е кофти. Като цяло ми изглежда леко теснотийка, като за къща. Но може би в Симеоново за тези пари - толкова. Не знам как вървят цените там.

# 349
  • Мнения: 40 905
Е за 250к ще се вземе доста голям апартамент, а не 3ст 100кв. Все пак това не е София център, но пък двора е добър.

В апартамента ще имам и общи части и ще е да кажем 110 квадрата поне. При цена от 1500 евро това прави 165 000 евро. Довършителните работи са 150 евро на квадрат, 15 000 станаха 180 000. И обзавеждането, кухни, мухни нещата отиват на 200 000. И остава дворът, облагороден, с барбекюто, оградата...
Да не говорим, че е офертна цена.

Като цяло според мен има хляб, стига човек да иска такова нещо.

# 350
  • София
  • Мнения: 4 668
Аз лично бих дал повече пари за по-голяма къща. Тази някак няма переспектива. А и е много вероятно да е стара, ремонтирана.
Имаш общи части, но тук имаш стълбище. И то отнема и от 2та етажа.
Доста минималистично и клаустрофобично е. За 2ма без деца или 1, как да е. Не знам и гостите къде ще ги слагат. Тъщи.
Горе долу е като емиграцията. Трябва, ама много да ти се иска, за да ти харесва.

# 351
  • Мнения: 40 905
Зависи, ако са си просто двама души с пораснали деца? За какво им е по-голямо да го поддържат и топлят?  Всичко е според зависи.
На мен лично гости с преспиване никога не са ми идвали и нямам намерение да идват.

# 352
  • Мнения: 2 799
Прилича ми че къщата е стара и ремонтирана с цел препродажба.

Аз по-скоро двора бих го сложил 150-180е/кв ако локацията е добра. което ще го докара до едни 100-120к + ограда, озеленяване паркомясто и тн. за 10к + къщата да идва едни 70к с ремонт + довършване и обзавеждане и едни 50к печалба.

# 353
  • Мнения: 9 786
Ами сложи 50к Е за двора и оградата, 20-30к Е, за удоволствието да има къде да спреш (и евентуално да си построиш гараж).
Сложи 20к Е за довършване.
Изглежда ми евтинджийско правено за продан. С тоя полуботуш в банята, с тия минималистични кухненски шкафченца. Довършителят е търсил минимала. Кой знае по колко параграфи.

Според мен това си е къща, направена за живеене, от хора, които имат вкус, но нямат огромни финансови възможности. На мен ми е много симпатична. Не е ремонтирана като за продан, просто това беше модата при ремонтите преди 10-15 г., съдя най-вече по банята. Кухнята е минималистична, но мисля, че има мегдан да се направи по-голяма и по-практична. Холът е достатъчен, директен изход към двора. Дворът е чудесен за мен.

Смятам, че това е чудесна алтернатива на апартамент в града за младо семейство, планиращо деца или с 1-2 деца. И родителите, и децата ще си имат двор и кеф на зелено. Иска известен ремонт - кухнята и банята със сигурност, но останалото поне по снимки изглежда съвсем приемливо.

Дворът си е ограден, има си ограда и не виждам какви са тези 100К левове, които са нужни. Гаражът е плоча (основа), 4 стени и покрив, замазка, мазилка, шпакловка и врата и е готов, 50-60К лева ми се виждат много, дори да е 40 квадрата.

# 354
  • Мнения: 2 799
Мандаринка - мисля че танграта го сравнява с алтернатива апартамент + гараж които като цена биха дошли 120к за ап +20к за паркомясто +20к за мебели + 20к довършване което е едни 180к и двора ти идва 70к отгоре... или нещо такова си мисли той според мен.

# 355
  • София
  • Мнения: 5 952
Хубава е . но е малка. Което доста ограничава. Голяма дневна + две спални. Thinking
Функционалност на апартамент + големите разходи за къща. Отопление също, хамалогия и разправия.
Двора е чудесен, но изисква доста труд и пари за поддръжка, казвам го от опит, ние поддържаме по-малък двор, доста труд е да се поддръжа дори само трева в този вид. Fearful
Даже не разбрах има ли гараж или само място за паркиране.
Ако е на хубаво място ще се продаде бързо с опция за дострояване, ако не... вече е леко компромисно.

# 356
  • София
  • Мнения: 8 563
Gogo, ти си знаеш колко голяма къща търсиш (според мен щом е къща, не е задължително да е голяма и с място за преспиване на целия клас на детето). На мен ми харесва архитектурно отвън, като гледам и отвътре не се налагат спешни ремонти, а подобрения можеш да си правиш във времето.
С така направен двор си спестяваш доста сериозен разход за заравняване (мястото е било с денивелация, ако съдя по улицата), ограда (масивна с този линеен метраж = доста пари), озеленяване, барбекю навес (ако този е законен). Гараж, доколкото виждам нямаш; но май имаш площадка, което пък значи, че решиш ли да я затваряш със стени, минаваш през проект в общината (но пък можеш лек покрив да й сложиш). Може би 1-2 пътечки ще ти трябват, евентуално осветление и поливна система (не забравяй, че като поливаш от тръба с водомер, това си е постоянен разход). Внимавай с дърветата в предната част, да не са занемарени и съответно рискови.
Отвътре разпределението и размерите или ти харесват, или не - това си е личен избор. Ако ходиш да я гледаш, виж къде има/няма контакти, в банята има ли отопление, поинтересувай се от дограмата, от изолацията, от мълниезащитата, от разхода за отопление и отделно за ток, налягането на водата, има ли сосбствен водоизточник, има ли как да сложиш соларни панели или фотоволтаици (абе, всичко, каквото се сетиш). Провери интернет доставчиците в района. И най-вече от документите за всяко едно нещо, включително за плътната ограда.
Струва ми се, че улицата не е асфалтова, но не значи непременно, че достъпът е труден. В Симеоново има улици, които зимно време са непристъпни, дано тази не е от тях. Това би се отразило и на времето за реакция на охранителната фирма. Виж и дали има камери в имота, ако няма - това си е допълнителен задължителен разход.
Според мен за половин милион лева (с парцела в тази сума) би следвало да може да се построи поне такава квадратура, но по собствен проект.

Wooden Cuckoo Clocks, не мога да се съглася с теб напълно. Ние с ММ съвсем умишлено не искахме голяма къща. Като отопление предстои да видим по-тежка зима как ще е, но миналата зима - в най-големия сняг март месец - сметката ни за отопление (а сме засега само на ток!) беше колкото в квартирата ни (двустаен апартамент). Не сме хан, че да мислим постоянно дали има място за всички гости, семействата ни не идват всеки месец (уви!). Искахме точно лесна поддръжка вътре за сметка на поддръжката на външната част.
Явно ние с ММ още не сме разбрали кои са страшните разходи на живота в къща. Сега предстои да се разделим с 10-на хиляди лева, за да си пооправим двораслед строителната техника, вероятно напролет ще се наложи да вложим още 5-6. Но това ще е, другото ще е поддръжка и работа, което няма как да е същия като размер разход. Особено ако си предвидим правилно възможностите при озеленяването.

Последна редакция: вт, 20 окт 2020, 16:56 от ToniShu

# 357
  • Мнения: 19 485
Тази цена ми се струва твърде ниска за Симеоново и за това, което е показано в офертата. Според мен сто на сто има неизрядни документи или някакъв друг такъв недостатък. Не изключвам в това число и кофти съседи или нещо от сорта. Просто цените в Симеоново не са такива.

# 358
  • Мнения: 2 799
Те и къщите не са по 100кв а по 300+.

# 359
  • Мнения: 9 656
Сега си видях в мейла с нови обяви от имот.бг обява за апартамент, който сме гледали... миналата година. А преди ние да го гледаме също е бил пускан преди време и спрян. Та миналата година го гледахме за 145 000 евро, а тази година е 175 000. Не знам каква е логиката като няма кой да ти го купи за 145, да го пускаш за 175... Освен това продажбата е само срещу кеш. Значи вече сигурно 2 години си чакат човека с кеша.. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт