Обсъждане на имотни обяви-17

  • 30 217
  • 737
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 354
Освен това продажбата е само срещу кеш. Значи вече сигурно 2 години си чакат човека с кеша.. Grinning

Какво значи само срещу кеш Grinning

# 361
  • Мнения: 9 688
Лични средства имам предвид, т.е купувачът да не е с кредит Simple Smile

# 362
  • София
  • Мнения: 4 668
Няма лошо. Може и да е надценен.
Но един продавач не е длъжен да следва логиката на купувача.
Изобщо не е длъжен да следва никаква логика.
Собствеността е безусловна.

# 363
  • Мнения: 9 688
А, то е ясно, че всеки си следва някаква логика, но аз просто се чудя каква е.

# 364
  • Мнения: 354
Лични средства имам предвид, т.е купувачът да не е с кредит Simple Smile

Знам какво е кеш но Това не мога да разбера какво го бърка продавача дали давам парите кеш или с кредит, за него крайния резултат е един и същ Grinning

# 365
  • София
  • Мнения: 4 668
Пусни го апартамента в темата, и ще разгледаме.
Иначе така, нито го знаем колко квадрата е, колко стаи, кой квартал.
Има и надценени обяви, и подценени. Има и глупави продавачи, има и умни. Има и на зор, има и не на зор.
Така или иначе, логиката е, че пазарът е достатъчно широк. Ако не ти харесва този апартамент си намираш по-изгоден. А проблемът е изцяло на продавача. Ако не го продаде, ще си отчете съответните негативи. Дали ще са му били спешни парите, или ще е на някаква загуба, или не знам си какво.
В пазара има сделки и на печалба, и на загуба, има и сделки с печалба от 2те страни, със загуба от 2те страни, неосъществени сделки, фалирали фирми и хора, и изобщо всякакви работи.
Няма мотивация да се търси логиката във всяка частица от пазара. Със сигурност съществуват и много нелогични неща.
Същественото е, всеки да си гледа неговата работа и неговата логика.

Възможно е хората да си мислят, че цените ще се вдигнат.
Нормално е, ако се вдигат цените и е бил на "високо оценяване, не на зор" преди 1 година, сега отново да е на "високо оценяване, не на зор" тази година. Само че цените вече са по 1.2 (примерно)

# 366
# 367
  • София
  • Мнения: 4 668
1350Е за завършен апартамент.
12% общи части.
Т.е, имаш едни 7-8% спестени, повечето нови сгради са с 20% общи части.
7-8% са 100 Евра на кв
Остават 1250Е на кв за завършен апартамент в приличен квартал, метро, пазар. И то преди пазарлък.
Вие за колко мислите, че е нормална цена 1000Е, завършено, среден етаж, южно, на метро?
Ми, те на зелено са вече по 1600.

# 368
  • Мнения: 41 119
На мен ми се стори добър (доколкото се вижда от деформираните снимки).Отлежавал е 7 години и не се виждат течове, ако е имало стени да се напукват вече са напукани и процесът на слягане е спрял. Замазката и шпакловката изглеждат добри.
Кофти е, че няма чертеж. Но не изглежда зле. А ако и гаражът е в цената...

# 369
  • Мнения: 9 688
Танграта, аз не споря за цената. 1300 евро/кв са си ОК. Само не знам, наистина ли след като не се е продал за 145 000, има шанс да се продаде за 175. И ми е интересно дали ако сега не се продаде пак, ще чакат другата година да го пуснат за 200 000 Simple Smile

# 370
  • Мнения: 9 823
Снимките наистина са безобразно разтеглени. По описание е ОК. Много близо е до съседни кооперации обаче - гледат си в прозорците.
Според мен може да е на обезщетен собственик - средният етаж - 4-5 са любими, паркоместата. Човекът е взел повече от 1 жилище, има къде да живее и иска да му вземе макс, явно не бърза. Няма лошо. Цената е добра за района, според мен.

# 371
  • София
  • Мнения: 4 668
Танграта, аз не споря за цената. 1300 евро/кв са си ОК. Само не знам, наистина ли след като не се е продал за 145 000, има шанс да се продаде за 175. И ми е интересно дали ако сега не се продаде пак, ще чакат другата година да го пуснат за 200 000 Simple Smile
Ами зависи от цените "другата година".
Ако аз не съм продал през 2000та апартамент за 20к, това не означава, че сега не мога да го пусна за 200к и да го продам на всичкото отгоре.
Не виждам чак толкова да е трудно за разбиране. Цените са динамични и се определят от пазара в момента. А не кой какво е продавал преди Х години.

# 372
  • Мнения: 2 823
Нали има термин за купувачи туристи. Може да се въведе аналогичен за продавачи туристи - продават ама не на всяка цена, а на висока цена, и не бързат, важното е да имат чувството, че не са се минали. Продавачи халюцинисти Simple Smile

# 373
  • София
  • Мнения: 4 668
Ами не е съвсем аналогичен.
Защото продавачите халюционисти не са те извикали на оглед, за да губят твоето и тяхното време. Нито ти се обаждат по телефон, или в разговор на живо, да те врънкат и да се пазарят за отстъпки.
Какво им е туристическото, като нито си ги видял, нито си ги чул.
У вас ли са дошли, или те притесняват по телефона?
Как точно ти засегнаха времето?
Слагаш си един филтър в сайтовете, или ако купуваш с брокер му обясняваш "без продавачти туристи и халюционисти" и готово!

# 374
  • Мнения: 9 688
Не разбирам недоволството на брокери от купивачи-туристи, при положение, че голяма част от работата им е точно да развеждат и да обикалят. Също така брокерите, с които аз поне съм се срещала, винаги си продават имоти в района, в който живеят, така че едва ли им е супер голямо разкарването. И както друг път съм писала, най-добре и тук да стане нормално да се прави open house, че хем всички да може да разгледат, хем брокерите "да не си губят времето".

Общи условия

Активация на акаунт