Рак на белия дроб - тема 6

  • 45 293
  • 774
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4
Поради загубата на килограми и лошо общо състояние на моя мъж му спират химиотерапията и го оставят на палеативни грижи. Може ли някой да ме посъветва какво мога още да опитам  Няма начин да няма начин. Четвъртата вливка от втора линия направо го съсипа, не искат да му правят дори компютъран томограф, то се виждало че не действа химиотерапията. Поне билки ми предложете или нещо такова. Ще опитваме всичко.

# 61
  • Мнения: 813
Светулка , на моя позната майка и преди 4 години и казват диагнозата,4 стадий,отказва лечение и кара с билките и режима на дядо Владо .И ние първоначално го почнахме ,но нали заради лечението спряхме .Общо взето се гладува,но той човек като е зле...едва ли му се яде.Така кара 2 години,направила после пълен глад 1 месец...но не се захранила правилно и според тях тогава и са дошли метите в мозъка 9 бр.Тогава почва таргет,до колкото знам се влошава,но доста бавно .🙏

# 62
  • Мнения: 13
Светулка, погледнете в тази група: https://www.facebook.com/groups/1906719996274119/?ref=share.

Нямам лични впечатления, но за някои от лечебните схеми има хора, които оставят положителни отзиви.

# 63
  • Мнения: 813
Истината е,че имаме и друг познат с рак на простатата напреднал стадий ,след отписването му от всички болници,отказва да участва в експериментални лечения и се самолекува като прави организма си алкален,прилага уринотерапия ,боядисва си стените червени,прибори купува червени и т.н(червеният цвят нали помага уж само гледането му забравих за кое..) и пие само червено вино.Имам списък с позволени храни  и т.н .В момента 4 г по късно знам ,че или няма рак,или е в ремисия,но в нашия случай каза ,че с две засегнати страни на белия дроб ще се шокира организма и щяло да стане по зле ,на него му трябва кислород.И ние всичко изучихме докато чакахме резултати и т.н.Трета позната и прати цяла камара с написани от нея рецепти за какво ли не 4-5 от тях са за рак.уж така излекувала мъжа си.Знаете ,че не се знае кое е вярно или не ,но разбирам,какво значи да искаш да опиташ всичко.Ако някой иска да ми пише на лично ще ги пратя.Желая успех на всички нас и роднините ни ♥️

# 64
  • Мнения: 4 806
Билки и добавки - ок като краен вариант.

Само моля Ви се, не се опитвайте да си направите организма “алкален” и не мъчете човека с урино-“терапия”. Това са пълни глупости.

# 65
  • Мнения: 813
Съгласна съм ,затова й казах,че това са неща от тоя и оня казал..

# 66
  • Мнения: 4
Благодаря ви за бързите отговори, за глад и дума да не става, няма на къде. Ще търся още информация и ще пиша.

# 67
  • Мнения: 529
При баща ми започваме комбинирана химио (карбоплатин и паклитаксел) и имунотерапия (Кейтруда).

# 68
  • Мнения: 4 806
При баща ми започваме комбинирана химио (карбоплатин и паклитаксел) и имунотерапия (Кейтруда).

Ние бяхме на абсолютно същото. Ако имате конкретни въпроси - мога да помогна с опит от първа ръка.

# 69
  • Мнения: 529
Hooe4C, колко време след началото на терапията започна опадване на косата? Да знам какво да очакваме.

Последна редакция: ср, 14 окт 2020, 15:26 от Bojuri

# 70
  • Мнения: 4 806
Започна да пада по малко около ден 10 след първото вливане. После рязко се засили малко след второто вливане (тоест около 3-4 седмици след началото на лечението).

Препоръчвам ви да махнете косата преди изобщо да е започнал процесът на падане. Неизбежно е да се случи щом се ползва таксол и самият процес на падане е по-травмиращ (косми по възглавницата, падане на снопове при къпане, голи петна и т.н.) от крайния резултат. По-добре с подстригана глава още от сега.

При нас и миглите паднаха, но веждите - не изцяло, само се разредиха леко.

# 71
  • София
  • Мнения: 202
Някой знае ли какво значи:
Цитат
Референтна стойност на метаболитна активност на чернодробен паренхим SUV max 4.2 и граница по PERCIST SUVbw 5.8

Това само референтна стойност ли е или има в черния дроб?

# 72
  • Мнения: 6
Светулка, аз поръчах за баща ми тази добавка, казаха ми, че стопирала рака
http://www.nvherbal.com/shop/index.php?route=product/product&product_id=61
Все още не сме я пробвали  и нямам собствени впечатления.

# 73
  • Мнения: 44
Привет на всички!
Не съм писала от доста време.  
Помните ли, че убедих майка да дойде при мен/ живея в чужбина/? Лечението и в България беше в задънена улица- постоянно отлагаха  ХТ заради лоши кръвни показатели. А пари за лечение с Кейтруда няма от къде да намерим.
Преди месец отидохме в специализирана болница/ институт/ и кандидатствахме за експерементална имунотерапия.
Правиха  и биопсия на лимфните възли, скенер, много кръвни изследвания. Биопсията "ходи" до Германия, където правиха тестове и потвърдиха, че раковите клетки са се повлияли добре от препарата.  
Не знам дали е щур късмет или някой чува молитвите ми, но преди три дни беше първото вливане с Atezolizumab.
Какво ще се случи по натам - нямам идея. Но поне ще знам, че ще съм направила всичко възможно!
За да разберете моята радост - ще споделя, че в момента на тази терапия са общо 160 души по света.  За държавата в която сме сега-  са отпуснали само  16 места. И мама е заела едно от тях Simple Smile
Пожелавам на всички сили и много късмет! Продължаваме да се надяваме и борим!
Прегръщам Ви силно!

Последна редакция: сб, 17 окт 2020, 22:45 от pianoto

# 74
  • Мнения: 813
Този Натанал и ние в началото се бяхме засилили да го купуваме ,но аз лично в Хасково в нито една аптека не го намерих ,а и то трябват някакви огромни количества да се поръчат.След това гледах интервюто на Нана и нейната онколожка за този препарат ,както и много други видеа и се отказахме ...

Общи условия

Активация на акаунт