Помагате ли финансово на родителите си?

  • 5 614
  • 91
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 039
Аз пак да попитам,каква е сумата която се отделя за тази майка?И по-точно каква част от доходите на сина е? Защото ако има солидни доходи е едно,а ако едвам се издържа самият той е друго.

# 61
  • София
  • Мнения: 13 646
И дали майката го е подсигурила с образование, жилище, начален старт и др.

# 62
  • София
  • Мнения: 38 950
Въобще - вие си знаете финансите, седнете, говорете, как ще се разпределите. Даже това е много належащ разговор преди бебето.

# 63
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 286
Момичета, откакто съм регистрирана тук не е имало тема, която да ме е просълзила и трогнала така дълбоко като тази.
Желая ви здраве. Heart

# 64
  • Мнения: 298
Не мога, да се просълзя от съвремието , жал ми е само за хората, родени със сърца и ,, здрави и прави ,, възрастни ,,
 все още има свестни хора ...

Последна редакция: чт, 24 сеп 2020, 12:25 от Тинти Минти 630251

# 65
  • София
  • Мнения: 38 950
Какво искаш да кажеш с "жал ми е само за хората, родени със сърца и ,, здрави и прави ,, възрастни ,,?

# 66
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Да, няма как да е иначе. Пенсиите масово са мизерни и без помощ е сложно.

# 67
  • Мнения: 3 801
Ситуацията при всеки от нас е различна и вероятно колкото души се включат в темата, толкова различни мнения ще прочетеш. Няма значение как е при нас, а как е при теб и какво те мъчи теб.

При така описаната ситуация и с уговорката, че много малко се знае, защото ти почти нищо не казваш, аз не бих планирала общ живот с този човек, а деца и съвместни финанси - в никакъв случай.

Ако живея с някого аз не приемам да се дели семейният бюджет на мой и твой и държа да имам думата за всеки значителен или постоянен разход. Т.е ако искам нова кола, ще поставя въпроса за обсъждане и ще вземем решението двамата. Ако той иска да дава една месечна сума на майка си, баща си, комшията, филанкишията - въпроа трябва да се постави за обсъждане, всеки си казва аргументите за и против и се взема общо решение.

Ако човекът до мен не иска да процедира така, свободен е веднага да си тръгне. Не съм капризна, лесно се живее с мен, но има две-три неща, на които страшно много държа, прозрачност и съгласуваност на приходи и разходи е едното.

# 68
  • Мнения: 2 039
На авторката много пъти се повтори,да говори с приятеля си,но тя зачезна,като повечето авторки и ние си пишем вече общи приказки.

# 69
  • София
  • Мнения: 38 950
Когато свекърът ми се разболя сериозно, имахме поне 10 разговора за преразпределението на парите. Аз бях в майчинство 2ра година, гледахме дядото у нас за малко, после трябваше да му търсим гледачка, после тръгнах на работа, ама търсихме дом, абе ... дълга и широка и много тегава.

Последна редакция: чт, 24 сеп 2020, 14:43 от Rockstar

# 70
  • Мнения: 24 467
Като при всяко друго житейско решение и тук няма общо правило и правилно поведение.
Зависи от конкретната ситуация, от нуждата, от това, кое я е породило, от това, какво може да даде даващият и дали изобщо може, дали иска и ако не иска - защо не иска. Понеже нежеланието за помощ обикновено също си има причини. Често - съвсем оправдателни, не винаги свързани с егоизъм и жестокост.
Много са различни човешките съдби и не може, и не бива по принцип нито да се пита, нито да се правят генерални общи изводи. Защото няма общовалидни такива.
Познавам случаи, например, при които недаването и неоказването на помощ е логична и оправдана последица от родителско отношение. Но който няма достатъчно разнообразен житейски опит и/или не може да погледне от друга позиция, няма как да го разбере.
...
В едно семейство финансовите отношения са едни от основните и ако двамата не могат да постигнат приемливо съгласие по този въпрос, от това не съм оптимист, че ще произлезе нещо добро. Най-често няма правилна и грешна позиция. Но има разминаващи се позиции. И ако разминаването е кардинално - няма смисъл просто.

# 71
  • София
  • Мнения: 38 950
Абсолютно! Нали аз бях пуснала тема тогава. Половината ме подкрепиха, другата половина ме нападнаха. Като теглим чертата, най-важно е да се разберете с половинката. Ние тогава уж се разбрахме, всъщност аз преглътнах, направих големи компромиси, а той не ги оцени и беше много колеблиив в действията си. И досега тези периоди са като черни дупки в семейния ни живот.

# 72
  • Мнения: 298
Дори житейски опит се пречупва и наглася според характера , малко са хората ,които могат да бъдат достатъчно обективни, за да не са пристрастни
Не просто сме чували за случаи, а сме и били и потърпевши с ММ години наред, от изключително подли и жестоки действия спрямо нас
И въпреки това мисля, че е нередно дори грозно ,да определяш нечии родител ,дали да получи помощ
Това решение трябва да е изключително и само на ,, детето,, без ултиматуми и манипулации, аз човека, който обичам в такава положение няма да го поставя , но всеки си решава ...

# 73
  • Мнения: 2 114
A какво ще кажете за майка на мъж, която отказва да започне работа, под предлог, че няма нищо подходящо за нея, макар да е млада и здрава, и иска от него да й дава заплата всеки месец?
Нямаме представа за другите условия на задачата : да не живеете в нейно жилище, да не би да имат съзнанието за друг дълг и пр. ?

# 74
  • Швейцария
  • Мнения: 1 876
Помагаме. Родителите ни са с мизерни пенсии и болни. Захранваме сметка  на тяхно име всеки месец, купуваме техника, ако има нужда, и сме плащали операции и лечение.

Общи условия

Активация на акаунт