Помагате ли финансово на родителите си?

  • 5 615
  • 91
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 12 473
Днес зачислих баща си към едно близко заведение за продажба на готвена храна на място и за в къщи. Така хем ще се разхожда по обяд, хем ще си взима и за вечеря нещо различно. Аз ще им плащам седмично, по банка.
Баща ми е много доволен, че ще се разхожда и хапва разнообразно всеки ден.

# 76
  • Мнения: 822
Помагам когато има нужда. Майка ми е вдовица, работи и финансово е стабилна. Брат ми също и помага със сметките. Но винаги когато си ходя при нея купувам хранителни продукти, от които всяко домакинство има нужда, просто да е по-спокойна.

# 77
  • В.Търново
  • Мнения: 6 719
Да, помагам. Пенсионери са и двамата. Плащам им сметките по консумативи те. Пералня, печка, рамонт, лекарства, абе всичко, което е необходимо. Основен ремонт на вилата на свекър ите, нищо че не я ползваме и имат и друго дете. Та така.
Извинявайте, но какви са ви доходите, че успявате да им платите техните и вашите сметки?
Не ми го побира ума.

Ние не помагаме и няма нужда. За тях ще е под достойнството им да ни искат финансова помощ.

# 78
  • Мнения: 12 473
Че колко да са сметките на един пенсионер?

# 79
  • Мнения: 3 801
А какво е това болно любопитство какви са доходите на хората. Каквито са - такива. Явно са достатъчни за да покриват сметките на две семейства. Банкови извлечения ли трябва да се приложат за да стане по-ясно?

# 80
  • Мнения: 2 998
Извинявайте, но какви са ви доходите, че успявате да им платите техните и вашите сметки?
Не ми го побира ума.
Понякога не е въпрос на възможности, а на желание.

# 81
  • В.Търново
  • Мнения: 6 719
Колкото и желание да има, понякога е невъзможно. Много семейства са с минималните доходи, с поне две деца, всеки знае как е, много хора живеят с кредити, защото със заплата 600лв не могат да отделят и да си купят пералня например за 400лв, нисък към среден клас, да не говорим за другите нужди. За един по-голям ученик закупуването на учебниците за новата учебна година е от порядъка на 200лв., да не говорим тетрадки, облекла и други ученически пособия.И когато са две деца... Майка ми все още работи, баща ми е пенсионер, но брат ми живее с тях и си поделят сметките, в едно жилище са.  Ако трябваше да се помага финансово, не виждам как ще стане. Ние например купуваме и на малкия ми син лекарство през здравната каса с намаление и ни излиза всеки път 90лв, иначе е към 240лв. Не става въпрос да има желание, може да има желание, но възможности да няма. Имам приятелка, която тя и сестра й дават някаква сума на родителите си, но това е защото майка им отказва да си намери работа и си е вкъщи може би от около 5 години.

# 82
  • Мнения: 3 801
Много хора имат по-високи от минималните доходи, живеят в чужбина, имат пасивни доходи. Какъвто и да е сценарият щом някой е преценил, че може да покрива сметките на родителите си и другите им разходи, едва ли неговото собствено семейство гладува.

Ако децата нямат възможност вече, тогава предполагам трябва да се търсят други варианти.

# 83
  • Мнения: 2 157
Майка ми (и баба ми, защото живеят заедно) пари не би приела. То беше голямо убеждаване да спре да ми дава пари едно време, когато започнах аз да си работя...
Но сега като съм при нея (в различни градове сме), ходим заедно да пазарим от големи магазини някакви по-дълготрайни и обемни неща. Гледам все да платя аз. Понякога тя после се опитва да ми върне парите, но отбивам мераците или й казвам някаква по-малка сума.
Но после все тръгвам с някакви сготвени неща от баба ми. Поне успях да я убедя да намали количествата в последните години.
Гледам да купя някакви по-големи неща, които сами няма да си вземат, дори и да искат - фурната смених преди време, кафемашина взех нова, телевизор, сключих договор за ТВ и нет на мое име, но на техния адрес. С това поне успявам да помогна.

# 84
  • Мнения: 14 464
Да, помагам. Пенсионери са и двамата. Плащам им сметките по консумативи те. Пералня, печка, рамонт, лекарства, абе всичко, което е необходимо. Основен ремонт на вилата на свекър ите, нищо че не я ползваме и имат и друго дете. Та така.
Извинявайте, но какви са ви доходите, че успявате да им платите техните и вашите сметки?
Не ми го побира ума.

Ние не помагаме и няма нужда. За тях ще е под достойнството им да ни искат финансова помощ.
Не искат помощ, но на старци над 80 е ясно какво им трябва. Детето ни е едно и финансово независимо. И двамата работим на не малки заплати.

# 85
  • Мнения: X
Ние не помагаме и няма нужда. За тях ще е под достойнството им да ни искат финансова помощ.
Дай Боже всекиму, като стане пенсионер, да няма нужда от помощ. Огромното мнозинство от тях обаче има нужда. А като стана дума за достойнство, в моята представа за достойнство влиза да не допускам да живеят в лишения хората, които са ме отгледали и са ми помогнали да стъпя на краката си. Не е нужно да ми искат. Аз самата намирам за редно да им дам.

# 86
  • София
  • Мнения: 38 950
Не помагам финансово на нашите, но съм готова да помогна с други неща. Миналия месец се разкарвах с майка ми по мобилните оператори, че е сключила едни дървени договори...
Извадих й Пик от Нап, че имаше едни пари по ГД и разни въпроси.
Оправям й телефона.
Подсещам я за лекар.
Разни такива дреболии.

# 87
  • Мнения: 18 752
Много ясно, че като няма нужда не помагаш.
Като не стигат за теб - също, няма да гладуваш за да кажеш, аз давам на мама.
Понякога има нужда от две думи, добре съм, ти как си, клише, но е вярно.
За всеки се отнася, не е адресирано.Но ме стопли   климатът на тази тема.Има надежда, не са се отчуждили хората.

# 88
  • София
  • Мнения: 38 950
Ами в момента майка ми е най-близкия човек наблизо и без нея ще рухна, честно казано.
Затова ме е яд, че тоя тиквеник брат ми, не намери време цяло лято да пием една бира.

# 89
  • Мнения: 24 467
Извинявайте, но какви са ви доходите, че успявате да им платите техните и вашите сметки?
Не ми го побира ума.
Понякога не е въпрос на възможности, а на желание.

Винаги е въпрос и на двете.

Общи условия

Активация на акаунт