Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Искам да се развивам, но не знам как.

• 3 217
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
  • София
Май единствената професия, която удовлетворява е  да работиш за себе си.
И един цитат от Хенри Форд:
"Мисленето е най-трудната работа на света. Сигурно затова толкова малко хора я работят".

# 46
И аз да се включа - аз съм на 36 и не ми пречи да искам да си сменя това с което се занимавам.  ( Тъпото е, че го осъзнах късно ). Докато бях на 27/ 28 - си мислих, че ми е минало времето 😅😁😅Дори бях тръгнала на курсове - на тези курсове за преквалификация имаше и над 50 годишни, да не кажа повече. Та никога не е късно да смениш посоката Simple Smile Желанието е важно! Моя приятелка на 41 започна да учи и в момента си работи желаната работа в софтуерната сфера.

# 47
Момичета, никога не е късно. Аз работех нещо, което харесвам, но винаги съм знаела, че не е точно за мен. Затова на 43 г. отново станах студентка в бакалавърска степен. Всичките ми колеги бяха на по 20-25 г., но ме приеха напълно нормално, сприятелихме се, с някои още сме си близки, никой не каза: "тая пък, къде е тръгнала да се бута между младите?!" Завърших, но продължих да се занимавам със старата си работа, докато в един момент тотално ми писна. На 48 г. реших, че искам да бъда учител. Всъщност, от дете съм го искала, но после животът ме завъртя в друга посока. Когато взех това решение, тъкмо беше приключил приемът в университета, така че изчаках до следващата есен и на 49 записах педагогическа магистратура. Колегите ми са с най-различни професии и възрасти. Има трима юристи, икономисти, даже свещеник и фризьорка. Някои изобщо не знаят защо са го записали това, казват ей така, за себе си. Може би само 4-5 човека наистина искаме да работим тази професия. Аз вече работя с деца, засега в социалната сфера, започнах предпоследния семестър и след няколко месеца трябва да се дипломирам. Очаквам го с нетърпение. Когато работата вече не ти носи удоволствие, просто търсиш ново предизвикателство. А време имате достатъчно. Аз ще завърша на 51 и ще имам да работя още около 15 години до пенсия, ако ми хареса, даже и след това, живот и здраве.

# 48
Успех, Дама от морето!

Общи условия

Активация на акаунт