Страсти – градините в София, кампания 2020/2021 - тема 2

  • 35 727
  • 761
  •   1
Отговори
# 750
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Да, теб те разбрах, но няколко поста по-назад се коментира дали е актуално на хартиен носител от преди 3 г. Това със сигурност няма да е необходимо при записване в ДГ, освен в някакъв изключителен случай.

И аз ще помоля някой да направи нова тема. Освен че сме на стр. 51, на стр. 1 в тази тема е отменената наредба и стар календар на дейностите. Аз не съм добра в оформянето на теми и не се наемам.

# 751
  • Мнения: 1 091
Миналата година от общината бяха изпратили в яслата на детето ми списъците с настоящ адрес на децата и не съм изваждала удостоверение.

# 752
  • Мнения: 416
SollSoll, във вашия случай детето има ли постоянен адрес? Или настоящият ви е записан и като негов постоянен? Пълен хаос, наистина е хубаво всеки да проверява превантивно адресите.

За първи клас постоянен или настоящ се търси на детето?

# 753
  • София
  • Мнения: 1 304
SollSoll, във вашия случай детето има ли постоянен адрес? Или настоящият ви е записан и като негов постоянен? Пълен хаос, наистина е хубаво всеки да проверява превантивно адресите.

За първи клас постоянен или настоящ се търси на детето?
  Баткото ми е втори клас сега. Приеха го по настоящ, защото училището по постоянен не ми харесваше и ми беше по неудобно. Но за училище уседналост та по настоящ и постоянен носеше равен брой точки,не като при градините сега. Но сега дали отново са равностойни, не знам.

# 754
  • Мнения: 18 447
В момента няма значение за първи клас дали е постоянен или настоящ адресът.

За градините има значение само за уседналостта - адрес на територията на СО. За адрес в района на градината точката също е без значение дали е от постоянен или настоящ адрес.

# 755
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз пък се чудя тази нова система като е толкова модерна и с толкова интеграции не е ли свързана и с НОИ? Защо трябва да се носи бележка от работодател после?

# 756
  • Мнения: 1 686
Аз пък се чудя тази нова система като е толкова модерна и с толкова интеграции не е ли свързана и с НОИ? Защо трябва да се носи бележка от работодател после?
И аз това се чудех, ама явно още не е чак дотам интегрирана. Може би за следващите поколения ще бъде.

# 757
  • Мнения: 807

За адрес в района на градината точката също е без значение дали е от постоянен или настоящ адрес.
За ясла има ли такава точка за ясла в района, в който е постоянен / настоящ адрес? Не го видях като попълвах данните ...

# 758
  • Мнения: 11
Благодаря ви, че обърнахте внимание, че адресите ги проверяват служебно - просто ми е останал спомена отпреди 3г.когато в последния момент вадих документи за адрес и затова...дано наистина не се окаже, че трябва въпреки проверките и ние да си носим документ - какво ли може да ме очуди вече!

# 759
  • Мнения: 1 686

За адрес в района на градината точката също е без значение дали е от постоянен или настоящ адрес.
За ясла има ли такава точка за ясла в района, в който е постоянен / настоящ адрес? Не го видях като попълвах данните ...
Има, по-горе мама Саня е цитирала двата критерия за адрес - такъв на територията на Столична община и такъв на административната територия на яслата/гадината.

# 760
  • Мнения: 2 068
SollSoll, във вашия случай детето има ли постоянен адрес? Или настоящият ви е записан и като негов постоянен? Пълен хаос, наистина е хубаво всеки да проверява превантивно адресите.

За първи клас постоянен или настоящ се търси на детето?
адресите бяха като моите. На едно място по постоянен и на друго по настоящ. Преди 2 години отидох в общината и промених настоящият и сега по постоянен и настоящ сме на един адрес.

# 761
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
НОВА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт