Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата ? - 8

  • 45 963
  • 744
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: X
Нашето момиче  няма нищо от изброените като Киндъл, фитнес гривна, но събира пари за лаптоп.

Последна редакция: чт, 26 ное 2020, 01:55 от Анонимен

# 346
  • Пловдив
  • Мнения: 5 950
Аз взех на моята 13-годишна госпожица за Коледа спирала на МАС. Отдавна се дрънка, тя не се гримира по принцип и затова бях склонна да й купя да пробва. Не е натрапчива и драматична и много добре й се получиха миглите. Всичко друго си има и не е проявявала някакви специални желания.

# 347
  • софия
  • Мнения: 25 649
Книгата за момичетата бунтарки е пълна ш*тн*. След нея повече подобни книги няма да купя.

# 348
  • Мнения: 8 919
Поне се успокоих, че не е само мойто, дето не знае какво иска. Подпитах я за гривната и тя деликатно ми каза, че аз и баща ѝ сме имали повече нужда от фитнес гривни.

# 349
  • Мнения: X
Поне се успокоих, че не е само мойто, дето не знае какво иска. Подпитах я за гривната и тя деликатно ми каза, че аз и баща ѝ сме имали повече нужда от фитнес гривни.
Хаха,  познато.

# 350
  • Пловдив
  • Мнения: 5 950
Момичета, искам малко да отклоня приятната тема и да попитам водили ли сте дъщерите си на гинеколог?
Откакто й е дошъл цикълът преди година и половина е много нередовен и идва на 12-14 ден след като е свършил, което е твърде често.
Запазила съм час при детска АГ, но искам да попитам как преминава такъв преглед? Не знам как ще я заведа, тя отсега се тръшка, че няма да отиде. Знам, че е стрес и притеснение за нея, но нямам друг избор - достатъчно изчакахме.

# 351
  • Мнения: X
Не. Не смятам, че е нужно за млади девойки.

Последна редакция: чт, 26 ное 2020, 01:54 от Анонимен

# 352
  • Мнения: 1 607
lili_78 освен на гинеколог може да я заведе те и на детски ендокринолог. Все пак цикъла е хормонален процес.
Моята е още малка и за сега само се информирам.

# 353
  • Пловдив
  • Мнения: 5 950
АЗ питах моя гинеколог, на когото вярвам на 100%, и той каза първо при АГ и тя да назначи друга консултация, ако е необходимо. За жалост той не работи с деца, а и при мъж съвсем пък няма да иска да я заведа.
То при нас цикълът освен нередовен, е и много обилен и това не е за подценяване - може да е сериозно и да стигнем до анемии и други по-лоши неща.

# 354
  • Мнения: 790
Ще има намаление в Пандора утре и в петък. Не знам дали ще важи онлайн, но мисля да се възползвам за една гривна, а  спестените пари да инвестирам в пижама .

# 355
  • Мнения: 4 443
При нас провал с едното худи.Чрез Амазон от Хонконк трябваше да е 100 % памук, а пристигна 100% полиестер на цената на памук. Не стига това, а пише че се пере само на ръка,което ми се струва твърде ангажиращо като за дреха за спорт.
Чакаме още едно този път японско.Дано там да няма изненади.Желанията изпълнени.
По моя преценка комплект луксозни хавлиени кърпи за баня от Яна Панагюрище директно от сайта на завода.Там изненади няма плътни ,меки и много,много красиви.Пак български домашни чехли Спесита.Красиви,меки,здрави ,но не са безшумни на под от дърво. И няколко  старомодни хартиени книги и материали за рисуване.До тук това е на лице.
По темата малки котета са по-скоро за 1 юни не за коледа .Animal Heart Eyes Cat

# 356
  • Мнения: 8 962
Моля споделете от къде купувате сутиени за момичетата!

Моята е на 12 години, но си има добре оформен бюст. От лятото ходи със сутиен. Имах 2-3 останали от кака й, чисто нови. Но вече е време да й купя други, а не знам нито какъв размер, нито къде да търся.

В НМ сякаш не намирам момичешки. Нито в Waikiki.

В Пепко нещо не ми допадат съвсем...

Търся сутиен от трико, с твърда чашка, без подплънки. Ако може да е нещо забавно, да не е едноцветно.

# 357
  • Мнения: 24 490
В Пепко съм виждала, но си признавам, че не съм ги заглеждала, защото моята е още с бюстиета

# 358
  • Мнения: 2 038
lili_78, аз бих се консултирала с гинеколог дали да не се пуснат изследвания на щитовидна жлеза и полови хормони за всеки случай.
Иначе и вкъщи списъкът с желания е дълъг и пълен с щуротии: бои и четки, лед лампички, мини сейф, скрънчита, обици, дартс, гримове...

# 359
  • Пловдив
  • Мнения: 5 950
Благодаря ти! Да, записах час за детски гинеколог за вторник и ще споделя после - за някой може да е полезно.

Общи условия

Активация на акаунт