Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата ? - 8

  • 45 878
  • 744
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: X
Сменям рязко темата за косите с питанка за смарт часовници. Имат ли вашите момичета, какви, доволни ли са? Решила съм това да е един от подаръците за Коледа, но хич не съм наясно.


Аз купих смарт часовник на дъщеря ми от Али експрес за около 4 лв. 😁 Ей така за пробата дето се вика. За моя изненада се оказа много по хубав от на братовчедка и, който е купуван от а1
Има повече функции и е цветен, батерията държи цял ден. Вижда кой я търси, не може да отговаря. Ако искате ще ви обясня подробно какво може и ако искате ще пратя линк.

# 271
  • Мнения: 8 939
Моля, прати линк. Simple Smile

# 272
  • Мнения: X
BGN 0.33  30%OFF | M4 Smart Watch Smart Bracelet Blood Pressure Heart Rates Fitness Tracker Smartwatch Health Wristband Sport Pedometer TXTB1
https://a.aliexpress.com/_mP84sxF



Този е но аз го взех на 4 лв и някакви стотинки, а сега за 6 и нещо с безплатна доставка 😀

# 273
  • Мнения: X
Вашите момичета какви пасти за зъби използват?

# 274
  • Мнения: 21 275
Нашата е препоръчана от зъболекар й , защото е със скоби.

# 275
  • Мнения: 2 038
mamanasi29, много благодаря!
Nur, мие си зъбите с каквото хване, даже с пастата на сестра й (1,2 г.). Иначе й купувам една хомеопатична.

# 276
  • Мнения: X
Crest  паста за зъби.

# 277
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Вашите момичета какви пасти за зъби използват?
Единственото изискване е да е ментова.

Голямата има смарт часовник, защото аз настоях. Редовно телефонът и е с изклчен звук и вибрация, затова е с часовник, той поне и вибрира на ръката Simple Smile.  Аз съм доволна, тя не съвсем. Самсунг е , аз имам такъв и не мога без него.

Малката искаше и поръчах някакъв от амазон, тя го носи нонстоп. Сваля от ръката на два три дни само за зареждане.

# 278
  • тук и там
  • Мнения: 11 535
Моята дъщера е за скоби,но колкото и пъти да отидем тук на зъболекар ни казват че първо трябвало да смени всички зъби.Има и един зъб ,който расте  над другия(кучешкия).Преди две седмици точно беше на зъболекар,нищо не казаха и не направиха.А аз си мислех че е по-добре да се извади,защото от доста време се подава отгоре,а млечният не пада..

# 279
  • Мнения: 9 361
Kaisia,
Ортодонт ли ви каза, че детето трябва да смени всички зъби или обикновения зъболекар?

# 280
  • тук и там
  • Мнения: 11 535
Тук-зъболекар,във БГ на ортодонт ходихме  и той каза да изчакаме да излязат новите и тогава.Може би е индивидуално.На моята още кучешкият не е паднал,има и зъби в разстеж-не напълно излезли и т.н.

# 281
  • София
  • Мнения: 2 406
Мисля, че до вадене на зъб се стига само в крайни случаи. Защо да вадите здрав зъб? Просто се подреждат ортодонтски.
Моята носеше шини известно време, горе-долу подреди зъбките, но това не поправи дълбоката ѝ захапка. Сега е с Инвизалайн, това би трябвало да свърши работа.
Опитвам да си спомня дали ѝ бяха пораснали всички постоянни, когато започна и мисля, че не. Защото сменяхме апаратчето няколко пъти, защото и челюстта ѝ порасна. Не го носеше постоянно, само нощем.

# 282
  • тук и там
  • Мнения: 11 535
Ами от доста време стои този млечен и стоят някак един върху друг-новият излиза ,а над него си стои старият.Та от там си мисля,че  трябва да му помогнат да падне,но пък зъболекаря нищо не каза..То и аз забравих да питам специално за този зъб,на профилактичен преглед я водих само и не се сетих просто докато бяхме там.

# 283
  • София
  • Мнения: 2 406
От първия ти пост се разбира, че искате да вадите новия зъб.
Сега разбирам, че става дума за млечния. Ако много би изкривил редицата, а постоянният е вече излязъл, май има логика да се извади. Но това е преценка на лекаря.

# 284
  • Мнения: 18 469
Като сменят всички зъби, не стават ли за брекети вече децата? Щерката сложи шини на 9г., беше сменила само резците, които стърчаха напред в комплект с бая дълбока захапка. За отрицателно време имаше страхотен резултат - захапката се прибра, зъбите се подредиха като мъниста. Млечните ги сменяше междувременно, не пречеше, че не ги е сменила. Даже кучешките излязоха, след като махна шините. Носи ги около 2 години, като само първите 4 месеца постоянно и сега в 6 клас вече е забравила за тях. И един зъб извадихме, защото беше тръгнал на втори ред постоянният. Ортодонтката каза, че ще пречи.

Общи условия

Активация на акаунт