Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата ? - 8

  • 44 969
  • 744
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 7 917
Ами от доста време стои този млечен и стоят някак един върху друг-новият излиза ,а над него си стои старият.Та от там си мисля,че  трябва да му помогнат да падне,но пък зъболекаря нищо не каза..То и аз забравих да питам специално за този зъб,на профилактичен преглед я водих само и не се сетих просто докато бяхме там.
При моето момиче е подобно - изкарва постоянния високо отпред над млечния, който се клатеше. Зъболекаря каза да изчакаме. Три седмици след това постоянния проби, а млечния остана притиснат назад и някак му се блокира клатенето... Та й сложи упойка и го извади. Не беше се резорбирало коренчето на зъба от предната страна, та затова с упойка. Сега втория горен кучешки израства по същия начин, скоро май пак ще ходим. Според този зъболекар (и ортодонт), както и според ортодонта на малкия ми син - шина се слага за корекция по време на растеж при силно отклоняване от посоката, а при по-"дълбок" зъб или неправилно място на пробив, само с брекети, които се слагат при вече сменени зъби. При девойката предните горе са леко раздалечени и леко напред, но изчакваме кучешките и първи предкътник (4ти зъб) да се сменят, за да се види как ще е мястото...Прибирането назад и един към друг може да стане с шина, но ако кучешките са все така високо, ще трябват брекети да се "изтеглят" към правилното място. Чакам и наблюдавам Simple Smile

# 286
  • София
  • Мнения: 1 635
Голямата ми дъщеря носи шини от 7 годишна за изправяне на захапката. Преди година сменихме и в момента е само с нощна гумена, за да задържа да не започне да се връща и чакаме да излязат всички зъби, за да се продължи с лечението. Предполагам с брекети.

Малката е с шина за разширяване на челюстта, защото е с големи зъби. Част от млечните изпадаха защото, съседните ги избутаха. Чакаме кучешките да излязат в момента, но кога ли. Май им е рано още. Дано се справим само с шината.

Сега няма да ги водя два-три месеца, сама ще стягам шината на малката. А каката, направо на пролет ще я гледаме.

# 287
  • Мнения: 6 348
Ортодонтите тук изчакват да паднат всички млечни, преди да започнат лечение с брекети или друго. В някои случаи вадят последните останали млечни, ако лечението вече е особено наложително.

Децата ми всички са с брекети, големия скоро ги свали и в момента е само със стабилизатори от вътрешната страна на зъбите. Ползваме тази паста, силно препоръчвам, за цялото семейство е.

# 288
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Голямата ми дъщеря е с много видим дефект на зъбите. Още като видях накъде вървят нещата, правихме консултации със зъболекари и ортодонти, първо в Бг, после и тук. Поне на 4 места ни казаха, че първо трябва да смени всички зъби, после да се предприема каквото и да е. Така и направихме. Носи брекети от 1 година, с превъзходен резултат. Сега чакам малката да смени останалите й 3-4 зъба и я започваме и нея( нейните са по- добре като цяло).

# 289
  • Мнения: 1 981
За нашето момиче ортодонт препоръча това , но тя много се противи да го носи. Виждам, че е изключително неудобно, изглежда като боксьор като го сложи, а в момента е настинала и не може да диша като е с него, но все се надявам да има ефект. Някой има ли наблюдения относно ефикасността на този тип коректори за зъби?

Иначе, ползват различни пасти за зъби, но само детски (8+ и 12+) и да не са много люти: в момента са с , а следващата, която си избраха е:

# 290
  • Пловдив
  • Мнения: 5 915
Моята дъщеря в момента е с брекети и преди да ги сложим ортодонтите казаха, че първо трябва да паднат млечните. Тъй като при нас постоянните растяха над млечните (малка челюст и нямаше място да се подредят), постоянните не избутваха млечните и се наложи да ги вадим принудително при зъболекар.
Сега е на финала на брекетите и зъбите й са подредени идеално.
На 13г е.

# 291
  • софия
  • Мнения: 25 202
За нашето момиче ортодонт препоръча това , но тя много се противи да го носи. Виждам, че е изключително неудобно, изглежда като боксьор като го сложи, а в момента е настинала и не може да диша като е с него, но все се надявам да има ефект. Някой има ли наблюдения относно ефикасността на този тип коректори за зъби?
Моето дете носи преди брекетите през нощта за коригиране на захапката. Като ги свали пак ще носи толкова време, колкото е била с брекети. Да, има ефект, ако се носят отговорно и постоянно, както е казал ортодонтът.

# 292
  • Мнения: 21 207
Моята е със скоби от декември 2019.
Корекции на захапка и криво зъбче,заради ковид ще се удължи малко носенето им,че имаше период,в който зъболекарят не работеше.
Пастата е Елгидиум за венци, понеже и с тях имаше малко проблеми.
Косата й беше много дълга,но сама реши да я скъси.


Къпе се сама,само нагласям температурата на водата, защото иначе я пуска прекалено хладка.

# 293
  • Мнения: 1 981
Моето дете носи преди брекетите през нощта за коригиране на захапката. Като ги свали пак ще носи толкова време, колкото е била с брекети. Да, има ефект, ако се носят отговорно и постоянно, както е казал ортодонтът.
Благодаря за отзива, zvanche! Значи ставам още по-досадно настоятелна и по тази тема...Satisfied

# 294
  • софия
  • Мнения: 25 202
Да, колкото е по-последователна, толкова резултатите ще бъдат по-добри и бързи.
От втори клас започнахме работа по проблемите, които имаше детето със зъбите - дълбока захапка, тясна челюст, леко недобро подреждане на някои зъби. Всичко носи милата - и апаратчета, и силиконова шина, и брекети, упражнения за езика и за преглъщане прави. Хубавото е, че е изпълнителна и не смее да не спазва. И това дава резултат. Сложи брекети миналия септември с прогноза да трябва да ги носи около година и половина. В събота ще ги махаме. Поне 3 месеца предсрочно Simple SmileНо спазва стриктно всичко, което ѝ казва ортодонтът. Всяка вечер слага ластиците, мие внимателно зъбите.

# 295
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 3 986
За нашето момиче ортодонт препоръча това , но тя много се противи да го носи. Виждам, че е изключително неудобно, изглежда като боксьор като го сложи, а в момента е настинала и не може да диша като е с него, но все се надявам да има ефект. Някой има ли наблюдения относно ефикасността на този тип коректори за зъби?

Иначе, ползват различни пасти за зъби, но само детски (8+ и 12+) и да не са много люти: в момента са с , а следващата, която си избраха е:
Моят син беше с такива и ефекта беше и е изключително добър. Ще се опитам даже да намеря снимки и да ви покажа. Аз не съм привърженик на брекетите и винаги търся алтернативен вариант /когато може, разбира се/. Дъщеря ми е с шини, защото не можеше да се коригира дефекта с този тип силиконови шини , а не искахме брекети. Както каза ортодонтката крайният резултат с шини няма да е съвършен, но ние не го и търсим Simple SmileЗа съжаление вече не мога да намеря снимка, на която да е усмихнат /на 15 е Simple Smile/ но такива бяха.
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 19 ное 2020, 14:32 от milmich

# 296
  • Мнения: 1 981
milmich, благодаря и на теб! Ще се радвам да видя нагледно промяната, но и твоите думи са достатъчни, за да я преследвам упорито. Тя избягва всичко, което ѝ причинява и най-малкия дискомфорт и е готова да си ходи и така...

Така изглеждат зъбите ѝ към момента и се надявам силиконовите шини да са и нейното решение.
Скрит текст:

# 297
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Аз не знам тук ли показвах зъбите на моята.



И след точно една година с брекети


Има още малко работа по захапката, но до 3-4 месеца трябва да ги махнем, предсрочно уж, ще видим.

# 298
  • Мнения: 21 207
Тарталета , страхотен резултат.

# 299
  • тук и там
  • Мнения: 11 396
Тарталета ,на моята дъщеря точно така и е зъба (както на първата снимка на твоята дъщеря). Още не е излязал напълно обаче. Та чакам и аз да ги смени и ще слага брекети задължително .Страхотен резултат има при вас!
При моята е зле положението за сега.Нядявам се да се оправят.
Скрит текст:
 
 

Последна редакция: чт, 19 ное 2020, 21:30 от Kaisia

Общи условия

Активация на акаунт