Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 32

  • 26 678
  • 752
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 4 878
Нес кафе пия само, когато пътувам някъде и не мога да си направя нормално кафе веднага след ставане.
Чудя ви се защо си го причинявате, като можете да пиете истинско кафе.

# 601
  • Мнения: 27 591
Защото ми харесва и нямам нерви да варя кафе на котлона...

# 602
  • Мнения: 6 622
И на мен ми харесва, а и ако трябва да варя кафе просто няма да пия. Малкото и без това мрънка през цялото време, та сумарно кафе и обяд са ми 5-6 минути. Кафе машина нямам, че само аз пия кафе вкъщи. Като се върна на работа и аз няма да пия.

# 603
  • Мнения: 18 542
Не обичам престояло, студено или претоплено кафе, за това пия нес. Когато пропих нес, нямах средства за кафе-машина, която прави единични дози кафе, а аз съм традиционалист и рядко си променям навиците та няма тепърва да си купя, защото си харесвам неса.
Пия един и същ вид кафе, в една и съща чаша от над 10-15 години. Сега не ползвам лъжички, но преди когато го пиех със захар и сметана, ползвах и една и съща лъжичка. Satisfied
Харесвам си неса и си го пия с кеф и не ме интересува какво мислят другите Simple Smile

# 604
  • Мнения: 27 591
Естествено, не признавам пакетчета тип 2 или 3 в 1...

# 605
  • Мнения: 18 542
Е то в тия кафето е само за цвят. Повечето от съдържанието е захар и разни други шитове.

# 606
  • Мнения: 469
Момичета, а на Бъдни вечер какво ядете?
Всичко. Simple Smile  И питка, и бисквитки, и баклава, и коледни сладки... Празниците влизат в  Храна за душата "... На рождени дни ям торта, на Великден ям козунак. За мен лично не е проблем  щом в останалото време се храня добре. Все пак празниците не са всеки ден, храня се ВМНВХ от години, смятам и занапред да е така. Та, идеята" Никога повече тесто и захар! " не ми се вписва в един доживотен режим.

# 607
  • Мнения: 1 786
Добро утро! Да ви попитам как си мерите кръвната захар всеки ден (чета, че някои хора си я следят редово)?
С глюкомер, който убожда пръста с игла или с лентички в урината? Ако правилно съм разбрала това са начините?
Мисля да си купя глюкомер, някой да препоръча марка? И като свършат консумативите (игли, ленти) - пак се купуват нали? То това е ега си тъпия въпрос де, имам предвид - да си поръчам направо и резервни консумативи?

Последна редакция: вт, 27 окт 2020, 11:44 от Змей Горянски

# 608
  • Мнения: X
С убождане се мери, лентичките са за кетони, не знам да се мери захар с лентички и урина. Не е задължително да се мери захар, препоръчително е за хора, които вече имат проблеми и със захарта. Ако купуваш глюкомер, избери този с най-ниска цена на консумативите и да са лесно откриваеми. Аз ползвам глюкомер на Contour Plus, но съм в Чехия, не знам в България кои са най-разпространени, вероятно в аптеката ще ти препоръчат. Иглите обикновено се харчат по-бавно, една кутия тук е по 200 бройки, но лентичките са по 50 и бая бързо хвърчат, не са и евтини. Пак да кажа - не е задължителен глюкомера, зависи имаш ли проблем и със захарта, освен с инсулина.

# 609
  • Мнения: 27 591
Змей, +1 за това което е написала Орион. Аз бях с Байер Контур Некст, но вероятно ще сменя на Плюс, че по-лесно се откриват, а и са по-изгодни.
Глюкомер е полезен и когато КЗ е хубава на гладно, но след хранене се покачва твърде много- това си е червена лампичка.

# 610
  • Мнения: 945
И аз съм на Контур плюс, но нямам база за сравнение с други.
Снощи дедето извази някаква фигурка Линд и на мен ми се дояде. Отчупих си 2 парчета, толкова ужасно сладък ми се стори, че и парфюмиран.. бързо се промена вкуса за сладко, то не че и много съм го обичала. Резултатът тази сутрин обаче не е никак радостен, КЗ 5,6.

# 611
  • Мнения: 1 426
И на мен ми се е променил вкусът, което ми е много приятно, защото едно парче тиква с маскарпоне ми утолява желанието за всякакви десерти и теста. Появява се около цикъл.

# 612
  • Мнения: 1 685
И аз ползвам Контур плюс.

# 613
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Моят глюкомер е Accu-Chek Performa, около 25-30 лв е и е ок.

# 614
  • Мнения: 1 786
Момичета, благодаря!
dolce, точно това което  си споменала искам да следя:
Глюкомер е полезен и когато КЗ е хубава на гладно, но след хранене се покачва твърде много- това си е червена лампичка.
При последните изследвания кръвната захар на гладно ми беше 5.33, което не е чак толкова зле, но не е и добре.
Искам да видя как е след хранене през деня. За инсулина не знам, но и да ходя да го пусна еднократно не виждам много смисъл.
А от натоварването с глюкоза се отказах засега предвид епидемичната обстановка, не ми се виси по лаборатории.
А изтръпването на ръцете през нощта може ли да е свързано с ИР? Много ми изтръпваха по едно време, от китките надолу, събуждах се чак. Това до преди месец. Сега взех по-редовно да пия прахчета магнезий и отделно калций + магнезий + цинк и да се опитвам да намаля въглехидратите и имам подобрение... мислех, че е от добавките, ама сега се сетих, че горе-долу от същото време намалявам и въглехидратите, та може би има връзка и това...
(Намалявам, намалявам, снощи правих на домочадието баница за вечеря, та се наядох и аз Sad и през нощта пак ми изтръпна едната ръка Sad )

Общи условия

Активация на акаунт