Има ли разлика между ревност и страх от предателство?

  • 5 955
  • 184
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 24 839
Важно е, дали се ревнува по "принцип и традиция" или поради действия на "милото", излизащи извън рамките на представите за обич и заедност, установени в двойката.
Когато човек е влюбен, да бъде наречен "моя мъж/жена", го кара да се чувства специален, единствен.........
Просто трябва да се преживее, за да се разбере колко излишни са страховете, че стават жертва на чувството за собственост на другия.

Що се отнася до предателството- да се влюбиш в другиго, не е предателство.
Предателство към себе си първо, а после към другия, е да не го обичаш и да стоиш с него без нищо да те задържа.
Имам предвид хора без деца.
А, най- голямото предателство е, да кръшнеш и да отидеш да обясниш, как е било грешка и как искаш да продължите на чисто.

# 16
  • Мнения: 5 266
И аз сега се замислих дали всъщност въпросът е за ревност със или без повод. Май не е много ясно.

# 17
  • Мнения: 3 350
Често пъти за ревнивците (патологичните) повод не е нужен. Те самите са с такова развинтено въображение, че всеки случаен поглед или невинна усмивка могат да бъдат повод.

# 18
  • София
  • Мнения: 38 595
Наскоро попаднах на статия за Фройд и неговите обяснения за психичните защити. Според мен ревността е вид заместване:

Човек не може да се справи със собсвените си емоции и ги пренася на друг. Насигурността, че не можеш да се справи в дадена ситуация /която няма нищо общо с връзката и любовта/ се пренася на главата на партньора.

# 19
  • Мнения: 10 727
Когато са намесени много пари и интереси, нещата са по друг начин поставени ! В темта не говорим за милионери и президентски съпруги. За справка Хилъри Клинтън се разведе със съпруга ( аферата с Моника Люински ), си НО след като той сдаде президентския пост и тя загуби срещу Тръмп. Wink

# 20
  • Мнения: X
Хилъри и Бил още са женени, погледнах в Уикипедия.

# 21
  • Мнения: 12 821
Може за някого изневяра и предателство да са едно и също нещо, тогава и ревност и страх за предателство също ще са идентични.

# 22
  • Мнения: 10 727
Да, семейство Клинтън са заедно -проверих сега. Последно преди година бях чел , че тя подава молба за развод, но явно по друг начин са се развили нещата. Е, това е още един пример за обратностите на съдбата. Те си знаят най-добре. Явно са от хората които оставят партньора си, с когото имат брак да прави каквото си иска без това да го интересува и да вилияе на чувството за чест.
Е, за мен нещата са по друг начин. Хора всякакви. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 3 350
Да, семейство Клинтън са заедно -проверих сега. Последно преди година бях чел , че тя подава молба за развод, но явно по друг начин са се развили нещата. Е, това е още един пример за обратностите на съдбата. Те си знаят най-добре. Явно са от хората които оставят партньора си, с когото имат брак да прави каквото си иска без това да го интересува и да вилияе на чувството за чест.
Е, за мен нещата са по друг начин. Хора всякакви. Simple Smile
Това е прошка. Хората умеят да прощават и Слава Богу ! Нали знаеш, че човешко е да се греши, Божествено да се прощава.

# 24
  • София
  • Мнения: 24 839
absurT,
Тръмп кръшна на Мелания със Сторми. Предателство щеше да бъде ако беше скрил тази изневяра. А Мелания щом продължава да живее с него,значи не счита тази изневяра за предателство.

О, я стига гледа в паницата на известните!
Разбира се, че Мелания ще си затрае, както и Хилари Клинтън го направи.
Не знам на колко години си, но трябва да разбереш, че огромен процент от семействата, след едно известно време, са заедно, защото така им диктуват интересите и на двамата.
Да не говорим за "каймака" на обществата.

А, най- тъпото извинение за неспособността на някого да отговаря за действията си, без да унищожи психически този, на когото се е изсрал върху главата, е твърдението ти.
Признаването на изневярата, заедно с наглостта да искаш да се забрави от другия и да продължите, все едно че нищо не е станало, е И жива подигравка с чувствата му.

За мен, така може да действа човек, който никога не е обичал.

# 25
  • София
  • Мнения: 38 595
Тръмп е най-големият измамник и то му върви в родата. Която е с него, си е направила тънката сметка защо го прави.

Така, ревността е съвсем отделна тема. Тя е лично чувство, породено от несигурност. Характерно например, за някой безработен муньо.

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Различни прояви на едно и също нещо са- липсата на контрол, която е породена от страх, който идва от егото.
Всички негативни емоции са проява на егото.

Последна редакция: нд, 11 окт 2020, 12:56 от SaRaNia

# 27
  • София
  • Мнения: 38 595
Точно така.
Мм в момента го тресе жестока ревност, тъй като е в чужбина.

# 28
  • Мнения: 9 113
Различни прояви на едно и со нещо са- липсата на контрол, която е породена от страх, който идва от егото.
Всички негативни емоции са проява на егото.
Его-то е съм,съмност. Его-то е реално. Аз-ът не съществува.

# 29
  • София
  • Мнения: 11 480
Не, не са еднакви, различни са.

Общи условия

Активация на акаунт