Шестокласници през 2020/2021

  • 25 021
  • 810
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 2 111
За сеансите с луната не зная, но лежането с навита кърпа под кръста е едно упражнение на Фукуцудзи или нещо подобно. Уж изправя стойката, прибира корема и премахва умората след няколко месеца по 5 мин.на ден. Казвам уж, защото не съм го пробвала, ако легна така, имам 2 възможни развоя:
1. Употреба на лебедка, за да стана.
2. Заспиване и после пак вариант 1.

Да ама то не е и сеанс туй, явно ще става вълчица за която няма да е от значение луната в каква форма ще е, дано само не почне да вие.
И мен ме разсмя, добре че ти поне имаш някакъв шанс и метод за изправяне, ако аз го направя ще трябва поне седмица да мине за да стана.

# 361
  • Мнения: 8 530
Аз установих защо на щерката не ѝ стига времето. Всяка задача я решавала на чернова и след това я преписвала на белова и така губи време.

# 362
  • Мнения: 2 111
vita - лошо няма в това, доколкото знам на НВО ако правят пресмятането на чернова то и нея ще я сложат при беловата за да видят как е направила решението и как е намерила отговора, незнам може и да греша, другото е че, зависи и колко задачи им е дала на теста и тяхната сложност, според мен ако задачата може и механично, бързо и на ум да я сметне я посъветвай ( сигурно вече сте го обсъждали ) да го направи, така ще и остане време и за проверка.

vasivena - лошо няма в това на 2, 3, урока да им дава да смятат, но да не го водят контролно, просто да е като проверка на знанията и ако има пропуски да ги запълни, но да го дадеш като контролно и оценка на всяко да пише и за капак и нов урок за мен това е неприемливо.
Аз имам усещането че нашата го преговаря всеки урок, случва се на моменти и да ги пробва да види какво са схванали, на някои уроци ги връща сигурно и доста по - назад в материала, но пък си го кара и по план график. При вас явно количеството е за сметка на качеството.

# 363
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Девойката я боли корема/стомаха, за 20 мин. ходи 3 да WC-то, оставих я в къщи сама....аман...тя хленчи, че щяла да изпусне училището, а и аз се притеснявам, то за какво ли по-напред. Реших спирам я от уроците по математика и БЕЛ/ в група са по 4-5 деца/ не е нейното и ефект няма, напротив рязко си снижи успеха от 6 на 3 и 4/ това по математика/ ще търся индивидуални занимания, по математика имам късмет, сега ще търся по БЕЛ. Аз съм работила дълги години в кварталното училище/не съм учител/ и се надявам да намеря. Хубав ден на всички.

# 364
  • Мнения: 2 111
Девойката я боли корема/стомаха, за 20 мин. ходи 3 да WC-то, оставих я в къщи сама....аман...тя хленчи, че щяла да изпусне училището, а и аз се притеснявам, то за какво ли по-напред. Реших спирам я от уроците по математика и БЕЛ/ в група са по 4-5 деца/ не е нейното и ефект няма, напротив рязко си снижи успеха от 6 на 3 и 4/ това по математика/ ще търся индивидуални занимания, по математика имам късмет, сега ще търся по БЕЛ. Аз съм работила дълги години в кварталното училище/не съм учител/ и се надявам да намеря. Хубав ден на всички.

Дано се оправи бързо, и да не се осложни, ако имаш възможност и се обаждай от време на време.

# 365
  • Мнения: 527
3 по математика на тест след 5 на входно.Ами не ми пука то с математиката ще е така май.Преди малко получавам снимка на вайбър бележника само 6 и 5 ,после втора снимка на теста 3.Стана ми смешно психологически подход ми прилага.Незнам вече какво да го правя малко се притеснявам че ще се отпусне още като не му се караме .От друга страна по всичко друго е перфектен.Сега мисли само за рождения си ден другия месец на 17.То са списъци желания ....Болните наборчета бързо да се оправят...

# 366
  • Мнения: 1 622
Аз установих защо на щерката не ѝ стига времето. Всяка задача я решавала на чернова и след това я преписвала на белова и така губи време.

При нас това е изискване на госпожата - на контролни задачите се решават първо на празни бели листове и след това се преписват на контролното, като накрая с него се  предават и  белите листове. Така г-жата проследява, как решават задачите и стигат до отговора.

# 367
  • Мнения: 8 530
При нас черновите не се събират от учителя и става двойна работа. Едно е да посочиш само отговора, друго е два пъти да преписваш цяла задача ,а  за същото време може да решиш нова.

# 368
  • Мнения: 1 622
Не се преписват само отговорите, а целите задачи.

# 369
  • Мнения: 8 229
При нас всичко се пише на теста. На задача с избираем отговор, отговорът не се признава, ако отстрани го няма решението.
Просто между задачите има оставено по малко място за сметките. При задачите с разписване, мястото е повече.

# 370
  • Мнения: 427
Сега ми се обади детето, че една от учителите им била под карантина от днес, защото била контактна. А вчера са имали час с нея.

# 371
  • Мнения: 1 738
Имам чувството, че всичко е някакъв тотален хаос и всеки извършва някакви неадекватни действия, просто за да каже, че прави нещо.
Чувствам се доста объркана. И в училище и в работа валят някакви инструктажи, анкети, дезинфекции и ... хаос.
Иначе предстоят контролни по МАТ и БЕЛ тази седмица и ваканция. Чакам я с нетърпение. Дори обмислям да пусна отпуск и да почивам и аз. Много скапана година.

# 372
  • Мнения: 2 418
И моят днес с 6-ца по фвс и музика,хабер нямаше от къде и за какво са му поставени оценките.По чп и ит правили изненадващи тестове,по география също.Очаква около 4ката и г-жите им казали,че трябва да имат оценки и онлайн ще си ги поправят,да не се тревожат(според тях до седмица,две щели да ги затворят).Каквото могъл е сътворил,знам,че се е постарал ,тази година е малко по-отговорен.
По мат вписвали само отговорите,решенията са на отделни листа,които задължително събирала заедно с контролното.И там очакваме резултат.
През ваканцията ще порешаваме задачи и ще упражни уроците по англ.език,че там му е трудно и има нужда от затвърждаване.

# 373
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Днес подадох документите за дистанционно обучение.Нямаше проблем,имаха желание да помогнат,но не знаеха наредбата.Звъняха в инспектората,оттам им обясниха същото ,което и аз им казах.Добре ,че отидох  подготвена.Как ще протече самото ДО нямам идея,надявам се до няколко дни да ми кажат.
Има болен учител и 4 карантинирани деца днес.Вчера само 1 от нашия клас.Всичките деца са контактни на родител.

# 374
  • Мнения: 386
И аз подадох заявление за обучение в електронна среда. Отвратих се от безотговорни родители и учители, които не спазват правилата. Знам, че всичко ще падне на плещите ми, но отказвам да се експериментира със здравето ни.

Общи условия

Активация на акаунт