Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? -Тема 48

  • 27 171
  • 798
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 16 138
Е, те кандидат купувачите сигурно ще си проучат нещата преди да изсипят по 1 торба пари. Поне изложението, гаража и собственост на земята лесно се проверяват.

# 736
  • Мнения: 41 547
Е, те кандидат купувачите сигурно ще си проучат нещата преди да изсипят по 1 торба пари. Поне изложението, гаража и собственост на земята лесно се проверяват.


Така е, ама ти губят времето.

# 737
  • Мнения: 5 262
1,marion и damon1 не са ли един и същи човек? темата да се движи в определена посока ли е целта ?
ок. явно политика и реклама . не съм знаела че темата е това.

# 738
  • Мнения: 973
Впрочем аз лично изповядвам максимата "залудо стой, но залудо не работи" и в известен смисъл съм ЗА правото на мързел.

Мърела се наказва.. Един колега преди време ми каза, че стане ли човек пълен паразит започва да тече обратното броене за живота му на земята. Дават му се най-много 10 години. Като се замисли човек колко много ресурси консумираме и как се стича живота на "успелите" саможиви хора, има логика в това. Примери много..

# 739
  • София
  • Мнения: 4 668
оФфф ,де да беше така! Социализмът щеше да си иде за 10 години.
А той 45+30 години ни мъчи! Simple Smile
И социалистите продължават да живеят.

А в Канада има потомствени социаладжии. Поколения и поколения не работят, а живеят на социални помощи.

# 740
  • София
  • Мнения: 156
1,marion и damon1 не са ли един и същи човек?

Ама наистина тука е забавно! Simple Smile

# 741
  • Мнения: 15
Колко е активно тука! Пак благодаря за отношението, не съм с двойна самоличност, нито раздавам парички на пишещите, а търся да купя обширно жилище в Лозенец (за възрастни и соц. асистент). С переспективата да го задържа и след тях. Няма причини да очаквам драстичен спад в цените на имотите, които са често крайно раздути де, и лъжата в квадратурите ги прави гротескни просто, дори за столица в Европа; едва ли има икономическа основа и за раздуване на нов балон (според мен), ама както писах, брокерите са толкова некомпетентни, че ще като нищо ще опитват. Нямам против лични срещи и съобщения, по Ел. Пелин има само едно заведение в началото на ъгъла от край време. Не очаквам чудеса, нито да намеря ей сега, но пък и се впечатлих от неорганизираното състояние на пазара - всяка коза за свой крак - дори помежду предлагащите (брокери и частни продаващи), всеки нещо си намислил и си го мели, нищо по същество обаче... и по някое време се оказва, че не са сигурни че ще продават, а като има известен интерес и вдигат и цената? В Бг още няма наддавателни оферти или как да го преведа и аз не знам, то едва ли има и много имоти, за които това е осъществимо.  Не само в Канада има потомствени социалджии да ти кажа, и настатени в социални жилища, които с поколенията се оказват на прилични локации, но това излиза от темата вече май.

# 742
  • Мнения: 994
оФфф ,де да беше така! Социализмът щеше да си иде за 10 години.
А той 45+30 години ни мъчи! Simple Smile
И социалистите продължават да живеят.

А в Канада има потомствени социаладжии. Поколения и поколения не работят, а живеят на социални помощи.
Еми аз защо мислиш че въздишам по онова време...Училища, кина и театри, болници и заводи, язовири и пътища падаха от небето а панелки, кооперации и къщи никнеха като гъби след дъжд от нищото..Че даже и една Атомна централа изневиделица се появи. Ние си лежахме, а вкарвахме виетнамци и кубинци да ни работят. Сега като гледам само какъв какъв усилен труд кипи в града ни по фабрики и заводи тръпки ме побиват.

# 743
  • Мнения: 9 230
Бърз ?
Да продам голям ап. и да купя 3 малки , без да доплащам, има ли как да ми се получи или да забравя.
С нов локдаун....

# 744
  • София
  • Мнения: 4 668
Социализмът, че е увреден строй, увреден е. Че не може да функционира много години, не може.
Но дори и той, не може да функционира и ден, без някой да работи. Това не съм го твърдял.

Дори нещо повече.
Неговата основа, дефиниция, е основана на това, един да работи, и да се раздават благата му на другите.
Виж в тълковния речник какво означава "социално", "социална програма".
Дори по определенията на самия социализъм, и това сме го учили в училище по време на социализма, социализмът се възползва от "диктатура на пролетариата". Т.е. никога не е било скривано, че това е диктатура и се налага със сила, на съгласните и на несъгласните. И благата им се изземват със сила и се преразпределят.

За теб е бил добър социализма, защото от 0ла, са ти дали в ръцете нещо. За дядо ми е бил лош, защото е работил цял живот, а са го ограбили. Откраднали са пенсионния фонд, и са раздавали пари на който не е внасял и стотинка. Всичките тия труженици с мотиките не са внесли и 1 стотинка пенсия. А други, са внасяли огромни пари, а после не са получили пропорционална пенсия.
Откраднали са, и са го накарали да плати строежа къщата си 2ри път, този път лично на тях. След това са се опитали да вземат половината и да я дадат безвъзмездно на някакъв приходящ селянин. Та са е е съдил по всички инстанции, загубил е, и е писал писмо до управлението на държавата, Вълко Червенков (не помня секретар ли беше на чело, президент ли, какво имахме там, някаква БКП фигура), и едва тогава му разрешават да си запази къщата.

Симпатична си ми, и не искам да те обиждам, но твоите аргументи "с гледане" как се появявали кина и театри, и заводи са толкова валидни, колкото кучето като гледало и разбирало касапина какво прави.
Всичко е въпрос на математика. Какво излиза като теглиш чертата. А като теглиш чертата, излизат няколко ФАЛИТА ....

# 745
  • Мнения: 9 324
Само за протокола да вмъкна,НРБ никога не е фалирала. Дългът никога не е надвишавал 50% от БВП.

# 746
  • Мнения: 5 262
през социализма всеки имаше право на работа и раб. място. сега всеки има право на някакъв соц. минимум, за който не е нужно да се работи, но пък при добре разучена и раъработена стратегия може много да се изкрънка. и това е бизнес.
дам. бизнес е днес думата, не е работа.
и бизнесмен, а не началник. като понятия коренно различни. защото началника носи лична отговорност за другите и предприятието, а бизнесмена само за себе си и парите си и ... хората не влизат .

какво представлява съвременната социална пазарна икономика ? освен замазване на последствията от изядените раб. места заради дигитализация ... като се принуждават останалите на работа служители да поемат соц. издръжка на останалите без работа, като не се засяга печабата на акционерите и собствениците.

Очкава се още 20% нарастване на богатството на най-богатите ... за сметка на кой? на семействата , на изкуството, на науката и пр.

темата не е за това. ако искате да си отворим такава тема.

pinko   Германия се казва ... в момента никой нищо не планира.
Аз не бих рискувала .

# 747
  • София
  • Мнения: 4 668
Човек е човешко същество, а не скот, защото сам носи отговорност за себе си. Само овцете са делегирали отговорността за живота си на някой друг. Но едва ли им е довело полза.
Когато някой забогатява, не винаги е непременно за сметка на друг. Това е соц. клише. Понякога той просто повишава ефективността и производителността на системата като цяло. Какъв щеше да е светът без Гейтс, без Мъск, без създателите на скайп, на интернет, на компютъра.
Те кой са обрали!?

Съгласен съм, че не е по темата.

# 748
  • Мнения: 9 897
Ура, стигнахме страница 50!

# 749
  • Мнения: 363
Сякаш е време да заключите темата и да отворите тема 49, без това тая е само талаш и общи приказки нямащи нищо общо с темата Wink

Общи условия

Активация на акаунт