Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? -Тема 48

  • 27 059
  • 798
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 40 752
Попаднах на доста интересна лекция на проф. Красимир Петров за цените на имотите. През 2004 година той предсказва спадът в цените в тази статия https://www.capital.bg/biznes/imoti/2004/12/25/229434_hronika_na … tena_spekulaciia/

Нищо не предсказва, говори принципни неща, които всеки знае. Предсказанието е предсказание само тогава, когато е дефинирано и времето, когато ще се случи. Иначе и аз мога да предскажа, че ще има и температури от -10 градуса, и градушки, и суша и киша, все някога ще има, не може да няма, защото така функционират нещата...

# 316
  • Мнения: 168
Попаднах на доста интересна лекция на проф. Красимир Петров за цените на имотите. През 2004 година той предсказва спадът в цените в тази статия https://www.capital.bg/biznes/imoti/2004/12/25/229434_hronika_na … tena_spekulaciia/

Нищо не предсказва, говори принципни неща, които всеки знае. Предсказанието е предсказание само тогава, когато е дефинирано и времето, когато ще се случи. Иначе и аз мога да предскажа, че ще има и температури от -10 градуса, и градушки, и суша и киша, все някога ще има, не може да няма, защото така функционират нещата...

Пхахха!! Ето това е предубеденост. Давам линк за видео час и петдесет минути. Само 30 минути след това се коментира, че нищо ново не казвал. Хахах. Явно ще обръщаш пазара с коментари в бг мама.
ПП: ако беше гледал щеше да разбереш защо не може да се предвиди кога точно ще паднат

# 317
  • Мнения: 40 752
Естествено, че не съм гледала час и  петдесет минути... Ти си ги гледай и два пъти, ако искаш. Аз прочетох статията, а ако тя не е важна, защо си дал линк към нея?

Онзи спад от 2008 никой в България не го е предсказал, поне не с истинската причина, защото изобщо причината не беше у нас.

И пак да кажа - предсказание без дата не е предсказание, а теория. Онези, които уцелват датите, стават милионери.

# 318
  • Мнения: 3 290
Много лошо, явно 1-2%  са средна класа в България..

# 319
  • Мнения: 677
Много лошо, явно 1-2%  са средна класа в България..
За съжаление, е горе долу така.

# 320
  • Мнения: 168
Естествено, че не съм гледала час и  петдесет минути...
Хахах. Тогава какво коментираш? Как коментираш нещо, което не си гледала? 😄

ПП: Или викаш ти си като Марешки. Не е чел проекта на конституцията, но я подписал. 😂

# 321
  • Мнения: 40 752
Увличате се, само и само спор да става. Доход от 10 000 лева е горна средна класа, не е средна класа. А горната средна класа е на една стъпка от богатите и по същество се движи в едни среди с тях.

# 322
  • Мнения: 9 754
А този професор колко взима за всяко гледане на видеото му?
Предполагам, че не е баретата със същите имена, защото такъв професор аз не съм чувала. Сигурно съм проста, затова. Не познавам и известните личности от имотния бранш, пак минус за мен.
Тези, които действат, май не гледат такива лекции, нито на живо, нито онлайн.

# 323
  • Мнения: 966
Първо си помислих, че един такъв "провайдър" е пилот, но не.. Ей, някои хора парите наистина за нищо ги нямат - и при имотите и при заплатите. С частен бизнес може да получават 10к+. Но от заплата е много трудна работа.. Не ми се вярва тези късметлии да са над 1% или да обърнат тренда за нови икономически сътресения от вълна 2 на Ковид19 и спада в наеми и цени на недвижимостите.

https://www.zaplatomer.bg/salaryinfo/transport-spedicija-logistika/pilot

# 324
  • Мнения: 168
А този професор колко взима за всяко гледане на видеото му?
Предполагам, че не е баретата със същите имена, защото такъв професор аз не съм чувала. Сигурно съм проста, затова. Не познавам и известните личности от имотния бранш, пак минус за мен.
Тези, които действат, май не гледат такива лекции, нито на живо, нито онлайн.
Нищо не взима, видеото не е качено в негов канал + че има само 8000 гледания.

Викаш щом не си го чувала "не вАжи". Ще ми е интересно да кажеш името на друг професор, който си чувала. 😄

Единият, който се вижда е Георги Павлов - бившия изпълнителен директор на Адрес. Друг, който се вижда е Кузман Илиев - тв водещ с икономическа насоченост. И още няколко други, които не очаквам да се знаят. И това го казах, за да се разбере, че въпросният професор не е случаен. Естествено веднага се каза, че нищо не разбира. 😄

Ех, а аз се надявах на сериозен коментар.

# 325
  • Мнения: 40 752
Ако искаш сериозен коментар дай синтезирана теза, а не чакай някой да си губи два часа.
А иначе казаното от мен е факт. Все едно да откажа да чета сметките на някой изобретател, измислил вечен двигател, и той да ме обвини, че отричам без да чета.

# 326
  • Мнения: 5 262
10000 не е някаква нечувана заплата за София. Познавам доста хора с такива доходи от заплата. Харчат си ги за ипотеки и лизинги; почивки от време на време; нормална средна класа.
Даже е средна към ниска класа!
Известно ли ти е колко % от българите имат доход от 10к левчета?

 

не . ще издадеш ли тайната? защото статистиката е друга, а като се юрнат политиците ни по просия из ЕУ то и все нея цитират ...

# 327
  • Мнения: 828
Всякакъв шум се издържа, и на малки и големи кончета, а всяко действие, има противодействие. Брат ми например (живее до парк Займов), едни малки кончета на едни "столичани в повече", му надуваха близо година главата. Човека се обзаведе с 1200 ватова аудио система с мощен събуфър. Вече не се ядосва. Металика, Слеър, Рамщайн... И кончетата тропат на друго място. Нито се кара нещо.,нито нищо...
Тоест се е обзавел с аудио уредба с цел да изгони семейство с малки деца? Браво! Това е истински столичанин! Аристокрация,  бляд!

# 328
  • Мнения: 3 290
Много лошо, явно 1-2%  са средна класа в България..
За съжаление, е горе долу така.
Само, че в Европа 5к евро е средна класа и то в по-сериозните страни. Не знаех, че България, която е последна по всички класации се сравнява с Германия, Франция и др подобни.
Много хора живеят в свой свят и дори не вярват, че има нещо друго.
Ако питаме един милионер за неговите приятели, ще каже, че всички са милионери или поне голямата част.
 За него това ще е повече от нормално, няма да познава хора с някакви смешни 10к доходи, за него те ще са като другите с 1000 или  1500 или бедни.

# 329
  • Мнения: 296
Всякакъв шум се издържа, и на малки и големи кончета, а всяко действие, има противодействие. Брат ми например (живее до парк Займов), едни малки кончета на едни "столичани в повече", му надуваха близо година главата. Човека се обзаведе с 1200 ватова аудио система с мощен събуфър. Вече не се ядосва. Металика, Слеър, Рамщайн... И кончетата тропат на друго място. Нито се кара нещо.,нито нищо...
Тоест се е обзавел с аудио уредба с цел да изгони семейство с малки деца? Браво! Това е истински столичанин! Аристокрация,  бляд!
Не, не искаше никакви скандали . Просто явно хората са живели в малко населено място в къща и си мислят, че етажната собственост е със същият режим на живот. Но не е.
А да не забравяме все пак-правата ни свършват там, където започват правата на другите. Българинът има доста да се развива в тази посока. Гледайки какви индивиди крачат вече по улиците на София, още сме в началото на еволюирането...

Общи условия

Активация на акаунт