Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? -Тема 48

  • 27 057
  • 798
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 350
Пак ще се повторя но този път ще съм по кратък Wink . Имотите в дългосрочен план ще ръстът това и на марсианците им е ясно Grinning , но в краткосрочен план да кажем 2 или 3 години ще има корекция на долу най малко 20% може и повече % това е мое мнение и не е съвет, който не вярва да купува. Аз мисля да почакам и да видя на къде ще задуха вятъра.

Това имотите ги изтегляли от пазара, наемите не падали, как хората имали с чувалите пари са приказки от 1000 и една нощ.
А най вече се смея на тия дето обясняват, че вода и хляб не искало това жилище.

Да видим като останат много хора без работа и затворят училища и университети и още няколко съществени фактора. 

Очаквам сега да се включат тука едни тримца дето имат имоти и няколко брокера да обясняват, как жилищата за няма и още три години ще скочат с по 50%  Grinning Grinning Grinning

И тука няма ли някой да разчисти темата, че някой който търси информация не го интересува на кого му е закъсняло и от кого ще е детето, много неща се изписаха извън темата Grinning

# 451
  • Мнения: 316
Пак ще се повторя но този път ще съм по кратък Wink . Имотите в дългосрочен план ще ръстът това и на марсианците им е ясно Grinning , но в краткосрочен план да кажем 2 или 3 години ще има корекция на долу най малко 20% може и повече % ...

За да се случи това трябва да има доста голяма криза и то не само в имотния пазар. Може да стане ако всички цени паднат с 20%, което пък би било причинено от подобно падане на доходите (или подобно увеличение на безработицата). Във всеки случай едва ли някой ще е доволен ако цените на имотите паднат с 20%, а доходите му с примерно 40%.
Иначе  моето мнение е, че в дългосрочен план цените на имотите извън София, Пловдив и Варна ще падат. Просто държавата умира Simple Smile

# 452
  • Мнения: 1 442
Здравейте,
Въпросът ми може и да не е за тук, но не намерих по-подходящо място. Какво мислите за живеене в Нови Хан? Как може да се подсигуря за имот на зелено?

Най-добре е ти да си отговориш на този въпрос сама - какво мислиш за живеене в Нови хан? Тук всеки ще ти каже неговата си истина. Аз не бих се завряла там каквото ще да става. За покупка на зелено - ако имот.бг не помага,разходете се до там и вижте дали се строи нещо, говорете с хората...

# 453
  • Мнения: 3 290
Моето мнение-няма как рязко да поевтинее нещо в което основно ще стоим през следващите години. Все едно за кой град иде реч. Забравете всякакви пътувания с цел туризъм минимум за следващите 2 години. Всеки ще се върти около домът си, където и да се намира той. Много имоти ще бъдат оттеглени от пазара. На него ще присъстват най-вече тези НС, в стил комплекси - две селца в една сграда...т. Е. много хора на едно място.
А и при отрицателните лихви на депозитите, НИ са едно от местата за спасение от инфлацията.
Рязко няма, никъде не става така, но често става пад и след това 5-6 години се вдига. Дори днес, се казва, че цените са на нивата  на 2008, как така хем расте страшно последните 2 години, хем още не е станало повече от 2008?

Който пътува ще си пътува, имаше няколко месеца с ограничения, не знам кой не пътува сега, ако иска. Да, не може да навсякъде, където ти скимне, но има къде да се ходи при желание.  Надали понеже някой не пътувал 1 годиина и ще събере 20-30к да ги налее в тухли, а ако някои могат да съберат такива суми от спестяване на почивки, значи и без това спестяване могат да си съберат при желание.

# 454
  • Мнения: 131
Здравейте,
Въпросът ми може и да не е за тук, но не намерих по-подходящо място. Какво мислите за живеене в Нови Хан? Как може да се подсигуря за имот на зелено?

Най-добре е ти да си отговориш на този въпрос сама - какво мислиш за живеене в Нови хан? Тук всеки ще ти каже неговата си истина. Аз не бих се завряла там каквото ще да става. За покупка на зелено - ако имот.бг не помага,разходете се до там и вижте дали се строи нещо, говорете с хората...

Внимавайте с покупката и си проучете нещата добре, защото там някъде точно покрай един от новите комплекси минава по проект някаква нова железопътна линия, да не се окажете близо до нея. Водоснабдяването и обратните води също не са за подценяване.

# 455
  • Мнения: 9 754
Какви са тези обратни води, че ми стана интересно?

# 456
  • Мнения: 40 748
Какви са тези обратни води, че ми стана интересно?

Канализация/отпадни води. Понякога им казват така.

# 457
  • Мнения: 1 878
Истината е, че няма универсално решение и всеки трябва да си подходи индивидуално, което го повтаряме н- пъти във всяка тема. А най-глупавото би било, ако някой купи/продаде щото в някой форум така били казали.

# 458
  • Мнения: 7 723
хвост в Габра и радиоактивни отпадъци в Нови хвн... искаш ли да живееш наблизо?

# 459
  • Мнения: 40
хвост в Габра и радиоактивни отпадъци в Нови хвн... искаш ли да живееш наблизо?

Аз - да. По- би ме било страх в Хаджи Димитър, да не вземе да падне самолет при заход/излитане. Но и там бих живял.

Чисто информативно, тази сутрин радиационният фон на центъра на София е 0.17 мкСв/ч, в Нови Хан - 0.10.

# 460
  • Мнения: 131
С 2 думи - разширяването на София посока юг, т.е северният склон на Витоша е извращение. Тъмно, усойно, влажно и с мръсен въздух. В един и същи ден имах възможност да сравня Симеоново и Чепинци. Еми в Симеоново зимата идва 1 месец по-рано.

# 461
  • Мнения: 2 780
Този комплекс морени що ли ми прилича на ривър парк 2, сега като думне кризата и ще има яко набълбукани, ако виси 10 години недостроен. Как пък не ще вкарат 60м от раз ей така... никой не прави така, вкарват някой друг милион да залъжат рибите и ако има достатъчно лапнали продължават, ако ли не - справка съседите им отсреща Simple Smile

# 462
  • Мнения: 8
Здравейте, малко оф топик въпрос.
Предстои ми продажба на имот и понеже за пръв път се занимавам лично и продавам на роднина склонна да злоупотреби ме интерсува кой е най-сигурния начин за изплащането на парите, на кой етап от сделката подписвам ?
Дали е най-добре да се изчете документа, да се отиде до банката където да преведът  сумата и след като я видя по сметката си да се върнем да подпишем ?

Благодаря предварително

# 463
  • Мнения: 967
То си има ред . Нотариуса ще ви каже. Докато не пристигнат парите в твоята сметка той не финализира сделката, спокойно.

# 464
  • Мнения: 2 742
Здравейте, малко оф топик въпрос.
Предстои ми продажба на имот и понеже за пръв път се занимавам лично и продавам на роднина склонна да злоупотреби ме интерсува кой е най-сигурния начин за изплащането на парите, на кой етап от сделката подписвам ?
Дали е най-добре да се изчете документа, да се отиде до банката където да преведът  сумата и след като я видя по сметката си да се върнем да подпишем ?

Благодаря предварително

А ти ако не подпишеш след преводa? Grinning

Не е точно така, Мария, не знам какъв е реда по принцип, но при нас банката преведе парите след сделката.

Общи условия

Активация на акаунт