Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? -Тема 48

  • 27 071
  • 798
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 131
Tatul,в Унгария Орбан обезщети унгарци теглили заеми във швейцарски франкове... Сещате се за какво става дума?
Сещаме се и тука големите тарикати с кредити във франкове как ги предупреждаваха да не теглят, обаче те си направиха сами избора и после някой друг да плаща за техните грешки - правилно ли ти се струва? Щото ще ти издам една тайна - парите в бюджета не се самозараждат.

# 781
  • Мнения: 15
Уважаеми всички, приковавщо интересно е да чета тази темичка, доколкото има изобщо допирателна със заглавието си. Може би някои клонят към графомания, а други запълват липсата си от комсомолски събрания и идеологически насоки..., има и немалко философо-исторически позовавния, които определено ще ме култивират най-после, но е занимателно и на прилично ниво.

@Poppea, стана дума за Под Липите, понеже изказах впечатление, че улицата е някак култува (когато стане така, че се дискутира по заглавието на темата) за списващите тука, а после направих връзка с поканата за среща и питиета на Aisha там.  Персонално съм от Илия-филия, дето напоследък се води Кораб планина, както и обезщетени наблизо. Благодаря за насърчението, то е очевидно, че така както го описваш и ще стане, на същия извод съм. В интерес на истината, без една, всички покупко-продажби на имоти около мен през годините в Бг, за които знам, ставаха по междусъседски-роднински-близки и препоръчани познати. По света това е сякаш рядкост, плащам си комисионната нормално, но и получавам обслужване. Значи настанявам се при вас и клеча чакайки да почерпя когато някой реши да продаде жилище в квартала.

Възможно е честата саморедакция на обявите да ги "подхвърля" безплатно нагоре при показване, да. Това да ги навират така в очите ни не значи, че ще ги взема по-насериозно, ако продължават да са неправдоподобни.

# 782
  • Мнения: 2 108
Корекцията на цена не променя мястото  на излизане на обявата; На всеки 2 седмици имаш право безплатно да я направиш първа/или обновена в списъка с обяви, а през останалото време постоянно можеш да го правиш ,но е платено;

Последна редакция: вт, 03 ное 2020, 15:17 от Наоми

# 783
  • Мнения: X
Уважаеми всички, приковавщо интересно е да чета тази темичка, доколкото има изобщо допирателна със заглавието си. Може би някои клонят към графомания, а други запълват липсата си от комсомолски събрания и идеологически насоки..., има и немалко философо-исторически позовавния, които определено ще ме култивират най-после, но е занимателно и на прилично ниво.

@Poppea, стана дума за Под Липите, понеже изказах впечатление, че улицата е някак култува (когато стане така, че се дискутира по заглавието на темата) за списващите тука, а после направих връзка с поканата за среща и питиета на Aisha там.  Персонално съм от Илия-филия, дето напоследък се води Кораб планина, както и обезщетени наблизо. Благодаря за насърчението, то е очевидно, че така както го описваш и ще стане, на същия извод съм. В интерес на истината, без една, всички покупко-продажби на имоти около мен през годините в Бг, за които знам, ставаха по междусъседски-роднински-близки и препоръчани познати. По света това е сякаш рядкост, плащам си комисионната нормално, но и получавам обслужване. Значи настанявам се при вас и клеча чакайки да почерпя когато някой реши да продаде жилище в квартала.

Възможно е честата саморедакция на обявите да ги "подхвърля" безплатно нагоре при показване, да. Това да ги навират така в очите ни не значи, че ще ги взема по-насериозно, ако продължават да са неправдоподобни.
Аз това съм го пропуснала, поканата на Айша за питие в Под липите. Но лошо няма. За улицата Мандаринка го обясни, тя е нарицателна в дискусията за малка тиха улица в долната част на Лозенец, а като нея има и други наоколо, има и по-хубави. Но все пак на нея е къщата на Елин Пелин, така че си е забележителна  и без кръчмата Simple Smile Илия Филипов е хубава уличка, тиха, зелена и спокойна, неслучайно там е онзи, специалният блок на генералите. С познати и съседи винаги е по-лесно, отколкото по обяви, а по света предполагам, че също се случва, ама там нямаме роднини, познати  и съседи от детството, за да приложим същия механизъм, и няма как да го знаем  Simple Smile

Добре си дошъл на седянката Laughing  Тук си лафкаме кротко, от време на време прехвърчат искри и се скубят плитки, ама няма да се плашиш, то е по приятелски, не е злобно Laughing

За обявите и аз така мисля, тези корекции ги изкарват най-отгоре при търсене, отделно, че предизвикват вниманието на абонираните за промяна.

# 784
  • Мнения: 3 745
Ехааа, тази тема трябва да се прекръсти или да се остави на словоблудстващите и да се отвори нова: Сериозна тема за пазара на недвижимите имоти!

# 785
  • Мнения: 758
Здравейте,

Според вас струва ли си ново строителство в Драгалвци - долната част около Фантастико, офертата е 135 кв ( около 150 с общите части), 4 стаен, хубаво изложение и разпределение, среден етаж, с мазе и гараж за 200к евро?
Какви са недостатъците на района?

# 786
  • Мнения: 9 860
Може да се прекръстим на:

"Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално, под влиянието на историческите факти, комсомолските събрания и дърпането на плитките"

хихих

# 787
  • София
  • Мнения: 16 021
Здравейте,

Според вас струва ли си ново строителство в Драгалвци - долната част около Фантастико, офертата е 135 кв ( около 150 с общите части), 4 стаен, хубаво изложение и разпределение, среден етаж, с мазе и гараж за 200к евро?
Какви са недостатъците на района?
 
За мене - не си струва.
За друг може да е много удобно и приятно място.
Вкусове и начин на живот - различен.

# 788
  • Мнения: 485
Аз пак бих казала, че за тази цена се купува хубава къща или се построява такава. Ще бъде модерна и уютна плюс земя. Това са много пари за въздух между стени.

# 789
  • Мнения: 8 979
Орбан не е "национализирал" загубите,а ги прехвърли върху банките. Повечето от тях чуждестранни. Той преформатира дълговете на унгарците във швейцарски франкове,в унгарски форинти. И фиксира курса швейцарски франк/форинт.
Така постъпва просветеният лидер. Бързам да обясня какво разбирам под просветен лидер. Той е като умен и грижовен баща на семейство,който освен да включва "шамарената фабрика",помага на децата си когато изпаднат в затруднения. Орбан помогна на унгарците с дългове във швейцарски франкове. В противен случай те щяха да загубят имотите си. Но усещам,че българите зомбирани от извратеният Преход няма да ме разберат... Е,когато утре управляващите ви спретнат нова "Виденова зима" или "КТБ",си спомнете за Орбан с "благородно" възмущение.

# 790
  • Мнения: 131
Орбан не е "национализирал" загубите,а ги прехвърли върху банките. Повечето от тях чуждестранни. Той преформатира дълговете на унгарците във швейцарски франкове,в унгарски форинти. И фиксира курса швейцарски франк/форинт.
Така постъпва просветеният лидер. Бързам да обясня какво разбирам под просветен лидер. Той е като умен и грижовен баща на семейство,който освен да включва "шамарената фабрика",помага на децата си когато изпаднат в затруднения. Орбан помогна на унгарците с дългове във швейцарски франкове. В противен случай те щяха да загубят имотите си. Но усещам,че българите зомбирани от извратеният Преход няма да ме разберат... Е,когато утре управляващите ви спретнат нова "Виденова зима" или "КТБ",си спомнете за Орбан с "благородно" възмущение.

Дали?
"Orban in November forced Hungarian banks to make financial arrangements to convert 3.3 trillion forint ($12 billion) in foreign-currency mortgages, overwhelmingly denominated in Swiss francs, into local currency. The move, to be completed this year, prevented a 700 billion-forint jump in household debt when the Swiss National Bank set the franc free yesterday, Hungary’s monetary authority said."
Като гледам обема ако не го е бил направил икономиката на цялата страна е отивала на кино. Ама то малко трябва да се мисли преди да бъдеш тарикат.
А зомбираните от извратения преход смята, че човек първо трябва да си направи добре сметката преди да тегли заем, които ще изплаща през по-голямата част от живота си.

# 791
# 792
  • Мнения: 9 167
...... Но усещам,че българите зомбирани от извратеният Преход няма да ме разберат... Е,когато утре управляващите ви спретнат нова "Виденова зима" или "КТБ",си спомнете за Орбан с "благородно" възмущение.



Извън контекста на темата, много се дразня : когато някои чужденец като–(deaf) Ни чете конско , айде молА вА,
Докато нацията ни е разделена ясно е , че няма да  просперираме. Все едно автора, не го интересува и изпитва неимоверно задоволство от участта, която би ни сполетяла , а той лично няма да бъде засегнат от обстоятелствата, понеже не го засягат и може да си злорадства на воля.

# 793
  • Мнения: 40 832
Орбан не е "национализирал" загубите,а ги прехвърли върху банките. Повечето от тях чуждестранни. Той преформатира дълговете на унгарците във швейцарски франкове,в унгарски форинти. И фиксира курса швейцарски франк/форинт.
Така постъпва просветеният лидер. Бързам да обясня какво разбирам под просветен лидер. Той е като умен и грижовен баща на семейство,който освен да включва "шамарената фабрика",помага на децата си когато изпаднат в затруднения. Орбан помогна на унгарците с дългове във швейцарски франкове. В противен случай те щяха да загубят имотите си. Но усещам,че българите зомбирани от извратеният Преход няма да ме разберат... Е,когато утре управляващите ви спретнат нова "Виденова зима" или "КТБ",си спомнете за Орбан с "благородно" възмущение.

Има огромна разлика между КТБ и швейцарските кредити. За КТБ вината беше на държавата и БНБ, докато за швейцарските кредити вината си е на самите хитреци. Никой не ги е убеждавал да вземат такива кредити, но са се писали умници.
Банките няма да си оставят загубите ей така, ще ги избият от нещо и не се сещам друго, освен хората. По същество същото - държавата са хората и прехвърлянето на загубите върху хората е пак същото.
Имаме същия случай както с пирамидите на времето - всички казваха "това е измама, не си давайте парите" и какво, някой да послуша? А после викнаха, че държавата била виновна. И тук е така с тези кредити. изобщо кофти практика - хитреците хитруват и ако се издънят не си носят последствията.

# 794
  • София
  • Мнения: 16 021
Доколкото си спомням на пострадалите от пирамиди никой нищо не възстанови. Бяха предупредени, но не повярваха. Познат пенсионер заяви, че му завиждам за %лихва и затова го спирам да вложи повече. Като загуби средства се правеше, че нищо не е било.
Защо  на  хитреците с кредит в CHF трябва да се помага?

Общи условия

Активация на акаунт