Дълга връзка без развитие и промяна в отношенията

  • 10 247
  • 236
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 17 773
Ами ако не го блъсне?

Съгласна с Гал. По отговорите също ще видиш къде стои той, наблюдавай просто. Не е нужно да получиш съдържателен отговор, а да видиш самата реакция. Бих казала какво искам, бих питала той как го вижда и след като си каже своето, ще се изнеса да помисля дали ме удовлетворява неговата представа и за какъв компромис иде реч от моя страна.

# 16
  • Мнения: 6 930
Май са ви минали пеперудите и вече ви е скучно и на двамата. Ако ти предложи брак и деца, но се чувстваш по същия начин...че нещо не е точно, какво ще направиш?

# 17
  • Мнения: X
Тва с ясните срокове ми се вижда малко странно. Ами, ако обещае до 2 месеца да я заплоди, а утре го блъсне такси?

Щом нещо не върви, според мен трябва да се сложи край - не да се мъчат да го оправят. Иначе винаги може да се нагоди някой по дадена ситуация - това е лесното.
Няма нищо странно в сроковете. Странно ще е да си минал 1/3 от живота си и да не знаеш какво искаш.
За невървенето съм съгласна, но винаги има възможност и авторката да се чувства самотна заради хоум офиса, докато приятелят й излиза на работа. Затова трябва да изговорят какво и как. Не е задължително да се разминат съвсем, може да е период, но все пак да е подготвена за неприятен развой.

П. П. Това с таксито няма общо. Може и нея да я блъсне, и какво? Можело е да ги блъсне и преди 7 месеца, ама да са се огледали, преди да пресичат. Оправдания са това.

# 18
  • Мнения: 4 611
Винаги ми е било интересно какво значи връзка без развитие. Да речем гаджета сте 2 години, сгодявате се, жените се, после сте женени 2 години, ражда се дете. Като се стигне финалния етап с детето после какво е развитието във връзката? Още деца? Има много двойки без деца и в така наречена връзка без развитие, пък са си щастливи. Коментирам единствено израза, а не казуса на авторката.
Относно казуса, аз ако искам дете не бих чакала да се мотае още. Бих искала разговор с конкретни стъпки.

# 19
  • Мнения: 4 946
На 31г след 2.5г съжителство тип семейство ако получа такъв отговор..Определено биха ми светнали всички лампички.
Откровени разговори хубаво, но тъпото е, че мъж, когато не иска развитие може да овърта много..чак да се чувстваш ти виновна,че го притискаш.
В такива ситуации една жена трябва да задейства егоизма в себе си и да решава какво иска за себе си и да действа.
Било натиск за откровен ама наистина откровен разговор .Или срок, който после не отлага и приключва.

# 20
  • Мнения: X
Има много хора (макар и да не съществуват във форума, знаем), които не искат да имат деца. Искат да си живеят тихо и спокойно, не искат да мислят за бъдещето и се оставят по течението. Дали е правилно - само те могат да кажат.

Хората сме свикнали да осъждаме това, което не разбираме.

Авторката че си е мислила, че той ще иска да се женят, да си правят деца и всякакви нейни си фантасмагории, са си в нейната глава и тези желания може да не са споделени. Той ѝ е отказал да правят деца - оправданието - нуждата от по-голямо жилище. Дали авторката ще приеме отговора за ДА, НО НЕ СЕГА или за НЕ, вече си е нейн избор.

# 21
  • Мнения: X
Няма лошо човек да не иска деца. Има лошо, когато почне да увърта, че преди децата трябва да се купи тристаен, баварче комби и да се иде за месец до Танзания. Щото има разлика дали ще говориш 30 мин, че преди децата имаш други планове, което предполага, че деца ще има. Или ще кажеш с едно изречение аз не искам деца с теб.

# 22
  • Мнения: X
Или ще кажеш с едно изречение аз не искам деца с теб.

Да бе, ама хората са егоисти. Няма си развали рахата - да трябва да чисти, да готви, че пак отслабвай, пак запознанства, филми и 1001 истории...

# 23
  • Мнения: X
Говорехме за авторката и нейното желание за брак и деца. Не мисля, че би трябвало да я вълнува как да продължи да обслужва човек, с когото са охладнели, и който не е склонен да удовлетвори представите й. Доста скапана сделка е.

# 24
  • Paris, France
  • Мнения: 13 974
Винаги ми е било интересно какво значи връзка без развитие. Да речем гаджета сте 2 години, сгодявате се, жените се, после сте женени 2 години, ражда се дете. Като се стигне финалния етап с детето после какво е развитието във връзката? Още деца? Има много двойки без деца и в така наречена връзка без развитие, пък са си щастливи. Коментирам единствено израза, а не казуса на авторката.
Относно казуса, аз ако искам дете не бих чакала да се мотае още. Бих искала разговор с конкретни стъпки.

Двойките, в които всеки е доволен и щастлив са си добре и без развитие. Проблемът е когато единият започне да иска нещо, което не може да постигне сам, а  другият не желае да вложи.

Още по-трудно е когато вече е имало някакво развитие. В техния случай тя пише, че мъжа иска да купят по-голямо апартамент. Значи вече са купили един заедно?????? Как ще се разделят ако са съсобственици?

При тях има и друго, ново  развитие. Мъжът вече и обръща гръб и я отбягва. Тя трябва да реши как да продължи филма.

# 25
  • Мнения: 3 025
Добре е да ти даде някакъв срок, защото не може да го чакаш до безкрай, при условие, че си на 31. Възрастта ти е идеална за дете.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 984
На 31 години светли планове за следващите петилетки няма да ме топлят. Ще очаквам директни действия. Иначе мъжът бърза работа няма, после сменя жената с по-млада и всичко е на 6.

# 27
  • Мнения: 6 146
Май само на мене 2 и канче години ми звучат като ужасно малко време, нищожно дори, да опознаеш, разобличиш и обезоръжиш врага. Колкото и часовници да ми тиктакат не бих предприела никакви сериозни стъпки, камо ли всичко накуп. Щом за това време вече се отбягват, представям си натам, че и с бебе в картинката. Оазис до оазиса.

# 28
  • Мнения: 72
Здравей, авторке Simple Smile

Хрумна ми една мисъл - кажи му, че си бременна и му гледай реакциите Wink От държанието и думите му си направи изводи и действай ...
Според мен поставянето на срокове ще го накара да шикалкави...
Той й е казал - семейство, когато си купи просторен апартамент, майбах и прочие ... тоест никога Simple Smile)

Тествай го с една новина, че си бременна (нищо, че не си) и ще си направиш заключенията. Според мен реакцията му няма да ти е приятна и приемлива ... Щом го изтестваш - багажа и пътя ...

Последна редакция: чт, 15 окт 2020, 08:51 от May Vlladimirova 635155

# 29
  • Мнения: 1 002
Аз като знам повечето мъже колко обичат да говорят по тези теми..... Според мен просто си дай срок на себе си, не го притискай и виж накъде отиват нещата. 2 години и половина не са чак толкова много и ти не си престаряла. Вече, ако ти го чувстваш, че той няма сериозни намерения... А по въпроса със скуката - според мен просто факта, че се виждаш само и единствено с него определено допринася за състоянието ти. Запиши се на някакъв спорт или танци, които да уплътняват ежедневието ти и няма да ти е толкова скучно. А и нормално като сте толкова години плътно заедно няма как да не си омръзнете, колкото и да се обичате......В крайна сметка, всеки ден едно и също с един и същ човек и на мен би ми омръзнало Simple Smile
А той на колко години е?

Общи условия

Активация на акаунт