Проблем със свекърви

  • 13 657
  • 197
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 146
Другото, което баща му ми каза е, като го видя да се обръщам на другата страна и да не го поздравявам. Много гадно ми говореше, но мъжът ми не ме защити, остана неотрален. И сега, като се прибира от работа влиза да ги поздрави.

# 91
  • София
  • Мнения: 17 283
Ами да я продадат и да си заминат де, какво ви пречи на вас.
Като човек, който все е плащал наеми, ипотеки, гледал си е сам децата, изобщо не разбирам драмите ти. Не сте самостоятелни, затова се възползват от вас. Я брата как добре се е ориентирал.

# 92
  • Мнения: 3 123
Проблема е с мъжа ти. Той нищо не им казва и така ги оставя да ти се качват на главата. Битката ти за изнасяне ще е дълга и трудна, дано да завърши добре.

# 93
  • Мнения: 25 613
Видях темата и... изтръпнах! Влизам да чета със сърце, препълнено от състрадание към горката женица, която страда не от една, а от няколко свекърви. Всички знаем как дори една-единствена може да ти стъжни живота, а няколко в картинката... Ужас!!!
Не че се заяждам, ама... Чета, чета и... чета. Чета оплакване от мъж, от свекър, от девер. А къде конкретно (и поименно!) са свекървите???
Дори една свекърва е достатъчна да събере целия форум, а множество свекърви – дори цялото интернет воинство.
Дайте ги да ги разкостим, не ги дръжте анонимни!

# 94
  • France
  • Мнения: 12 566
... казват "тогава продаваме къщата и отиваме по топлите страни". ...
Това е чудесно! Хайде!
Сериозно това е един съвсем нормален проект за хора, които нямат 60. Аз също си мечтая като се пенсионирам да отида в Испания.

# 95
  • Мнения: 1 287
Тази къща, ако е в някоя дълбока провинция, парите ще им стигнат точно за 6 месеца. После да няма тема - ама ние се изнесохме в по-малък апартамент, но свекърите нямаха къде да живеят и дойдоха при нас, понеже ММ не смее нищо да им каже и не иска разправии.
А и няма да продадат нищо, пускат кьорфишеци, за да ви плашат. Свекърът ти е груб човек и не бих позволявала на детето да се върти покрай него. И аз бих дала същия съвет като по-горе, на ваша територия, пък била тя и по-малка.

# 96
  • Мнения: 2 039
Че какъв е проблема с топлите страни?Това е чудесно,хората са си отгледали децата,сега да се радват на живота.Намери няколко брошури за живота в Испания например.Какво значи"..не ни пускат.."?ако сте единни като семейство,не виждам как ще ви спрат.

# 97
  • Мнения: 18 549
По принцип младите очакват помощ, наследство, смятат си  Бъдещите ползи.
И кат решат свекърите , основно те са на мушката, да ги рекетират да си стоят  при тях, много боли да се изплъзне  мечтаното по план.
Не обиждам,  и аз така съм била да планирам.
Само че никой  не е  мислил да продава при нас.На дребно беше, мечтаех да платят поне един път наем на децата, че изнемогвахме,  а  не даваха и за ток.
Това дъртите знаем по себе си.
Не сме излезли, защото мъжа ми не поиска.Когато трябваше.Ремонтирал бил ,пари хвърлил, свикнал тук.

# 98
  • Мнения: 2 749
Аз лично бих се изнесла на момента, със или без мъжа ми. Всъщност няма да се нанеса първо. Но вие си преценявате дали ви е важно да ви прехвърлят етаж или децата.

# 99
  • Мнения: 14 847
Мъжът ми е съгласен да се изнесе, заради мен, но го виждам, че не му се изнася, като цяло, защото е свикнал да си живее тук. Но според мен няма как да живеем в този дом.
Бъркаш. Ти няма как да живееш. Той си е у тях си. Този твой мъж общо взето ти казва ти си бременей, раждай, гледай си децата...ама пари и жилище не мога да ти дам!
Много сте ми интересни такива - какво точно чакате в чужда къща - да цъфнат налъмите , да дойде Годо, свекърите да гушнат букета? Да беше 1715 година, някак разбирам, ама вече сме 2021.
Че и претенции имате свекърите да гледат децата.
Малко...не е коректно, меко казано.

# 100
  • Мнения: 146
Мъжът ми е съгласен да се изнесе, заради мен, но го виждам, че не му се изнася, като цяло, защото е свикнал да си живее тук. Но според мен няма как да живеем в този дом.
Бъркаш. Ти няма как да живееш. Той си е у тях си. Този твой мъж общо взето ти казва ти си бременей, раждай, гледай си децата...ама пари и жилище не мога да ти дам!
Много сте ми интересни такива - какво точно чакате в чужда къща - да цъфнат налъмите , да дойде Годо, свекърите да гушнат букета? Да беше 1715 година, някак разбирам, ама вече сме 2021.
Че и претенции имате свекърите да гледат децата.
Малко...не е коректно, меко казано.
.                    Значи не сте ме разбрали въобще, не искам да ми гледат децата, а искам да не ме притесняват с глупости, съгласих се, да дойда в тяхния дом, защото, те настояваха, че единя етаж ще е за мъжа ми, а другия за брат му. Но не стана така,  брат му се изнесе, о сега всички отговорности по къщата ние трябва да ги поемем, а тя уж ще е за двамата братя. Отделно, като искат нещо свекърите ясе нас занимават, а все за малкия син гледат. Матерялно не ме интересува, просто се чудех дали е правилно решение да се изнесем, объркана съм. На мъжа ми му харесва домът му, свикнал бил, аз също съм свикнала, нагласили сме си стаите, които имаме, но през годините все  аз съм крива. Страхувам се дали ще можем да се справяме да изплащаме кредит за жилище. Огорчена съм от това как си делят синовете, другия син им е любим и все за него дават, а за работа не го търсят. Представям си как всичко ще подържаме и след време ще разберем, че всичко е било на вятъра и няма да е за моите деца, а ще бъде преписано на др.син, а ние на улицата на дърти години. Имам чувството, че свекърите ни използват

# 101
  • Мнения: X
просто се чудех дали е правилно решение да се изнесем, объркана съм. На мъжа ми му харесва домът му, свикнал бил, аз също съм свикнала, нагласили сме си стаите, които имаме, но през годините все  аз съм крива. Страхувам се дали ще можем да се справяме да изплащаме кредит за жилище.
Е, щом се чудиш дали е правилно да живеете отделно от родители, като самостоятелно семейство, не се чуди откъде ти идват проблемите.

# 102
  • Мнения: 40 924
Че какъв е проблема с топлите страни?

Здравните услуги, без застраховка от трудовите години май е доста скъпо. А пенсионери без добра здравна помощ...

# 103
  • Мнения: 14 847
Разбрах те чудесно, ама ти мен не ме разбра - на мъжа ти абсолютно така му изнася. Може наистина да е миличък и добричък, но определено си гони интереса с къщата и недаването на пари за жилище. Мислиш, че не вижда, че ти е кофти? Много добре вижда. Ти си в чуждата къща, той е при родителите си. Защо той да се кара с тях? На него кое не му е наред? Човекът с проблема си ти. И не предприемаш действия да го решиш. Седиш си в дома на свекърите, мрънкаш, ама...пак седиш.
Последно кое не ти изнася при тези свекъри - че си делят синовете, че крещят на детето ти, че се държат зле с теб или че не ви приписват етажа? Ще пробвам да ти кажа максимално деликатно - изглеждаш като човек, на когото най-големият проблем е неподареното жилище. Щото другите ти проблеми се решават с изнасяне, ама пък изнасянето ще коства имота.

просто се чудех дали е правилно решение да се изнесем, объркана съм
Правилно е. Ама какво те топли, ако мъжът ти е свикнал?

# 104
  • Мнения: 13
Здравейте, реших и аз да си излея мъката. Живеем при свекър ми и свекърва ми  от доста години. Преди да се появат децата беше що годе наред ситуацията. Живеем в двуетажна еднофамилна къща. С обща баня и вход, но с отделни кухнии. Никога не са ме харесвали родителите на мъжа ми, но го осъзнах, когато се роди първото ни дете. Идеята беше брат му на моя мъж, като се ожени да разделим етажите. А, свекърите да отидат в съседна постройка. Това беше и причината да се съглася толкова години да живея в дома им. Но брата се ожени и отиде при жена си. Продадоха по-малкото жилище на жена му и купиха ново по-голямо. Свекър ми изтегли голям кредит и му го дал за обзавеждане. А нас ни кара да подържаме къщата и да отделим двата етажа, като поемем изцяло разноските. Не зависимо, че не е преписан имота и договорката е, че единя етаж е за брата. Аз не съм съгласна с това нещо. Отделно през годините е имало доста не разбирателство между нас. Свекър ми е властен, потклаждан и от свекърва ми, та те искат ние да не повишаваме тон и да, сме съгласни с всичко. Като цяло никога не са ми помагали, нито в домакинската работа, нито финансово. По - скоро те винаги са разчитали на нас за всичко. Единствената помощ беше за първото ни дете, взимаха го от градина понякога, но искаха да им давам пари за разходите по транспорта. Свекърва ми  не работеше и не бяха добре финансово и все закъсваха за пари, караха ни да им изтеглим кредит и не го връщаха на време, после институциите ни търсеха мен и мъжа ми. Караха ме да искам пари от моите родители на заем. Връщали са ги, но цялото положение не е ОК. Тока го спираха на няколко пъти, като всеки път им даваме половината пари на време за сметките. . Поръчах дърва и дадох парите на свекърва ми да ги плати, като дойдат, но не дойдоха, поисках парите и ми каза, че са ги похарчили. Ядосах се и се скарахме. Тогава бях и бременна. И тя ми вика само това те спаси (от какво ме е спасило, не знам). Започна работа, като разбра, че съм бременна с второ, но се оказаха близнаци. Като родих секцио, не си взе отпуска, да ми помогне.А идваше при мен и само ме гледаше без да пипа децата, под претекст, че я е страх. И гледа как се мъча с двете бебета и не взима едното..... Последният скандал беше за отношението на свекър ми към голямото ни дете. Няколко пъти му кава лигльо с крясъци и му казва изчезвай от тука (от двора) и детето идва разревано. А чашата ми преля, като имаше едно съседче вкъщи и имаше рана на крака и моя син взе тампона с кръв с ръка и свекър ми се развика, "ей лигльо това е зараза, не го пипай, ама така е, като няма кой да те научи". И вече ми преля хептем чашата и си наказах всичко, а те ми викат, че съм била алчна и да не гледам кой какво на кой дава, и че те имали право да се карат по децата. Не мисля, че е редно свекърите, така да си делят децата, все за другия син гледат. Какво бихте ме посъветвали?

Здравей, вероятно ти е доста тежко и изглежда свекър и свекърва ти не са кой знае колко стока, но според мен в случая ти е грешна логиката за някои неща.
1. От разказа звучи, че те с нищо не ви помагат или не са ви помагали. Не е така - осигурили са ви ДОМ, където ти и децата да живеете. Това малко ли е? На улицата по-добре ли е?
2. Не са ви помагали в домакинската работа и финансово. А длъжни ли са?
3. Защо трябва да взема отпуска да ви помага?
4. Гледа как се мъчите с две бебета и не взема едното. А защо да го взема?
Надявам се да разбирате на къде бия. Никой с нищо не ви е длъжен в живота, нито да ви гледа децата, нито да ви помага и не е правилно да мислите, че им е в задълженията да го правят. Хората без баби кой им помага? Сами си помагат и най-добре за вас ще е и вие да промените мисленето си в тази посока. Не ви нападам в никакъв случай. Просто казвам, че родителите сте вие и вие трябва да си гледате семейството. Не разчитай на други хора за нищо, справяй се сама и живота ти ще е доста по-добре.
Относно кредитите, тока и тн според мен сте изтървали края и не сте сложили ясна граница до къде могат да се простират техните искания (искания по принцип те могат да имат, защото живеете в тяхната къща). Аз лично не бих приела тяхното искане да вземам пари на заем от родителите си. Че те да не са длъжни да си дават парите? Моля ви, погледнете, че вие сте зрели възрастни хора, свекър и свекърва ви са сигурно поне 60 годишни. Нито някой е длъжен да гледа вас, нито тях, нито вашите родители.
Според мен с добро се изнесете ти и мъжа ти с децата във ваше жилище, за да сте самостоятелни и те и вие. Тази къща така или иначе ще остане наследство на децата ви. На вас за какво ви е? Заслужава ли си караниците и напрежението? Не е нужно да се карате при изнасянето. Не е нужно и да теглите кредит още веднага. Поживейте на квартира малко.
Също така според мен не е добре да се съгласявате да я ремонтирате.

Общи условия

Активация на акаунт