Проблем със свекърви

  • 13 655
  • 197
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X
А! Осигурили дом! На приказки само! На достатъчно години съм и достатъчно истории имам наоколо, за да се съглася с повечето от вас. Момичето е право да се ядосва. В момента наблюдавам двама братя на 70вече  и бащина къща, на делба са вече чрез съд. Единия си живее там със син и с-вото му, другия по Сф от години. Единият вика , на ти 10 бона за етажа, другия вика, аз ще ти дам 10  бона, дай ми я на мен къщата..
Има и любим син при живи родители много често , и на това се нагледах, все за единия. Да не говорим, че когато живееш с родители в един дом е нормално да си помагате взаимно.
А това с наследството чак на децата, хе хе , много вода има да изтече дотогава. Сигурност за собствен  дом се постига приживе и с документи ,а не с голи обещания. Да не говорим за остарялото мислене , на всеки брат по етаж и една баня, чудно..къщи близнаци и подобни тъпотии. Авторката ако е бездомна, мъжа и какво предлага? Утре на старите родители може друго да им хрумне, знаете. На мястото на авторката бих се борила за собствен дом сега още. Да си взимат имот и да се оправят. Ако не могат по някаква причина, да си натиска парцалите авторката и каквото сабя покаже. Или пък друго- Ето над нас са в Сф, 15 години под наем семейство. Нито в на единия селото, айде градчета, няма условия, нито на другия, засега така си живеят идеално. Знам само , че не искат кредит, мъжа , и така карат, под наем. 2 деца отгледаха, може би ще се решат някой ден, не зная, може и в провинцията да вземат или окръжен град, все тая. Спокойствието явно, цена няма! Трябва с мъжа ти много добре а си поговорите какви варианти за живеене сами имате. Ако той не иска да се мести обаче , а ти искаш , вече имате голям проблем, къщата не е негова, че да влагате. Струва ми се , че той трябва да подсигури нещата за ваше спокойствие, по един или друг начин.

# 106
  • Мнения: 146
А! Осигурили дом! На приказки само! На достатъчно години съм и достатъчно истории имам наоколо, за да се съглася с повечето от вас. Момичето е право да се ядосва. В момента наблюдавам двама братя на 70вече  и бащина къща, на делба са вече чрез съд. Единия си живее там със син и с-вото му, другия по Сф от години. Единият вика , на ти 10 бона за етажа, другия вика, аз ще ти дам 10  бона, дай ми я на мен къщата..
Има и любим син при живи родители много често , и на това се нагледах, все за единия. Да не говорим, че когато живееш с родители в един дом е нормално да си помагате взаимно.
А това с наследството чак на децата, хе хе , много вода има да изтече дотогава. Сигурност за собствен  дом се постига приживе и с документи ,а не с голи обещания. Да не говорим за остарялото мислене , на всеки брат по етаж и една баня, чудно..къщи близнаци и подобни тъпотии. Авторката ако е бездомна, мъжа и какво предлага? Утре на старите родители може друго да им хрумне, знаете. На мястото на авторката бих се борила за собствен дом сега още. Да си взимат имот и да се оправят. Ако не могат по някаква причина, да си натиска парцалите авторката и каквото сабя покаже. Или пък друго- Ето над нас са в Сф, 15 години под наем семейство. Нито в на единия селото, айде градчета, няма условия, нито на другия, засега така си живеят идеално. Знам само , че не искат кредит, мъжа , и така карат, под наем. 2 деца отгледаха, може би ще се решат някой ден, не зная, може и в провинцията да вземат или окръжен град, все тая. Спокойствието явно, цена няма! Трябва с мъжа ти много добре а си поговорите какви варианти за живеене сами имате. Ако той не иска да се мести обаче , а ти искаш , вече имате голям проблем, къщата не е негова, че да влагате. Струва ми се , че той трябва да подсигури нещата за ваше спокойствие, по един или друг начин.
.                                                                       Благодаря ти,  така ще направим,  лошото е, че свекърите, страшно ще се ядосат, като се изнесем от къщата им и хептем ще ме намразят,  свекър ми каза, ако го лиша от внуците му, щял да ме прокълне или да ме заплюе. Аз не смятам да ги лишавам, нито от внуци, нито от сина им, просто мен няма да виждат, а и няма да има битовизми. Така ще сме на равни позиции с другия им син,  и ще видим какво ще стане. Но всички вас разбрах, че най-правилното решение, всяко семвйство да си има отделен дом.

# 107
  • Мнения: 18 549
Отделен дом, докато сте млади и  децата малки.Защото после разходите нарастват като лавина.И защото стоейки  при свекъри ,се влага всяка година  и влага, излишни пари.
Ще те заплюе, ще се сърди и ще му мине.Да си вижда сина  и внуците ,не поди  и не се виждай поне докато мине.Прочетох ,че имаш нещо от дядо си.Ползвай.На тясно, но  спокойно. Пък нататък  спестявайте , правете каквото трябва. Ако е твое  наследството, можеш да продадеш и  добавиш веднага.
Няма цена спокойствието.
   Мъчно ми е на мен ,че синът се върти тук, споделил, че заради мен.Влоших се доста, но направо го "пъдя", да си оправя живота и да ме оставя, аз съм миналото.Единствено ме е страх да не стане да се залежа и вържа към мен.
Двама под 60 или пред тях, в добро здраве могат да се оправят сами.Ако стигне до казус да не могат, искат помощ.Но  е на парче ,за нужното.
Има модел у нас, особено при синове, семейството си продължава навиците, исканията и нуждите, снахата  по презумпция трябва да се нагажда, няма право на мнение.Модел, който  със зор се "чегърка", модерната дума.
А усетът ми, за очаквания,  откажи се и не очаквай нищо.Сами.

# 108
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Мъжът ми ми помага много, добър е, проблемът е в общото съжителство и със отношението към мен и децата и в това, че гледат само за другия си син. Моя мъж   не им противоречи за нищо, не искал да се кара. Благодаря Ви, разбрах, че никоя от вас не би търпяла такъв живот. Разбрах, че и най-правилното решение е да се изнесем. Свекърите, като чуят, че говорим за изнасяне и направо настръхват, казват
"тогава продаваме къщата и отиваме по топлите страни". Грам не ни пускат, ужас направо, а са млади хора, нямат 60г. Благодаря ви за коментарите, имах нужда от чуждо безпристрастно мнение.
И какъв ви е проблема на вас с мъжа ти, какво ще правят те с техния си имот?
Другото, което баща му ми каза е, като го видя да се обръщам на другата страна и да не го поздравявам. Много гадно ми говореше, но мъжът ми не ме защити, остана неотрален. И сега, като се прибира от работа влиза да ги поздрави.
Ето това ти е проблема - мъжа ти не те има за нищо. Ти си един инкобатор за бебета и до там. Няма да се изнесе никога. Ако е искал - до сега да го е направил, ама той не иска, защото обича да е до на мама полата, а на теб, като не ти изнася може да си тръгнеш, ама сама с 3 деца и то ако ги пръсъдят на теб, не те виждам.

ПП: има тема за свекървите.

# 109
  • Мнения: 14 847
Ето това ти е проблема - мъжа ти не те има за нищо. Ти си един инкобатор за бебета и до там. Няма да се изнесе никога. Ако е искал - до сега да го е направил, ама той не иска, защото обича да е до на мама полата, а на теб, като не ти изнася може да си тръгнеш, ама сама с 3 деца и то ако ги пръсъдят на теб, не те виждам.
Тя също няма да се изнесе, само изпуска парата. То се вижда.

А! Осигурили дом! На приказки само!
Въобще не е само на приказки, щом имат покрив. На когото не му харесва, може да хваща пътя. Ама нещо не са си събрали багажа. Зер, наемът и ипотеката са пари.
И аз съм се нагледала, начела, наслушала.

# 110
  • Мнения: 1 287
Продават от дядото имота+добавят малко ипотека и се сдобиват с нещо тяхно. Но и аз мисля, че не са се разбързали за никъде.

# 111
  • Мнения: 40 924
Въобще не е само на приказки, щом имат покрив. На когото не му харесва, може да хваща пътя. Ама нещо не са си събрали багажа. Зер, наемът и ипотеката са пари.
И аз съм се нагледала, начела, наслушала.

Така е, възрастните имат чувството, че дават дом, най-важното за българина. От там нататък действат на принципа "който плаща, той поръчва музиката". И не мога да ги съдя, ако бяха по-културни и с друг светоглед можеше да е друго, но те са си в правото. От там нататък ако младото семейство иска наистина да е независимо трябва да се отдели. Докато са под чужд покрив ще слушат, а няма да имат претенции и за още помощ.

# 112
  • Мнения: 14 847
ЧС, културните възрастни, които не натякват как дават къща, би трябвало да са отгледали културен син, който да свие отделно гнездо с булката, вместо да я натриса на родителите.
Лика-прилика са казали хората. То не може да искаш да си модерен, ама да се държиш немодерно.

# 113
  • Мнения: 146
Ето това ти е проблема - мъжа ти не те има за нищо. Ти си един инкобатор за бебета и до там. Няма да се изнесе никога. Ако е искал - до сега да го е направил, ама той не иска, защото обича да е до на мама полата, а на теб, като не ти изнася може да си тръгнеш, ама сама с 3 деца и то ако ги пръсъдят на теб, не те виждам.
Тя също няма да се изнесе, само изпуска парата. То се вижда.

А! Осигурили дом! На приказки само!
Въобще не е само на приказки, щом имат покрив. На когото не му харесва, може да хваща пътя. Ама нещо не са си събрали багажа. Зер, наемът и ипотеката са пари.
И аз съм се нагледала, начела, наслушала.
.                      В грешка си, ще се изнесем,  не сме се изнесли до сега, защото моя мъж така е научен, да не протоворечи на по-възрастните, ние винаги сме се оправяли финансово, плащали сме си сметките и си гледаме децата, сввкърите са тези, които вършат глупости от финансова гледна точка и от гледна точка на синовете им, като гледат все за малкия син. Та ако останем в тази къща, след години, като одъртеем хем, ще сме влагали пари, хем ние ще трябва да се грижим засвекърите, като сме в един дом, пък аз не смятам да ги гледам, защото, колелото се върти, а може да я препишат на брат му, така ще се окажем на улицата,   на старини.  Малкото апартамвнче на дядо ми не е мое, на майка ми е, но тя ще отиде там да живее вдин ден. Така, че ние ще трябяа да си купим наше. На теб ти е лесно, понеже ни си на тоя хал. Не всичко е пари и къщи, искам да сме си отделно и да се разбираме, но пак няма да се разбираме, защото, те не искат да ни пуснат, защо не искат, защото са свикнли да разчитат за всичко на нас и ние да сме съгласни, като не сме съгласни, аз съм лоша и виновна.

# 114
  • Мнения: 2 638
Защо да е лесно да не си на тоя хал, а? Лесно ли се плаща дом, страх те е, направила си си криви сметки, нямаш нищо зад гърба си, па на нас ни е лесно? Айде у лево.

# 115
  • France
  • Мнения: 12 566
И как не ви пускат? Заключват ви? Нали сте пълнолетни.

# 116
  • Мнения: 146
Защо да е лесно да не си на тоя хал, а? Лесно ли се плаща дом, страх те е, направила си си криви сметки, нямаш нищо зад гърба си, па на нас ни е лесно? Айде у лево.
.                               Значи според теб свекърите са прави и всичко е точно. У лево ти може да вървиш.       Philomena  не ни пускат, като се сърдят.  Казват това е за вас правете го, но не е само за нас. Казват не гледайте какво даваме на другия син, това не е важно. Но аз не смятам, че е правилно ние да поддържаме цялата къща, а те да я ипотекират, да вземат заем и дадат парите на другия си син, а ние  да подържаме тая къщя, която не е ясно за кой ще остане, може и банката да я вземе, когато пак станат неспособни да си плащат сметките или пак ние ще даваме пари за заема.

# 117
  • Мнения: 2 638
Аз съм в дом, който сме си платили двамата. Даже и не вдяваш какво се пише, живееш в дом на свекър и свекърва- техен е. На мъжа ти МОЖЕ И ДА СТАНЕ някой ден, МОЖЕ И ДА НЕ СТАНЕ. Те на теб не са ти длъжни. Имаш право над собствеността на твоето семейство, не над чуждо. А ти собственост не си си създала. Щом си с толкова висока финансова култура- дерзай.

# 118
  • Мнения: 146
Аз съм в дом, който сме си платили двамата. Даже и не вдяваш какво се пише, живееш в дом на свекър и свекърва- техен е. На мъжа ти МОЖЕ И ДА СТАНЕ някой ден, МОЖЕ И ДА НЕ СТАНЕ. Те на теб не са ти длъжни. Имаш право над собствеността на твоето семейство, не над чуждо. А ти собственост не си си създала. Щом си с толкова висока финансова култура- дерзай.
. Ще купим наше, но ще е трудно.

# 119
  • Мнения: 2 638
По- трудно от съжителство с още хора с обща баня- едва ли. Децата ти някой ден как ще канят приятелчета? Ще се срамуват. Как пък някой няма да ме обижда и аз ще се свирам в ъгъла, вместо да проявя кураж за нещо.

Общи условия

Активация на акаунт