Проблем със свекърви

  • 13 658
  • 197
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 9 706
Не всичко е пари и къщи, искам да сме си отделно и да се разбираме, но пак няма да се разбираме, защото, те не искат да ни пуснат, защо не искат, защото са свикнли да разчитат за всичко на нас и ние да сме съгласни, като не сме съгласни, аз съм лоша и виновна.
Дали? Досега темата ти се върти около факта, че наливате пари в къщата, а може да не остане за вас, а на всичкото отгоре има един етаж за брат му.
Имаш три деца. Би ли оставила всичко на едното близначе да речем и да отсвириш останалите две?

# 121
  • Мнения: 13
Имам един въпрос - тези неща, които си изливаш от душата тук говорите ли ги реално с неговите родители или си ги таиш? Имам предвид например това, че възнамерявате да се отделите от тях скоро, че според теб те ще ипотекират къщата и ще дадат парите на брат му, а вие ще останете без нищо? Идеята ми е, ме много от проблемите между хората се коренят в това, че не комуникират и не казват реално какво мислят. Ако не споделяте опасенията си с тях, те още по-малко могат да отгатнат какво ви е в главата и защо не искате да останете.

# 122
  • Мнения: 14 847
На теб ти е лесно, понеже ни си на тоя хал. Не всичко е пари и къщи
Извинявай, ама цялото ти мнение е ала-бала. Няма да се изнесете, защото ти нямаш пари, мъжът ти не иска, а двамата заедно нямате никакви други жилища.
И да, права си, определено не съм на твоя хал. Живея сама под наем, този месец точно половината ми заплата отиде само за наема, тока и водата. Телефон, храна, транспорт, те са отделно.
Хем според теб не всичко е пари и къщи, хем очите ти все в на свекърите къщата, щото била на мъжа ти обещана.
Какво се очаква да направим? Да дойдем да отвъртим на свекървата два шамара да гледа децата ти, на свекъра две тояги да е по-възпитан? И това, защото теб с мъжа ти ви е страх да не останете без имотеца?
Питаш дали било нормално да искаш да се изнесете - отговорихме ти. Ти какво направи? Пак за чуждия имот говориш и как не ви го дават. Еми...

# 123
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Здравей, вероятно ти е доста тежко и изглежда свекър и свекърва ти не са кой знае колко стока, но според мен в случая ти е грешна логиката за някои неща.
1. От разказа звучи, че те с нищо не ви помагат или не са ви помагали. Не е така -
осигурили са ви ДОМ, където ти и децата да живеете. Това малко ли е? На улицата по-добре ли е?
2. Не са ви помагали в домакинската работа и финансово. А длъжни ли са?
3. Защо трябва да взема отпуска да ви помага?
4. Гледа как се мъчите с две бебета и не взема едното. А защо да го взема?
Надявам се да разбирате на къде бия. Никой с нищо не ви е длъжен в живота, нито да ви гледа децата, нито да ви помага и не е правилно да мислите, че им е в задълженията да го правят.
Скрит текст:
Хората без баби кой им помага? Сами си помагат и най-добре за вас ще е и вие да промените мисленето си в тази посока. Не ви нападам в никакъв случай. Просто казвам, че родителите сте вие и вие трябва да си гледате семейството. Не разчитай на други хора за нищо, справяй се сама и живота ти ще е доста по-добре.
Относно кредитите, тока и тн според мен сте изтървали края и не сте сложили ясна граница до къде могат да се простират техните искания (искания по принцип те могат да имат, защото живеете в тяхната къща). Аз лично не бих приела тяхното искане да вземам пари на заем от родителите си. Че те да не са длъжни да си дават парите? Моля ви, погледнете, че вие сте зрели възрастни хора, свекър и свекърва ви са сигурно поне 60 годишни. Нито някой е длъжен да гледа вас, нито тях, нито вашите родители.
Според мен с добро се изнесете ти и мъжа ти с децата във ваше жилище, за да сте самостоятелни и те и вие. Тази къща така или иначе ще остане наследство на децата ви. На вас за какво ви е? Заслужава ли си караниците и напрежението? Не е нужно да се карате при изнасянето. Не е нужно и да теглите кредит още веднага. Поживейте на квартира малко.
Също така според мен не е добре да се съгласявате да я ремонтирате.
Никакъв дом не са им осигурили - най-добре са си оплели кошничката - едни празни обещания и са си намерили кой да плаща сметките, да поддържа къщата и да им дава заеми, които после да не се връщат. На улицата (да се чете на квартира) е хилди пъти по-добре, плащаш си наема и не се занимаваш, нито някой те тормози или детето. По логиката кой с какво е длъжен - длъжа е да й гледа бебетата, да речем заразди не върнатите заеми и платените сметки за ток и дърва, при все, че малдите един път са си платили тяхната част и втори пут цялите сметки (ако правилно съм разбрала) - то не може само да лапаш от младите. Тя не случайно "не ги пуска" да си тръгнат.

# 124
  • Мнения: 146
Не всичко е пари и къщи, искам да сме си отделно и да се разбираме, но пак няма да се разбираме, защото, те не искат да ни пуснат, защо не искат, защото са свикнли да разчитат за всичко на нас и ние да сме съгласни, като не сме съгласни, аз съм лоша и виновна.
Дали? Досега темата ти се върти около факта, че наливате пари в къщата, а може да не остане за вас, а на всичкото отгоре има един етаж за брат му.
Имаш три деца. Би ли оставила всичко на едното близначе да речем и да отсвириш останалите две?
.    Не бих действала по този начин. А ти би ли живяла по този начин, като мен? И били била съгласна?

# 125
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Не всичко е пари и къщи, искам да сме си отделно и да се разбираме, но пак няма да се разбираме, защото, те не искат да ни пуснат, защо не искат, защото са свикнли да разчитат за всичко на нас и ние да сме съгласни, като не сме съгласни, аз съм лоша и виновна.
Дали? Досега темата ти се върти около факта, че наливате пари в къщата, а може да не остане за вас, а на всичкото отгоре има един етаж за брат му.
Имаш три деца. Би ли оставила всичко на едното близначе да речем и да отсвириш останалите две?
.   
Не бих действала по този начин. А ти би ли живяла по този начин, като мен? И били била съгласна?
Ама си се съгласила, да живееш в чуждата къща, че си се обебила с 3 деца там. Не искате да се махнете, защото после няма да видите етаж от къщата, ама пропускаш факта, че и така пак не е сигурно.
Значи не сте ме разбрали въобще, не искам да ми гледат децата, а искам да не ме притесняват с глупости, съгласих се, да дойда в тяхния дом, защото, те настояваха, че единя етаж ще е за мъжа ми, а другия за брат му. Но не стана така,  брат му се изнесе, о сега всички отговорности по къщата ние трябва да ги поемем, а тя уж ще е за двамата братя. Отделно, като искат нещо свекърите ясе нас занимават, а все за малкия син гледат. Матерялно не ме интересува, просто се чудех дали е правилно решение да се изнесем, объркана съм. На мъжа ми му харесва домът му, свикнал бил, аз също съм свикнала, нагласили сме си стаите, които имаме, но през годините все  аз съм крива. Страхувам се дали ще можем да се справяме да изплащаме кредит за жилище. Огорчена съм от това как си делят синовете, другия син им е любим и все за него дават, а за работа не го търсят. Представям си как всичко ще подържаме и след време ще разберем, че всичко е било на вятъра и няма да е за моите деца, а ще бъде преписано на др.син, а ние на улицата на дърти години. Имам чувството, че свекърите ни използват
Нали имало къде да живеете - в надядо ти апартамента? Ама  той бил малък! Ами то преди да се наплодиш, се мисли и къде и дали ще може да ги отгледап, то не е само да вирне краката. Обебила си се в чуждата къща, сега си се сетила, че не ти харесва?! Rolling Eyes Кофти - хванала си се с по-глупавия брат - мамино синче.

# 126
  • Мнения: 744
"А ти би ли живяла по този начин, като мен? И били била съгласна?"
Обичайно младите семейства теглят кредит , купуват и обзавеждат жилище по начин, който да ги устройва да живеят и да си гледат децата.
Също така са наясно, че никой не им е длъжен - нито да им гледа децата, нито да им готви и чисти. Ако жената работи и не може да се справи с всичко, има възможности да се използва професионална помощ (почасова детегледачка, чистачка и когато се налага- храна отвън).
На въпроса ти- дори и не бих си помислила да живея по този начин и да обвинявам някого, че не ми гледа децата или че не е изчистил и сготвил.Гледането на децата е отговорност на семейството, а не на баби и дядовци.Ако последните имат възможност и желание да помогнат, са добре дошли.
Понеже нямаме претенции към роднините, никой от тях не си позволява да се меси в семейството ни, да дава непоискани съвети и да проявява изисквания.

# 127
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Ето това ти е проблема - мъжа ти не те има за нищо. Ти си един инкобатор за бебета и до там. Няма да се изнесе никога. Ако е искал - до сега да го е направил, ама той не иска, защото обича да е до на мама полата, а на теб, като не ти изнася може да си тръгнеш, ама сама с 3 деца и то ако ги пръсъдят на теб, не те виждам.
Тя също няма да се изнесе, само изпуска парата. То се вижда.

А! Осигурили дом! На приказки само!
Въобще не е само на приказки, щом имат покрив. На когото не му харесва, може да хваща пътя. Ама нещо не са си събрали багажа. Зер, наемът и ипотеката са пари.
И аз съм се нагледала, начела, наслушала.
.                      В грешка си, ще се изнесем,  не сме се изнесли до сега, защото моя мъж така е научен, да не протоворечи на по-възрастните, ние винаги сме се оправяли финансово, плащали сме си сметките и си гледаме децата, сввкърите са тези, които вършат глупости от финансова гледна точка и от гледна точка на синовете им, като гледат все за малкия син. Та ако останем в тази къща, след години, като одъртеем хем, ще сме влагали пари, хем ние ще трябва да се грижим засвекърите, като сме в един дом, пък аз не смятам да ги гледам, защото, колелото се върти, а може да я препишат на брат му, така ще се окажем на улицата,   на старини.  Малкото апартамвнче на дядо ми не е мое, на майка ми е, но тя ще отиде там да живее вдин ден. Така, че ние ще трябяа да си купим наше. На теб ти е лесно, понеже ни си на тоя хал. Не всичко е пари и къщи, искам да сме си отделно и да се разбираме, но пак няма да се разбираме, защото,
те не искат да ни пуснат, защо не искат, защото са свикнли да разчитат за всичко на нас и ние да сме съгласни, като не сме съгласни, аз съм лоша и виновна.
Абе какво значи "не искат да ви пуснат"? Да не сте на 5г.? Това са тъпи оправдания на мунчото, когото си взела за мъж, за да си оправдае желанието да е до на мама полата и да й нарива пари, вместо да ги дава за семейството си. Няма да се изнесете никога, защото той така е свикнал и така си му е добре. Забрави, че ще плаща ипотека, след като " той къща си има".

# 128
  • Мнения: 6 764
До колкото разбирам, лошото отношение го преглъщаш, но те тормози да не се грижите и влагате в тази къща и един ден, къщата да остане за малкия брат, а вие с пръст в уста и "прецакани".
Хващаш си мъжа за яката и му казваш да отива с техните и да урежда прехвърлянето. Обещаният етаж, да ви се прехвърли. Ако не искат (тяхна си къща, те решават), събирате багажа и си търсите дом. Иначе хиляда теории може да се разтеглят.

# 129
  • Мнения: X
  В грешка си, ще се изнесем,  не сме се изнесли до сега, защото моя мъж така е научен, да не протоворечи на по-възрастните,

искам да сме си отделно и да се разбираме, но пак няма да се разбираме, защото, те не искат да ни пуснат, защо не искат, защото са свикнли да разчитат за всичко на нас и ние да сме съгласни, като не сме съгласни, аз съм лоша и виновна.
Ама вие 3-годишни ли сте, че мама и тате трябва да ви пускат да се изнесете? И не, няма да се изнесете. Най-вече, заради болднатото. Не зная на какво е научен твоя мъж, но виждам, че не е мъж, а мекотело. И явно много му е удобно да не си помръдне гъзеца да плати за свой семеен дом, прикривайки се зад "ама аз не мога да противореча на възрастните и те не ме пускат". Не ви били пускали. А може би ще ви напляскат?

# 130
  • Мнения: 14 847
Ако не искат (тяхна си къща, те решават), събирате багажа и си търсите дом.
И мъжът като откаже, какво? Хубаво е да се обмислят всички варианти. А мъжът да не тръгне да си търси дом, понеже вече си има, е доста реалистичен вариант. Да не кажа, че май е единствен.

# 131
  • Мнения: 6 764
Ако не искат (тяхна си къща, те решават), събирате багажа и си търсите дом.
И мъжът като откаже, какво? Хубаво е да се обмислят всички варианти. А мъжът да не тръгне да си търси дом, понеже вече си има, е доста реалистичен вариант. Да не кажа, че май е единствен.
Авторката ще се убеди, че не са виновни само възрастните за текущата им ситуация.

# 132
  • Мнения: 2 638
Остави кой е виновен. Любопитно ми е защо младо момиче ще има желание да живее при свекъри, защо? Какво точно си представя и как?

# 133
  • France
  • Мнения: 12 568
Аз продължавам да не разбирам как точно не ги пускат?

# 134
  • Мнения: 9 706
Не всичко е пари и къщи, искам да сме си отделно и да се разбираме, но пак няма да се разбираме, защото, те не искат да ни пуснат, защо не искат, защото са свикнли да разчитат за всичко на нас и ние да сме съгласни, като не сме съгласни, аз съм лоша и виновна.
Дали? Досега темата ти се върти около факта, че наливате пари в къщата, а може да не остане за вас, а на всичкото отгоре има един етаж за брат му.
Имаш три деца. Би ли оставила всичко на едното близначе да речем и да отсвириш останалите две?
.    Не бих действала по този начин. А ти би ли живяла по този начин, като мен? И били била съгласна?
Не бих и затова съм/сме намерили начин.
След 20 години брак все още съм в чудесни отношения с моите свекъри, да са живи и здрави.

Последна редакция: нд, 08 авг 2021, 14:30 от G&B

Общи условия

Активация на акаунт