Проблем със свекърви

  • 13 683
  • 197
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 13 671
Аз мисля, че всяка Община има наредби, които определят и поддръжката на имотите, но само си мисля.
Поне за отпадъци мисля, че имат. За бурени, съмнявам се.

# 181
  • Мнения: X
А точно бурените на съседите са ми драма. С Уишмастъров полагаме големи усилия да държим в приемлив вид двора на селското шато. А не е лесна битката с тревата и всички други екстри на 2,5 декара. Съседите обаче държат двора си като шущак и от него прелитат семената на техните бурени и при нас битката всяка година започва от начало. А не е никак лесно да поддържаш двора в този вид с двете си ръце:

# 182
  • Мнения: 14 855
Аз мисля, че всяка Община има наредби, които определят и поддръжката на имотите, но само си мисля.
Поне за отпадъци мисля, че имат. За бурени, съмнявам се.
И аз така мисля, но не ми се търси. Ако има, това значи, че почистването се случва единица време след подаден сигнал в общината. Сигналите и подаването им са отделен проблем.

# 183
  • София
  • Мнения: 13 671
То и да има, ако няма кой да прилага е все тая.

# 184
  • Мнения: 14 855
Има кой да прилага, без сигнал няма как.
В забравих коя тема пак това обяснявах - твърденията, че законът не се прилага, са глупави. Повечето ни институции действат по сигнал. А хората не подават сигнали. Няма как да стане при това положение и не, вината не е на държавата.

# 185
  • София
  • Мнения: 13 671
И това е така Нарциса, но хората не подават, защото и не са видели реакция.
В една тема чета за миризма на мърша, а авторката още се чуди да подаде ли сигнал, макар че никой не отваря.

# 186
  • Мнения: X
Мисля, че хората не подават сигнали по-скоро от мързел, неграмотност или страх. Аз съм подавала сигнали и винаги е имало реакция, което чак ме изненада приятно, като се има предвид колко "ефективни" са институциите ни.

# 187
  • Мнения: 14 855
Е... Това е почти параграф 22 - не подават сигнали, защото няма реакция, а няма реакция, защото няма сигнали.
Казвам 'почти', защото хората всъщност не подават сигнали въобще.
Това си заслужава отделна тема - знае ли българинът къде да подаде сигнал за нередност. Но , понеже сме в бг-мама и тук всички сме умни и знаем, няма смисъл да я пускам Grinning

# 188
  • София
  • Мнения: 13 671
Всъщност идеята е супер. Много, даже и интелигентни хора, не знаят.

# 189
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 018
Е... Това е почти параграф 22 - не подават сигнали, защото няма реакция, а няма реакция, защото няма сигнали.
Казвам 'почти', защото хората всъщност не подават сигнали въобще.
Това си заслужава отделна тема - знае ли българинът къде да подаде сигнал за нередност. Но , понеже сме в бг-мама и тук всички сме умни и знаем, няма смисъл да я пускам Grinning

  Личното ми мнение, е че не знае. Наблюденията ми са, че хората са обезверени и недоверчиви към институциите.
И не знаят, и не искат да търсят информация къде и как да подадат сигнал, защото не вярват, че ще има резултат.

# 190
  • Мнения: 14 855
Моите впечатления са, че не иска. Не от обезвереност и недоверчивост, а защото не е сигурен дали той сам нещо не е сгафил или пък защото, като му мине ядосването, се сеща комшии сме.

# 191
  • София
  • Мнения: 13 671
Нарциса, и за това си права, както и Съншайн. Комплексно е и за съжаление не в полза на нас.
Днес говорих с познат чужденец и обсъждахме как много хора там, след пенсия, работят безвъзмездно.
Дава им социални контакти, чувстват се полезни, смятат, че е хубаво.

# 192
  • Мнения: 14 855
Като каза чужбина, сещам се за скандинавците от морския ми период. Местят ги по хотели, букват един - отиват в друг (понякога в друг курорт! Напр.от Несебър във Влас), кофти обслужване, храна... Те не се карат, не вдигат скандали. Усмихват се с разбиране и като се доберат до интернет - бам, поименно оплакване, искаме компенсация. И си получават компенсацията. А тука нашите циганьори-хотелиери си мислят, че скандинавецът е балама, щото не се е развикал на момента.

# 193
  • София
  • Мнения: 13 671
О, това да се оплачеш културно е изкуство и обикновено при големи бизнеси работи. При малки, не.

# 194
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Нарциса, и за това си права, както и Съншайн. Комплексно е и за съжаление не в полза на нас.
Днес говорих с познат чужденец и обсъждахме как
много хора там, след пенсия, работят безвъзмездно.
Дава им социални контакти, чувстват се полезни, смятат, че е хубаво.
На колко години се пенсионират и колко пенсия получават в тази чужбина? Щото и тука работят след пенсиониране, ама възмездно, за да си докарат по-приличен доход, че с тези 250-300лв. пенсии, малко няма как да работят за мерси.

Общи условия

Активация на акаунт