Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 12

  • 41 655
  • 769
  •   2
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 915
На мен пък днес ми е 31 ден от цикъл и още не ми е дошло. Реших да мина през гинеколога, хем не съм ходила от миналата година, хем да ме види на видеозон. Първо ме насмота, че съм почукала и като не съм чула отговор съм отворила(аз исках да видя дали има някой, защото на вратата пишеше, че е следобед). После пак мърморвше, че не съм си взела направление... Егати, не стига че си плащаш, ами и те овикват!!! Както и да е, прегледа ме, взе ми цито, гледа ме на ехограф - вижда се лигавицата, вероятно е въпрос на време да ми дойде. Предвид оплакванията ми(че ми идва ту на 20,ту на 30,че имам понякога вълни-топли, студени, сърцебиене и тн) предложи:изписа ми Примолут Нор за да ми дойде-мисля да не го пия. И после каза, ще бъде ли добре да пия известно време Дуфастон. Сега не знам как да постъпя... Хирурга при който ходя да ми наблюдава мастопатията в гърдите е категорично против хормоните. Ендокринолога ми също... Дали ще мога с някакви добавки да замажа положението?

# 721
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Естествено, че има значение кога се изследват половите хормони, защото имат различни стойности през отделните фази на цикъла. ФСХ и ЛХ са най-ниски във фол.фаза, след това нарастват десетократно в овулационната, а после падат. Ако се изследват във втората фаза на цикъла и се окаже, че ФСХ е 30, да речем, това фалшиво някой ще изтълкува като менопауза.

# 722
  • Мнения: 340
Катерица, косопада само с Приорин ли пребори?
Да кажа за зъбите. Миналата пролет забелязах, че долните предни зъби са леко щръкнали и част от основата им е оголена. Звъннах на братовчед стоматолог и той каза, че в тази възраст настъпват и такива проблеми, свързани с хормоните, но не и като описаните от теб симптоми.

Пих Приорин, минах от химическа на билкова боя, мия се с шампоан Здраве против косопад, като в него слагам разни масла, вит. А, след измиване се обливам с отвари, намалих стреса, опитвам се да се храня правилно, да спя достатъчно. Вече втори месец пия витамини Аlive. Мисля, че има значение и общото здравословно състояние, а аз от 1 година не съм боледувала от нищо, освен прояви на хормонални колебания. И както и да прозвучи, помолих се на Господ да спре косопада. Чак не мога да повярвам колко малко косми падат при боядисване, къпане и през деня, като в най-силните ми години.

# 723
  • Мнения: 13 809
На мен пък днес ми е 31 ден от цикъл и още не ми е дошло. Реших да мина през гинеколога, хем не съм ходила от миналата година, хем да ме види на видеозон. Първо ме насмота, че съм почукала и като не съм чула отговор съм отворила(аз исках да видя дали има някой, защото на вратата пишеше, че е следобед). После пак мърморвше, че не съм си взела направление... Егати, не стига че си плащаш, ами и те овикват!!! Както и да е, прегледа ме, взе ми цито, гледа ме на ехограф - вижда се лигавицата, вероятно е въпрос на време да ми дойде. Предвид оплакванията ми(че ми идва ту на 20,ту на 30,че имам понякога вълни-топли, студени, сърцебиене и тн) предложи:изписа ми Примолут Нор за да ми дойде-мисля да не го пия. И после каза, ще бъде ли добре да пия известно време Дуфастон. Сега не знам как да постъпя... Хирурга при който ходя да ми наблюдава мастопатията в гърдите е категорично против хормоните. Ендокринолога ми също... Дали ще мога с някакви добавки да замажа положението?

Аз малко като латерна но на мен ми помага онзи чай - невен турта бялравнец
 Като го почна след седмица ми идва и спирам.

# 724
  • Мнения: 1 915
Ами ще взема да го почна и аз... А на другата симптоматика действа ли ти? Или ти нямаш

# 725
  • Мнения: 13 809
Имам си всичко! И по много. На друготе екстри не ми влияе. За гърдите пия витамин А иЕ помага ми. Но На вълните, нервността, безсънието, аритмията, виенето на свят - не ми помага нищо. На разсеяността/деменцията/склерозата - също.

# 726
  • Мнения: 1 915
Имам си всичко! И по много. На другото не ми действа. На гърдите - витамин А иЕ помага ми. На вълните, нервността, безсънието, аритмията, виенето на свят - не ми помага нищо. На разсеяността/деменцията/склерозата - също.
Ами да, гинеколога ми обясни че Дуфастона щял да подпомогне ситуацията. Днес питах и ендокринолога си-той също ми вика, че нищо няма да ми стане да го пия 2,3 месеца. Аз не съм пила никога и се кумя кво да правя. Ендото каза че това е прогестерон и не е опасно като естрогена... Ама не знам. Каза че 46 е рано да спира цикъл и колкото пи дълго го има, по добре

# 727
  • Мнения: 726
Наскоро в едно магазинче за билки ми попадна билката  Бабини зъби, казват че регулира хормоните и е много добро при менопауза.

Цитат
Екстракт от Бабини зъби си е спечелила име на билката чудо, както за мъже, така и за жени. Благодарение на богатото съдържание на сапонини, алкалоиди, флавоноиди, гликозиди и рутин Екстрактът възстановява хормоналния баланс, подпомага разграждането на холестероловите плаки, подпомага произвоството на естроген.

Последна редакция: пт, 12 фев 2021, 20:19 от La Gitana

# 728
  • Мнения: 13 809
[Аз последно пих примолут нор някъде на 46-47 заради киста. Щях да умра. Гинеколожката каза че ще има седативен ефект. Е като го изпивах вечер  от кухнята не можех да стигна до спалнята, все едно ме отнася . Отделно имах силно гадене, влошаване на мигрената. Повече не съм го пила
 Добре че не се и налагаше. Като ми се образува киста ( нямам овулация, имам задържани фоликули) почват едно болки по яйчниците и всички симптоми на бременност ( гърди, вълни, гадене). Почвам чайчето и се оправям и без хормони. На последния преглед нямах кисти.
За бабини зъби съм чела че снижава холестерола.

# 729
  • Мнения: 1 915
Бабини зъби и моя мъж пиеше, че имаше там нещо_той във фитнеса нон стоп.. Ама не беше доволен, каза че получавал ускорен пулс

# 730
  • София
  • Мнения: 3 880
Тия бабини зъби вдигат самолета на мъжете, на жените вдигат естрогена:)
Демонче, на мен ми изписаха по тоя повод със закъснение на цикъл ударни дози агнес, див ямс и вечерна иглика. Уж да вдигна с билки прогестерона, но тва е слаба артилерия. И на мен точно ми е 31 ден и ми закъснява...и на мен ми е изписаха Дуфастон, и аз се ослушвам😆

# 731
  • Бургас
  • Мнения: 6 330
А защо не пробвате с прогестеронов гел вместо Дуфастон? Аз харесах един в ихерб и ще го поръчам, макар, че не знам дали за моя случай -идващ по-рано и обилен цикъл ще е свърши работа, но мисля все пак да пробвам, поне за болките ако помогне пак ще е нещо.

# 732
  • Мнения: 1 915
Aurora, на мен ми изписа Примулот нора за 3 дни , за да дойде цикъл - макар, че нали го дават от 20 до 35 ден в рамките на нормалното-демек, имаме още някой друг ден да се ослушаме.После иска да пия 2-3 месеца Дуфастон, за да се нормализира цикъла - защото на мен ми идва или на 20 ден , после 2-3 месеца 24-25 и след това около 30 и нагоре.Ендокринолога ми отговори следното на въпроса ми дали да пия Дуфастон:
"Няколко месеца няма да ти навреди - това е Гестаген/няма естроген,който може да доведе до нежелани прияви/.Така ще регулираш Гонадната ос и ще нормализираш цикъла.Най-вероятно се случва следното - поради намалени нива на естрогена във първа фаза, Графовия фоликул не узрява ефективно и не се пука-няма овулация.Не може да се образува Жълто тяло, което трябва да произведе прогестерон.А когато е недостатъчен -няма цикъл, или е оскъден, или избързва и има разни там вълни, безсъние, сърцебиене и прочее.След това вече може да продължиш с билки..."

Галдучо, не мога да поръчам от Ихерб, тук няма ли някакъв?И не знам защо не препоръчват него - може би не смятат , че ще има ефект, не знам

# 733
  • тук и там
  • Мнения: 11 536
Аз съм ползвала от Aйхерб прогестеронов крем- никаква работа не върши.После ми изписаха Примолут нор за три месеца и си свърши работата(за известно време поне).И аз съм на 46, пропуска ми от време на време-може би пак трябва да го започвам.Моят АГ ми каза,че прогестерон трябва да пия 3 месеца, от по-малко нямало полза. Беше ми го изписал да го започвам 10 дни преди менструация.

# 734
  • София
  • Мнения: 3 880
Демонче, на мен ми изписа дуфастон 3х1 за 5 дни. Не ми се пие, ааа
Дано дойде нормално😽

Общи условия

Активация на акаунт