Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 12

  • 41 657
  • 769
  •   1
Отговори
# 750
  • тук и там
  • Мнения: 11 537
Същят крем от Iherb съм ползвала аз,и по спомен бях поръчала няколко пъти(в смисъл че съм го мазала няколко месеца).При мен никакъв ефект няшаше.Но това при мен де,,може пък на друг да повлияе добре.

# 751
  • София
  • Мнения: 3 880
Аз този крем си поръчах и след цикъл го почвам: https://www.naturals.com.au/products/productid803

# 752
  • Мнения: 10 264
И аз стана пиша няколко пъти че никакъв ефект нямам от тоя крем. Над година се мазах и нищо. Да го доизмажа и прекратявам инвестицията в него.

# 753
  • Мнения: 1 915
Вие ме отчаяхте много... Явно затова докторите изписват Дуфастон. Защото всичко друго е ала-бала

# 754
  • тук-там
  • Мнения: 5 704
Билките са ала-бала, като имаме недостиг на хормон, няма как да го добавим с билки. Евентуално може малко да се облекчат симптомите при дисбаланс, ама и това не е факт при всички.

# 755
  • Мнения: 889
Вие ме отчаяхте много... Явно затова докторите изписват Дуфастон. Защото всичко друго е ала-бала

А утрогестан вагинални таблетки не вършат ли работа в този случай?  Аз не съм ползвала ако някой е ползвал да каже.

# 756
  • София
  • Мнения: 3 880
Една приятелка, която живее във Виена само с вагинално прогестерон се поддържа по 3 месеца само в годината го слага от 12 до 26 ден. Изписват във Виена само мини хапче Cerazette или това над 35.  Аз съм питала двама гинеколози за тези неща тук и те не знаят. Те си знаят Дуфастончето:))
Мен ме е страх от него, миналата година от един гинеколог ми бе изписан за 3 месеца от 16 до 26 ден...разби ми цикъла жестоко и започна лудо кървене. Ако имаш ову след 16 ден прави големи тъпотии Дуфастона. А ако нямаш? Все пак след 40 не е няква велика точна овулация на 12 ден както е било на 20🤭

# 757
  • Мнения: 340
Вие ме отчаяхте много... Явно затова докторите изписват Дуфастон. Защото всичко друго е ала-бала

А утрогестан вагинални таблетки не вършат ли работа в този случай?  Аз не съм ползвала ако някой е ползвал да каже.

Миналата година лято-есен приемах 3 месеца Утрогестан по препоръка на моя гинеколог, когото считам за добър специалист и човек и му имам доверие. Изписа ми го за регулиране на цикъла. Слагах го вагинално, защото предната година лекувах хеликобактер и не исках да дразня стомаха. Точно преди инфекцията с бактерията пих 4 месеца Оргаметрил, защото неспукан фоликул стана киста. Доколкото ми стана ясно, втория път доктора  изписа Утрогестан, защото в аптеките нямаше Оргаметрил. След приема на Утрогестан имам редовен цикъл вече няколко месеца, като ми идва около 24. ден. Сега го чакам, вече е 26. ден.

# 758
  • Мнения: 20 172
Аз съм пила три месеца Дуфастон заради разни такива проблеми с цикъла преди години, да съм била на 40 и 1-2, не съм имала някакви странични ефекти. Но преди това се консултирах с мамолога.
След известно време ме диагностицираха за щитовидната и се оказа, че имам полипи. Та вероятно те са били виновниците.

Последна редакция: нд, 14 фев 2021, 09:30 от Lemy

# 759
  • Мнения: 1 915
Аз съм пила три месеца Дуфастон заради разни такива проблеми с цикъла преди години, да съм била на 40 и 1-2, не съм имала някакви странични ефекти. Но преди това се консултирах с мамолога.
След известно време ме диагностицираха за щитовидната и се оказа, че имам полипи. Та вероятно те са били виновниците.
Полипи къде, Леми?

# 760
  • Мнения: 20 172
Да ви кажа, с тия нашите щитовидни, нещата не са както преди : ))
Демонче, на матката.
Сега прочетох това:
Причината за появата им е свързана с повишена секреция на естрогени и често се диагностицират около периода на пременопауза. Прочети още на: Полипи на матката и на шийката на матката - налагат отстраняване | Puls.bg - https://www.puls.bg/zhensko-zdrave-c-68/polipi-na-matkata-i-na-s … raniavane-n-32822

Последна редакция: нд, 14 фев 2021, 10:10 от Lemy

# 761
  • тук-там
  • Мнения: 5 704
Всички аномалии са свързани с хормоналния дисбаланс.

# 762
  • Мнения: 340
Всички аномалии са свързани с хормоналния дисбаланс.

Точно в тази връзка се чудя, дали странните усещания в зъбите не са от това. Нямам заболявания, външно и вътрешно зъбите нямат увреждания, а постоянно имам някакво дразнене, чувство за игрички по върха на зъбите и това внезапно и бързо изтриване само на двата предни долни зъба. Отдавна не ме беше боляла главата, но миналата седмица ме побърка, чак не можех да спя от главоболие, денем бях неадекватна, трудно се концентриррах да работя. Напоследък ме боли кожата на главата при допир или като си пипам косата. Затова си мисля, че всичко идва от хормонални те промени.

# 763
  • Мнения: 20 172
Според мен е нещо неврологично.

# 764
  • Бургас
  • Мнения: 6 330
the_demon

Скрит текст:
https://xenobg.com/produkt/progestene/, чрез Детокс център на д-р Тошков и някакъв немски сайт, може би чрез посредник, може да има и други варианти, много е информацията и не съм изчела всичко, не съм напълно наясно все още с целия процес.Ако искаш се включи.

Общи условия

Активация на акаунт