Коментари за политика в България

  • 98 949
  • 5 996
  •   1
Отговори
# 885
  • Варна
  • Мнения: 14 547
От безстопанствени язовири умряха хора. И тогава си прехвърляха отговорността. Някои са отдадени на свои хора. Кризата в Перник започна от източването на язовира. Реален ремонт не е имало, както и мисловнa дейност. Истината бе прикривана до изборите.
За фекалната авария във Варна, кой е виновен? Цунами, Нептун или планктон с диария. Нашмърканият келнер на Мултигруп, зет на червен олигарх се скри предизборно. Излъга и за ремонта, който закъсня и още не е приключил. Срокът бе юли месец.
Не лъжи, не кради и не застрашавай здравето на суверена си. Това трябва да се повтаря всеки ден на лицемерните тикви, със свещички в църквата.
Избраха ги като хипотетична алтернатива на социалистите. Не заради изумителни качества или полит.платформа.

Последна редакция: пт, 27 ное 2020, 19:35 от Viviana91

# 886
  • София
  • Мнения: 2 799
Я опитай пак. За цифрата говоря Simple Smile
1 147 292.
И я бъркате. Точната цифра е 1465805 Joy

Не бъркам. Изобщо не подценявам компетентността (не мога да си го позволя), но най-вероятно сочите цифра, отговаряща на избирателите на коалицията, която ни управлява, а ние с Абсурт коментирахме изборните резултати конкретно на ГЕРБ. Моята информация е от сайта на ЦИК. Дори тя се поправи. Значи сме се разбрали. Нали не подценявате и нея?
https://results.cik.bg/pi2017/rezultati/

# 887
  • Мнения: 8 567
Ревизоро разказа как БСП кмета е оставил Перник без вода, а тук пак Баце излезе виновен.

Какво е обяснението? Има конспиративна теория, че Радомир както преди, така и сега се управлява от ГЕРБ, а Перник – от БСП. 120 000 жители на Перник се сдобиха с воден режим доста преди Радомир, където тази битова “радост” предстои.

По-реалистична е обаче хипотезата за некадърен, а най-вероятно и не дотам законен мениджмънт на водите, вследствие на който е станало възможно Струма да се изпомпва към Радомир, вместо да пълни язовир “Студена”. И това изпомпване е било факт буквално до преди няколко дни.
Спирането на аварийната вода за “герберския” Радомир няма да напълни тутакси язовира и да реши проблемите на “червения” Перник. Стои обаче въпросът дали язовир “Студена” щеше да се изпразни така критично, ако в него постъпваха редовно тези 100-200 литра в секунда (минимум) от извор “Врелото”, вместо да заминават по стоманените тръби към Радомир с благословията на Нено.

(Графиците и количеството на изпомпване се парафират ежемесечно от министъра, не от червения кмет)

https://bivol.bg/vik-pernik-radomir.html?fbclid=IwAR28AHNKXsb7a2 … DxslnYbeLyJHY7PVY

Нено Димов е обвинен за това, че въпреки намаляващото ниво на пернишкия язовир „Студена“, е продължил да подписва месечни разрешения за ползване на вода от металургичното предприятие „Стомана“ и ТЕЦ-Перник, вместо тя да бъде запазена за населението. Разследване на Свободна Европа разкри това още на 25 ноември 2019 г.

https://www.svobodnaevropa.bg/a/30572264.html

# 888
  • Мнения: 15 229
Скрит текст:
Ти нали ще търсиш такива с добра визия и възпитание, пък може и да са крадливи.  И да плюем и да  не плюем все тая, Борисов е бита карта. Някак ще изтърпим още 4 месеца.  После е важно, защото още един мандат с крадци ще ни дойде трърде много, ако ще да са полиглоти и с титли, и няколко образования.
Ако ти не можеш да вденеш какво значи, че е най-добре да са интелигентни и почтени, но може и само интелигентни, ако не се намират  такива, които да покриват и двата критерия, не е мой проблем. Ако не знаеш какво значи човек да е почтен, също не е мой проблем.
ПП: Не ми отговори на въпроса горе!
Интелигентните и почтени хора не се занимават с политика, просто не искат, а защо може да помислиш. И твой, мой и на всички останали е проблем, че от години се избират хора, удобни за някои. Никой до сега /било политици или бунтари/ не си е направил труда да  помисли как едни хора се пенсионираха като депутати, а на други предстои.
Защо Борисов се оправдава с предходните - политика. Всички го правят, той не е паднал от друга планета и както всички, продължи да бетонира модела, който се оказа грешен, но удобен.
Погледни кои ще бъдат кандидатите за управници - всички вече са били поне по веднъж. Новите лица - Слави, образован, възпитан и костюмиран /почти отговаря на изискванията ти/.

# 889
  • Мнения: 3 505
Казах какво е логично да изберем, ако няма такива, които да са интелигентни и почтени едновременно и разбрах, че ти предпочиташ простите.

# 890
  • София
  • Мнения: 24 839
Чудесно поднесени факти, които какво показват?
Че общините вече не могат да крият безобразията, които правят на местно ниво и че вече ресорният министър, който не си е вършил работата, отива на съд.

Мисля си, допреди този мандат, колко души, действащи политици и управленци, бяха подведени под отговорност? Колко олигарси бяха закопчани и тикнати на топло?

+123, писна ми от хашлашкия ти изказ.

# 891
  • Мнения: 3 505
Важното е, че се кефиш на хъшлашкия изказ на баце.  Езикът е богатство, диалектите и уличният жагон също. Аз мога и на книжовен език да се изразявам, и на далект, и на уличен жаргон, а баце владее само хъшлашики с елементи на шопски диалект. Много са ми забавни напъните ти да демонстрираш превъзходство.

+123, писна ми от хашлашкия ти изказ.
ХЪшлашки, Абсурд, хЪшлашки!
Провери ли кой пернишки кмет докара водната криза и от коя партия е?

Последна редакция: пт, 27 ное 2020, 19:15 от +-123

# 892
  • Мнения: 15 229
Казах какво е логично да изберем, ако няма такива, които да са интелигентни и почтени едновременно и разбрах, че ти предпочиташ простите.
Съжалявам, но твоето не е логика. Що се отнася до мен, никой не ме е питал какви предпочитания имам. Дават ми един списък и да избирам. Е, на мен не ми харесва "изброеното/предложеното", затова просто отивам за гъби. Така не ми се налага нито да плюя, нито да защитавам избраните.Stuck Out Tongue Winking Eye

# 893
  • Мнения: 14 638
Цитат
И поради каква причина АЗ, като данъкоплатец, трябва да ги обезщетявам? Имат си частен бизнес, ДА СЕ ОПРАВЯТ. Тяхна работа е да си създадат буфери, които да ползват по време на ИКОНОМИЧЕСКА криза, в каквато се
А ти питаш ли западноевропейските данъкоплатци дали искат да се изсипват пари от техните огромни данъци по разни програмки на крадливи управляващи в по-бедни държавици на ЕС?!На твоето възмущение холандци и германци,могат само да ти се изсмеят.Държавата не трябва ли да създаде буфери,които да използва при икономическа криза?И мен с много неща ме дразнят частници,но живеем в една държава и управляващите трябва да се погрижат за всички.Аз лично много се дразня на частниците в сивата икономика,но държавата го допуска.Държавните алчни и корумпирани служители под закрилата на властта взимат пари на ръка от частника и той продължава да укрива.Рибата мирише от главата.На ''огромните'' помощи за,които се надяват затворените бизнеси,тепърва ще си говорим.На първо място щели да дават пари на многодетни семейства,които са с минимален доход.Щели да помогнат 50хил.души.Кой знае колко в пъти повече отговарят на тези условия.Stuck Out TongueОстаналите,които са принудително в неплатен отпуск,без доходи,но и без няколко деца,ще ядът на Борисов....ушите.

# 894
  • Мнения: 3 505
Казах какво е логично да изберем, ако няма такива, които да са интелигентни и почтени едновременно и разбрах, че ти предпочиташ простите.
Съжалявам, но твоето не е логика. Що се отнася до мен, никой не ме е питал какви предпочитания имам. Дават ми един списък и да избирам. Е, на мен не ми харесва "изброеното/предложеното", затова просто отивам за гъби. Така не ми се налага нито да плюя, нито да защитавам избраните.Stuck Out Tongue Winking Eye
Твоето турбо логика! Дори и не си даваш сметка, че гласуваш пасивно за спечелилите най-много гласове, че даваш възможност някой да гласува от твое име.

# 895
  • Мнения: 15 229
Не търсия логика, никаква, ти се опитваш да намериш такава. Що се отнася до гласуването, същата аритметика важи при невалиден глас или даден за някоя партия, която няма да влезе в Парламента. Затова написах, че системата ни на гласува е удобна на някои, не е доизкусурена.

# 896
  • Мнения: X
ние с Абсурт коментирахме изборните резултати конкретно на ГЕРБ.

Останах с впечатление че обсъждате управлението на ББ да се свети името му Господне и затова, че 3 пъти подред е избиран за МП.

Ако обсъждате изборните резултати а не управлението на ГЕРБ - извинете че се намесих.

# 897
  • Мнения: 3 566
Пълни глупости! Не аз нанасям вреди някому, а ВИРУСЪТ. Така че, айде по-спокойно по темата данъкоплатеца да плаща на частниците, че трябва да затворят, защото има пандемия, за която данъкоплатците не са виновни. По твоята логика, искай си парите от Китай. От там тръгна всичко.
Май тук трябва да те цитирам и да ти кажа, че се преструваш и не може да си толкова глупава, та да не схванеш, че не вирусите и Китай са издали заповедите, с които се подчиняват вредите, че не вирусите и Китай са тези, които извличат полза от тия вреди.

Кой ти каза, че Китай не извлича дивиденти - цял Тръмп махнаха заради този вирус. И въобще, как можеш да обвиняваш държавата, че ни затваря, като опасността от китайския вирус е реална и чупи здравните системи на всяка държава поотделно и на всички заедно? Пак ти казвам, искайте обезщетения от Китай. Обаче не ви стиска. Щото Китай не е Сирия или Либия. Не е дори и Русия - на Китай ще им наложат санкции, ама другия път. Сал един Тръмп се опита и видяхме какво стана. Глобалистите сами си създадоха чудовище и сега ги е страх от него.

Последна редакция: пт, 27 ное 2020, 22:59 от Chass

# 898
  • Мнения: 3 505
Да, обвинявам я, опасността е надцена, а и липсват адекватни компенсации за пострадалите ОТ МЕРКИТЕ! Да обърнем примера с пожара, та белким разбереш. Пожарът не е в твоя апартамент, а в тоя на комшията и лекичко са ти разбили врата и са ти изпочупили част от имуществото, за да го загасят. Отговори си на въпроса дали трябва да бъдеш обезщетена за вредите, които си понесла.

# 899
  • Мнения: 3 566
Да, обвинявам я, опасността е надцена, а и липсват адекватни компенсации за пострадалите ОТ МЕРКИТЕ! Да обърнем примера с пожара, та белким разбереш. Пожарът не е в твоя апартамент, а в тоя на комшията и лекичко са ти разбили врата и са ти изпочупили част от имуществото, за да го загасят. Отговори си на въпроса дали трябва да бъдеш обезщетена за вредите, които си понесла.

Отново неадекватен пример - ще го разгледам, та белким разбереш. Аз съм си направила ЗАСТРАХОВКА на личното имущество - недвижимо и движимо. Ако ми се случи нещо такова, застраховката ще плати. Човек трябва да е отговорен САМ за себе си първо, а не да чака на държавата - държавата не е длъжна никому. Та в този смисъл, ако се случи нещо такова - икономическа и здравна криза, да е спокоен. С други думи - ако имаш бизнес, трябва да се грижиш за него - както за самия бизнес, така и за служителите си - не става с въздух да се прави боя. Това българските бизнесмени ще го разберат по трудния начин, защото не са си направили труда да седнат и да прочетат малко бизнес-литература, която да им даде това знание ПРЕДВАРИТЕЛНО, а не им се дават пари за ноу-хау, хора, които да им разяснят и помогнат да си водят бизнеса правилно. И знаеш ли защо е така? Защото в България всеки смята, че разбира от всичко, а не е така. А и алчността не е помогнала никому.

Последна редакция: сб, 28 ное 2020, 10:29 от Chass

Общи условия

Активация на акаунт