Сексът е ...

  • 9 422
  • 111
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 622
И моят отговор го няма. Сексът ни винаги е бил супер. Пасваме си идеално в това отношение, но вече не е спонтанен. И няма как да бъде с две деца вкъщи. Ако едното спи, другото е будно. Ето сега голямото спи, но малкото още е будно. Ако чакаме хем да е спонтанно, хем и двете деца да спят, до секс няма да се стигне. Налага ни се да мислим предварително кога  ще имаме възможност.

# 46
  • Мнения: 17 407
От коя година се брои дългогодишен?
Когато единият от двойката отговаря - страхотен, вълнуващ, импулсивен или пък предвидим, скучен, еднообразен...(сексът ни), то дали и за другия е така.
Simple Smile

# 47
  • Мнения: 2 585
От коя година се брои дългогодишен?
Когато единият от двойката отговаря - страхотен, вълнуващ, импулсивен или пък предвидим, скучен, еднообразен...(сексът ни), то дали и за другия е така.
Simple Smile

Аз за дългогодишен намирам поне такъв с който човек е бил повече от 3 години. Може би тогава вече хората се опознават, връзката не е никак нова и според мен изчезва до някъде магията на първоначалното влюбване.

# 48
  • Мнения: 17 407
а най - върховната такава е, когато задоволяваме не само тялото.
Това би се получило между хора, които и в другите си взаимоотношения са достигнали даден връх.

Много ми хареса написаното. Аз също мисля така, с уточнението, че е трудно да си все “на върха”, ако това не е вътрешна потребност, нагласа и взаимност. За добро или зло обаче дори в двойка партньорите могат и често имат различни потребности. За един така, за друг - иначе и какво лошо да си потърсят удовлетвореност другаде, ако с един човек не може да се постигне на всички нива. Айде, да не залитам извън темата.
Simple Smile

Последна редакция: сб, 07 ное 2020, 10:13 от Дренка

# 49
  • Мнения: 2 585
а най - върховната такава е, когато задоволяваме не само тялото.
Това би се получило между хора, които и в другите си взаимоотношения са достигнали даден връх.

Много ми хареса написаното. Аз също мисля така, за добро или зло обаче дори в двойка партньорите могат и често имат различни потребности. За един така, за друг - иначе и какво лошо да си потърсят удовлетвореност другаде, ако с един човек не може да се постигне на всички нива. Айде, да не залитам извън темата.
Simple Smile


Струва ми се, че е доста трудно да се постигне баланс между това семейството да е добре финансово, да има разбирателство между партньорите, да има страст и освен това партньорите да имат хубава професия, която ги удовлетворява, успоредно с вечно чист и подреден дом.

Не ми харесва идеята да се търси каквото и да било извън семейството, обаче ми се струва неизбежно. Веднъж избираш съпруг/а на някакъв етап от живота си, но често пъти в последствие започваш да имаш други интереси, други потребности с възрастта. Изобщо не мога да си представя  хората се оказват от собственото си щастие в името на семейството или просто аз твърде много ги мисля нещата от толкова много различни аспекти.

Изглежда ми страшно да се забавляваш постоянно и да си моментно щастлив, а по-късно в живота си да осъзнаеш, че времето е било изгубено, защото нямаш създадено семейство. Също толкова страшно ми звучи да се отдадеш на семейството, когато не си на 100% удовлетворен в тези отношения..
Как се постига баланса?

# 50
  • Мнения: 17 407
Е, то никъде не е казано един живот - един партньор Simple Smile

# 51
  • София
  • Мнения: 38 603
Соня, нещо много високи изисквания си слагаш и разсъждаваш много черно-бяло, което ще ти докара само мъка.
В един брак се случва какво ли не през годините и ще ти кажа една тайна - все нещо не е наред. Чистота и ред? Ако имаш ходещо бебе - забрави.
Общо взето, най-важно е да сме в добри отношения.
Планирате бебе? Ние година и нещо не бяхме правили секс след второто. Е, оцеляхме!

# 52
  • Мнения: 1 000
Е, то никъде не е казано един живот - един партньор Simple Smile
Чудя се колко ли хора си отиват от този свят нещастни, живели в опити да бъдат като останалите, посветени уж на децата си, които отглеждат в скандали и нелюбов...

# 53
  • Мнения: 3 350
Е, то никъде не е казано един живот - един партньор Simple Smile
Чудя се колко ли хора си отиват от този свят нещастни, живели в опити да бъдат като останалите, посветени уж на децата си, които отглеждат в скандали и нелюбов...
Зависи, ако щастието на децата ти е по-важно от твоето лично такова, приемаш този вариант и си щастлив, че децата ти са щастливи. (Разбира се, при нормални отношения, без насилие и скандали. Просто без любов и секс. Приятелско-съквартирантски един вид.

Последна редакция: сб, 07 ное 2020, 12:05 от buttercake

# 54
  • Мнения: 2 585
Е, то никъде не е казано един живот - един партньор Simple Smile
Чудя се колко ли хора си отиват от този свят нещастни, живели в опити да бъдат като останалите, посветени уж на децата си, които отглеждат в скандали и нелюбов...
Зависи, ако щастието на децата ти е по-важно от твоето лично такова, приемаш този вариант и си щастлив, че децата ти са щастливи. (Разбира се, при нормални отношения, без насилие и скандали. Просто без любов и секс. Приятелско-съквартирантски един вид.

Мен ме е страх да не се наложи един ден да живея в условия на “приятелско-съквартирантство”, но ме е страх и, че предвид твърде високите ми очаквания никога няма да има човек с който всичко да е като в моите представи и по модел, който аз си представям. В никакъв случай не казвам, че това е идеалния и правилен модел, а този, който аз намирам за правилен и търся да постигна. Все пак не знам до колко е възможно цял живот човек да търси подходящия партньор, а и в началото всички изглеждат подходящи, докато не минат 4-5 години съвместен живот и осъзнаеш, че малките компромисчета, които си правила, са си голям проблем. Да търсиш половинка на 20 години е едно, да търсиш след 30 според мен е доста различно, да не говорим след 40... до кога човек може изобщо да си позволи да търси.. ами ако не намери?

# 55
  • Мнения: 15 356
Вечно чист и подреден дом нямаме,макар че съм в майчинство и чистя всеки божи ден,професията ми е ок,мъжа ми не е влюбен в неговата,но носи висок доход.Нищо от това няма общо със семейното щастие и секса.И двамата щом прекрачим прага на работните си места,забравяме за работата и бързаме да се върнем вкъщи .
За забавлението,зависи на какъв ще попаднеш,каквото правих сама,сега го правя същото ,но с мъжа ми.Ние сме на една вълна,имамв еднакви възгледи за живота,и сме се намерили.Това е най-важното,да намериш точния човек.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 23 739
Само да не идеализира прекалено. Няма да намериш сродна душа на 100%, не се вторачвай прекалено, всеки човек има недостатъци. Малките компромиси са малки, ако за теб самата са малки, тоест мисли с какво можеш да живееш.

# 57
  • Мнения: 1 000
Не е от значение на колко си години като търсиш, ние се променяме постоянно.
Може сега да си ок с нещо, но след 5 години не.
Пълно щастие няма. Или може би има, но са игри за напреднали.

# 58
  • Мнения: 2 585
Само да не идеализира прекалено. Няма да намериш сродна душа на 100%, не се вторачвай прекалено, всеки човек има недостатъци. Малките компромиси са малки, ако за теб самата са малки, тоест мисли с какво можеш да живееш.


Преди нямах пари и си мислех, че парите са много важни, дори си мислех, че с пари можеш да си купиш щастие. В този етаж от живота ми съм финансово стабилна.. обаче ми липсва много тръпката на първите дни и месеци от всяка една връзка...
и това мисля, че е просто проблем в моята глава не в партньора ми...

# 59
  • София
  • Мнения: 38 603
А понякога не е нужно да сте съвсем "сродни души". Т.е. - всеки си има някакви свои интереси, професия, хоби...

Общи условия

Активация на акаунт