Джо Байдън президент

  • 251 975
  • 8 173
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 566
Аз не мога да разбера каква е тази мода да се гласува за личност, а не за политики. Ще излезе накрая вярно това, че политиката всъщност е шоу и целта е повече хора да не сменят канала. Но пък, като ще се гласува за личност, не мога да разбера кой би гласувал за тази мижитурка Байдън? Аз само като го видя и ми се доспива...В момента бензина ви в САЩ е евтин, долара ви е силен, арабите и евреите ви слушат, Китай ви слуша, Русия ви слуша, Европа ви слуша, а вие не сте доволни. Ако не пускате бомби, не сте живи начи....

# 76
  • Мнения: 6 933
Ами първо човек трябва да някакъв минимум от качества за такъв пост, а след това е останалото. Ако тръгна след торния бръмбар в края на краищата ще ме заведе на торището.

# 77
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Аз пък бях много щастлива точно от решението на хора да гласуват за индивид, а не за политики. Най-голямото ми уважение е към републиканци, които гласуваха за Байдън, защото не знаят къде да се заврат от срам с Тръмп, за който смятат, че им осакати (да не кажа другата дума) и партията и идеите. Мижитурката Байдън нито е банкрутирал амнайсе пъти, нито се е присмивал публично на хора с недъзи, нито е утроил държавния дълг, нито е плюл жени, имигранти, социално слаби...и на мен ми се доспива като го видя - от спокойствие и утеха, че всъщност има още надежда за Америка.

# 78
  • Мнения: 2 988
В момента в САЩ имаме безработица от почти 7%, два пъти по-висока от миналата година, бюджетният дефицит беше увеличен с два трилиона долара, край на икономическата криза все още не се вижда и от осем месеца не можем да свалим броя на заразените достатъчно, за да можем поне децата да си пуснем на училище. Иначе сме цъфнали и вързали, да. Аз лично много искам скучен президент, последните четири години ежедневна истерика ме състариха с поне две десетилетия.

# 79
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
На мен темата ми харесва и ми е интересно да чета мненията на хората, когато се запази цивилизован тон, но както писах в друга тема, не е възможно нещо да се наблюдава и да се разбере напълно, ако не си цопнат баш в средата му, както се казва. А иначе като цяло, ниЙ в Калифорния сме миролюбиви, обичаме си Байдън и т.н. И бензинът на някои като мен им е евтин, 'щото имат офис вкъщи, ама повечето в района, които шофират с часове до работата си няма да се съгласят.

# 80
  • Мнения: X
Аз се чудя как от над 300 млн. амерканци,  точно тези двамата успяха да стигнат до избори за президент....
Хаха, същото си го мислех и аз - горките американци с такъв избор... Кание Уест се вписваше идеално в компанията им Simple Smile

# 81
  • Мнения: 2 988
Както каза Черна станция, ще преценяме след време, сега още е рано. Като дръпнем чертата след четири години, ще се види дали това е бил добър избор в общ план или само временно успокоение. И дали е бил добър и за САЩ, и за България, естествено, защото съвсем не е задължително двете неща да се припокриват.

# 82
  • Мнения: X
Етични хора с познания по медицина не биха спекулирали и поставяли диагноза на "пациент," с когото не са се срещали и на когото не са правили тестове. С изключение на неговия доктор, никой не може да му постави диагноза. Хората от близкото му обкръжение биха имали по-добри наблюдения доколко помни, може да анализира, т.н.  Речта му по време на DNC беше добра. Да, от време на време казва някакви гафове, но понеже го познавам от около 20 години, моето наблюдение е, че тези "проблеми" не са нещо ново, а го съпътсват почти цялата му кариера. 

Моето мнение е, че всеки разумен президент (или който и да е лидер) е важно да има в обкръжението си кадърни хора, с които да се съветва и на чието мнение да може да разчита. Надявам се и вярвам, че Байдън ще направи именно това. За разлика от сегашния президент, не мисля, че Байдън има нужда да се чувства като "the smartest person in the room."

Големи конспирации в тази тема. Чакам някой сега да напише как цялата идея на Демократическата партия е след 2 години + 1 ден да го махнат, за да може Камала да бъде президент 10 години.

# 83
  • В.Търново
  • Мнения: 6 707
До колкото разбрах, Байдън вече е призовал, че ще затвори страната като мярка срещу Коронавируса и задължителна маска навсякъде, после ваксиниране.

# 84
  • Мнения: 3 566
До колкото разбрах, Байдън вече е призовал, че ще затвори страната като мярка срещу Коронавируса и задължителна маска навсякъде, после ваксиниране.

О, ама разбира се! И ще цъфнат и вържат...После друго - той може да си призовава колкото си ще, щатите си решават. Прекрасен начин да си измие ръцете и после да вика "аз казАх ли ви?". Пилат Понтийски в действие.

# 85
  • В.Търново
  • Мнения: 6 707
До колкото разбрах, в Щатите, където се брои наново излизат фалшиви и сгрешени вотове и набира скорост Тръмп. Сега остава да обявят, че е станала грешка и новия президент е Тръмп. Тогава всички медии ще го ...отнесат. И...вече гражданската им война е в кърпа вързана. Но и Байдън да остане за президент пак ще има гражданска война.

# 86
  • Мнения: X
Че изборите са изгубени за Тръмп е вече на 99% ясно. За мен е учудващо, че никой не вижда проблем в предизборната пропаганда на демократите. То не бяха всички медии, то не беше цял Холивуд и разни знайни и незнайни звезди, всичко беше впрегнато да плюе по Тръмп и да възхвалява Байдън. Някои даже си позволяваха изказвания как ще емигрират, ако президентът бъде преизбран. Да се чудиш пък какво толкова им е накривил шапката в именията им за милиарди, както беше писал някой в темата за Тръмп.

И въпреки всичко това синя вълна и категорична синя победа нямаше. Байдън спечели с нищожни разлики във вота в някои щати. Между другото за мен и самият начин на обявяване на някои от спечелените от Байдън щати от медиите беше подвеждащ и манипулативен, но честно казано се уморих да споря.

# 87
  • Мнения: 6 166
Долна постъпка на Тръмп. Колкото и да го играе хитър накрая ще си тръгне като тотъл лузър.
Колко да са сгрешените бюлетини...? Има ли едни 50 000 в точните адреси, защото ако не - това, което Тръмп прави е грозно и срамно.  

Както и администрацията му - има избран президент - те не му дават достъп до белия дом. Дали харесват какво се случва или не - не си вършат работата тия мишки като му пречат да се впише в президентството.

Дори и и да не помни ... Камала е там. Нали няма заблудени, че лицето е Джо, а президентването е Камала.

...Каквото и да правят след 74 дни Тръмп е аут.

Чаз, каква беше политиката на Тръмп за короната ... всички да мрат  и Фаучи ще го уволня, че вирус няма ... Щото това не е политика. Това е глупост.

В Байдън не ми харесва отношението му към Китай и Тайван. Това е единственото, което до сега не ми харесва в програмата му.

Последна редакция: вт, 10 ное 2020, 10:18 от Елфичка

# 88
  • Мнения: 41 524
Масираната кампания срещу Тръмп е факт и благодарение на нея има рекордна избирателна активност, от там победа за Байдън. Наблягам на това, защото обикновено никаква кампания не може да промени нагласата на активните привърженици и борбата е за пасивните. Обаче защо всички се обединиха срещу него? Даже и едрият бизнес, който уж е облагодетелстван? Да не развивам дълги теории, но явно си има защо.
А защо въпреки това толкова хора гласуваха за Тръмп - ми има си всякакви "реднеци", които си го харесват. У нас как Бойко събира толкова гласове?

# 89
  • В.Търново
  • Мнения: 6 707
Това също е срамно.И не е единичен случай.
https://www.facebook.com/pedro.estopinan/posts/10164262660680576

Общи условия

Активация на акаунт