Джо Байдън президент

  • 252 380
  • 8 173
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 42 150
Това е от класиката на пропагандата/демагогията - да започнеш с "няма съмнение, че...."

# 91
  • София
  • Мнения: 2 053
Тръмп беше по-скоро изолационист, докато Байдън е интервенист. Ще започне износ на демокрация и войни за защита на човешките права. И като виждам колко наляво залитат демократите човешките права които смятат да защитават ставет все по екзотични.

# 92
  • Мнения: 42 150
Разчитам светът да е поумнял и да се е убедил, че всеки свален диктатор се заменя от нещо по-лошо. Според мен все по-трудно ще се намират поддръжници за войни и САЩ ще трябва да се съобразяват.

# 93
  • Мнения: 3 566
Скрит текст:
Долна постъпка на Тръмп да не си тръгне като тотъл лузър.
Колко да са сгрешените бюлетини...? Има ли едни 50 000 в точните адреси, защото ако не - това, което Тръмп прави е грозно и срамно.  

Както и администрацията му - има избран президент - те не му дават достъп до белия дом. Дали харесват какво се случва или не - не си вършат работата тия мишки като му пречат да се впише в президентството.

Дори и и да не помни ... Камала е там. Нали няма заблудени, че лицето е Джо, а президентването е Камала.

...Каквото и да правят след 74 дни Тръмп е аут.

Чаз, каква беше политиката на Тръмп за короната ... всички да мрат  и Фаучи ще го уволня, че вирус няма ... Щото това не е политика. Това е глупост.

В Байдън не ми харесва отношението му към Китай и Тайван. Това е единственото, което до сега не ми харесва в програмата му.

Политиката на Тръмп по отношение на Короната беше следната:
1. Опита се да затвори държавата още в края на януари - демократите, СЗО, ЕС и останалите нададоха вой, че бил расист и го бламираха, докато не стана късно и вирусът се разпространи.
2. Той не може сам да решава да затвори държавата, както не може и Байдън. Всеки щат си решава сам, така че, това, че не затвориха по-големите градове и каунтита, не е вина на Тръмп, а точно напротив - губернатори и кметове не затвориха и сега го обвиняват него за собствените си грешки.
3. Тръмп в момента прокламира незатваряне, защото ако сега затворят, кризата ще се задълбочи, тъй като разпространението на вируса вече е дифузно и няма значение дали ще затворят или не - той си циркулира.
4. Лъснаха "постиженията" на Обама с неговото велико обамакеър, което с нищо не допринесе за решаването на точно тази медицинска криза. Обамакеър все още действа, защото Тръмп когато каза, че ще го премахне, го изкараха сатрап, който иска да избие ленивците, които не работят или работят на черно.
5. Грешката в предизборната кампания на Тръмп беше, че трябваше да наблегне на горните точки, а не да се опитва с "пеп ток" да повдигне духът на нацията - песимистите в САЩ са изключително много - между другото, четох наскоро едно изследване, че щастието е генетично предопределено чрез дължината на един ген. Колкото по-къс е той, толкова по-нещастен е човека - оказва се, че при много от хората в САЩ, този ген е доста къс. Не ми се рови сега да намеря точно статията, която четох, но на прима виста открих това:
https://www.vesti.bg/tehnologii/nauka-i-tehnika/datchanite-sa-ge … -shtastie-6017689

Последна редакция: вт, 10 ное 2020, 11:06 от Chass

# 94
  • Мнения: 19 199
Байдън и мисловен процес? това е някакъв виц. Човекът страда от деменция.
При Тръмп да не би да е имало мисловен процес? Аз поне не забелязах за 4 години. Байдън не съм го слушал преди , но начина по който се изказа вечерта след изборите беше на интелигентен човек.

Темата в момента не е за Тръмп,  а за Байдън. Тръмп имаше редица недостатъци - непоследователност, нетактичност, беше груб, нищо не разбираше от административно право, не слушаше съветници. Но никой не може да ме убеди, че Байдън е по-добър вариант от Тръмп. Показателно колко много чернокожи са гласували за Тръмп.

Интелигетен човек....два мандата вицепрезидент на Обама. Та Обама беше може би най-слабият президент на  САЩ от поне 20 години назам. Дори Джордж Буш -младши, който не блестеше с акъл го надминава

# 95
  • София
  • Мнения: 2 053
Разчитам светът да е поумнял и да се е убедил, че всеки свален диктатор се заменя от нещо по-лошо. Според мен все по-трудно ще се намират поддръжници за войни и САЩ ще трябва да се съобразяват.

една война стимулира икономиката, така че подръжниците на войната си стоя по местата и чакат удобен момент.

# 96
  • Варна
  • Мнения: 36 868
Никак не е трудно да се разпали една война. А войните носят пари. Ясно на кого.

# 97
  • Мнения: 3 566
Разчитам светът да е поумнял и да се е убедил, че всеки свален диктатор се заменя от нещо по-лошо. Според мен все по-трудно ще се намират поддръжници за войни и САЩ ще трябва да се съобразяват.

една война стимулира икономиката, така че подръжниците на войната си стоя по местата и чакат удобен момент.

Точно това не разбират тия, които се присмиват на Тръмп. Под "шутовското" държание и "оранжева" външност, се крие студен бизнес-мозък. През всичките години на президентството си, Тръмп водеше икономически войни и то по блестящ начин. Но тези войни, за разлика от конвенционалните, не водят до смъртта на хиляди. И в крайна сметка, в момента САЩ е победител. Разбира се, глупаците, които не провиждат това, защото няма истински жертви и снимки на осакатени деца и умрели хора, дори и не предполагат за това, че всъщност са победители. Това, обаче, се изразява в ниска безработица, силен долар с висока степен на доверие, ниска цена на бензина им, стабилност - разбира се това преди китайския вирус. Но хората така са устроени - те искат кръв и зрелища...Скуката, породена от благополучие, води до всички проблеми от както свят светува.

Последна редакция: вт, 10 ное 2020, 10:31 от Chass

# 98
  • Мнения: 19 199
Байдън ще има много трудности през своя мандат.

Той спечели в много щати с минимална разлика от по десетина хиляди гласа, при това - при възможно най-голямото гласуване в историята. Това показва, че САЩ са много разделени. ЗА Тръмп също гласуваха ужасно много хора, това е сериозен капитал за него*. За Тръмп е гласувал и всеки пети чернокож, та обвиненията че Тръмп е расист не вървят някак си.

Байдън има много хрехко мнозинство в Сената, няма мнозинство в другата Камара, Върховните съдии за повече за републиканците, губернаторите - също. Освен това сега републиканците ще са удобната позиция на опозиция и ще "дъвчат" Байдън за всяка негова грешка; а който е във властта бързо губи рейтинг.


*за сравнение  - За Хилъри Клинтън, която остана втора преди 4 години гласуваха 65 милиона, а за Доналд Тръмп като втори тази година - 78 милиона.

Последна редакция: вт, 10 ное 2020, 10:32 от Лорд Сняг

# 99
  • Мнения: 6 166
Това видео е доста нагласено. И то точно в тик ток.Също като агитаторката в Тексас, която ходела от къща на къща да събира бюлетини за Байдън.

Как пък все такива, които помагат на конспиративните теории на Тръмп излизат на яве и все във фб, тик ток (туитър и ютуб почнаха да махат пропагандни изкази).

Това, че имаше счупени бюлетини, че много хора отидоха на провизионна бюлетина, защото им сгрешили случайно името или адреса, това че 99.9% бюлетините по мейл са за Джо Байдън ...

...дано поне парите, които е направил с това видео му помогнат за нещо, че направо ми е жал какво го чака (освен ако не си признае заговор).

# 100
  • Мнения: 19 199
много ми е интересно следното.
ОБикновено който е на власт губи влияние.

но Тръмп дойде  на власт с около 62 милиона  гласове - казвам го грубо - а си тръгва със 78 милиона. Значи е увеличил електоралната си база за четири години. Това е нещо от което републиканците могат да се възползват, още повече, че през годините той отбеляза победи в "крепости" на демократите .

# 101
  • Мнения: X
Как се връткате за чернокожите обаче... Като ви е удобно най-добре бихте ги лишили от глас, като не ви е удобно - всеки 5ти бил гласувал, значи Т. не бил расист. Другите 4 за кого ли са гласували... Grinning Липсва тема за Кание Уест, и той е събрал 60 хиляди да гласуват за него. Чии ли гласове е отклонил?

# 102
  • Мнения: 6 166
Интелигетен човек....два мандата вицепрезидент на Обама. Та Обама беше може би най-слабият президент на  САЩ от поне 20 години назам. Дори Джордж Буш -младши, който не блестеше с акъл го надминава

На 5ти Януари ще се реши кой печели сената. Ако демократите си върнат сената няма да е слаб Байдън. При Обама сената беше републикански - той предложи нещо, те отхвърлят с мнозинство.

При Тръмп - сената беше техен, той сложи и върховният съд да е техен. Сега се опитва да оспорва до дупка, да извърти така че да се стигне до решение на върховния съд като при Буш с/у Ал Гор и двамата му пионки да му върнат услугата, но не.

Надявам се Януари демократите да си върнат сената, иначе ще е много трудно на Байдън да прокара каквато и да е политика. А и Мич МкКонъл не мога да го гледам. Толкова ми е мазен и корумпиран.

# 103
  • Мнения: 19 199
Значи,  първо никого не съм искал да лишавам от глас, напротив радвам се, че гласуваха толкова много хора. Не знам кой е искал да ги лишава, но аз не се "връткам"
В същото време обаче за да се говори, че е расист Тръмп трябва близо 100 процента не само от чернокожите, но и от всички цветнокожи да са гласували срещу него.

Кание Уест най-напред призова да се гласува за Тръмп, впоследствие - отвори собствена кампания, но за Байдън не е призовавал да се гласува, а е черен и е достатъчно популярен. Ако искате и за него да говорим.

# 104
  • Sofia
  • Мнения: 4 140
Прогнозите за управлението на Байдън са за масови локдауни и масово ограничаване на права... Ще стане ясно през следващата година какво ще се случи. Все още не ми е ясно и защо се харесва толкова Камала Харис, може би имигранстския вот събира.

Общи условия

Активация на акаунт