Как тренирам -26

  • 69 098
  • 813
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 150
Здравейте, спортуващи! От почти два месеца съм активно поне 5 пъти седмично в залата редувам фитнес с йога. Напоследък едното коляно започна много да ми щрака и да хрущи. Някои знае ли дали е нормално и има ли какво да направя за да се оправи?

# 526
  • Мнения: 447
Привет и от мен,тренирам си редовно аз. Гледам да поддържам по 7км бягане поне 3 пъти седмично и 3,4 тренировки с тежести. Ние си имаме домашен фитнес и парите вече сме си ги избили но пък давам много пари за облекло и маратонки. Давам пример

# 527
  • Мнения: 1 414
Здравейте, спортуващи! От почти два месеца съм активно поне 5 пъти седмично в залата редувам фитнес с йога. Напоследък едното коляно започна много да ми щрака и да хрущи. Някои знае ли дали е нормално и има ли какво да направя за да се оправи?
Здравей, не е нормално със сигурност, може би си го претоварила. Аз съм с едно контузено коляно и когато се обади, правя упражненията от това клипче за седмица-две вместо тренировка за долна част, доста добре ми влияе https://www.youtube.com/watch?v=Ci9IwxLP5RE

# 528
  • Мнения: 2 049
Здравейте, момичета. И аз се разписах във фитнеса.
Петък гръб и бицепс.
Неделя гърди, рамо и трицепс+ 30 мин ходене на пътека.
Таксата не са я вдигнали за сега, което е супер за справка- 4 лв. еднократната тренировка.

# 529
  • Мнения: 2 770
Кои упражнения в фитнеса разширяват талията? В гледах се в огледалото и определено доста ми сее изравнила талията. Фигурата ми е "дребна" тесни рамена, мазнини по бедрата, но талията винаги ми е била много финна. Старая се да променя пропорциите в моя сметка, иначе казано тренирам за всички мускулни групи. Но определено преди с по-малка талия изглежда по добре

# 530
  • Мнения: 2 049
Аз не съм чувала за такива, на мен талията ми се смали. Да не си въобразяваш? Иначе и аз бях като твоята фигура, но с тренировки се промени.

# 531
  • Мнения: 924
Четох някъде (май в книгата на Арнолд), че коремни преси с тежести разширяват талията. Например аз правих на наклонената лежанка с 5-10 кг коремни и после като прочетох спрях и ги правя без тежести. Не съм обърнала внимание дали едното или другото е оказало влияние, защото не мога да преценя дали не е била разликата и заради отслабване/надебеляване, пък и не съм се вглеждала толкова.

# 532
  • Мнения: 2 770
Да, точно за наклоните в страни с тежести съм чувала и не ги правя.
Иначе да, фигурата се променя в положителна насока, когато съм по редовна в тренировките.
Може пък и от годините да е вече, чукнах 40 а си искам талията от 20годишна
😂

# 533
  • Бостън
  • Мнения: 13 737
Наклоните встрани с тежест и всичко, което удря директно косите коремни мускули разширява талията:



Има жени, които твърдят, че упражненията за косите (obliques) не им се отразяват на талията, но при мен е много очевадно.

# 534
  • Мнения: 2 049
Наклони с тежести, никога не съм правила. Изобщо във всички упражнения за корем не използвам тежести.

# 535
  • Мнения: 2 770
Аз даже, ако съм честна, много рядко правя само упражнения за корем. Имам чувството, че и клековете може да са причината. От тях наистина добре се оформя и д-то, но и там забелязвам разширяване на самият ханш

# 536
  • Мнения: 781



За талията и страничните (най-вече) коремни мускули. Интензивничко, за 10 минути, по 50 секунди всяко упражнение.

# 537
  • Мнения: 1 150
A когато тренирате и за гръб талията визуално се смалява защото се разширява гърба… Аз съм с тясна талия и когато наблегнах на гърба стана още по-забележимо… Трябваше да изпратя снимка на една рокля и ме снимаха в гръб - като се видях лошо ми стана.

# 538
  • Мнения: 2 642
Трябваше да изпратя снимка на една рокля и ме снимаха в гръб - като се видях лошо ми стана.
Нали? Grinning И аз съм така, изразена талия, но "гръбчето" порасна, дори с уж софт тренировки.
И нали чета, ефикасни за енергоразхода са тренировките за големи мускулни групи. Но гледайки си раменете и гърба... Иначе подгръдната ми е 71-72 см. Следя я редовно.

# 539
  • Мнения: 3 328
Мускулите на корема са разбира се като всеки друг и растат при натоварване. Но не са като трицепса и глутеусите, далеч не е толкова видимо. Познавам жени, които са вманиачени по тренировки за корем и не може да ги убедиш че не си "избират от къде да свалят", а талията им е супер малка.
Много по- вероятно е загубата на извивката на талията да е причинена от загуба на мазнини, комбинирано с тренировки за корем и става видимо.
Тренировките за гръб и рамене определено са си номер 1 за по- малка талия. Отделно и избора на облекло, позиране...

Общи условия

Активация на акаунт