Как тренирам -26

  • 67 540
  • 813
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 714
Аз се си мислех, че фитнесите няма да ги затворят този път и карта си заредих, и добавки си взех, и коледен подарък смарт часовник си подарих /голяма играчка, още го разучавам/ и сега в къщи. Фет бърнърите приемате ли ги когато не тренирате или само в дни с тренировка?

# 31
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 289
Привет и от мен.
Аз така и не се върнах във фитнеса след травмата в гърба и кръста. От миналата седмица тернирам вкъщи и като видях накъде вървят нещата реших така да продължа. Успях да направя 3 тренировки за цяло тяло и се чувствах добре. Тази седмица ще бъдат 4 тренировки, а от другата смятам вече да са 5. Поръчах си лост от Декатлон и още 20кг тежести. Така с налични общо 40кг мисля, че и вкъщи може да се тренира добре. Казано честно смятам, че затварянето е правилното решение, колкото и да ми е неприятно.
Дано обаче да не затворят масажите, че много добре ми се отразяват и чувствам мускулите си прекрасно след всеки масаж. Засега ходя 3 пъти месечно и май ще продължа така.
Пазете се и бъдете здрави. 😘😘😘

Аз се си мислех, че фитнесите няма да ги затворят този път и карта си заредих, и добавки си взех, и коледен подарък смарт часовник си подарих /голяма играчка, още го разучавам/ и сега в къщи. Фет бърнърите приемате ли ги когато не тренирате или само в дни с тренировка?
Дете, какъв часовник взе??
Аз добавки пия, само когато тренирам. В другите дни пия само Магнезий и Кверцетин.

# 32
  • София
  • Мнения: 11 942
Бях решила да подновя тренировките следващата седмица, но заради затварянето ще направя първа и последна тренировка днес.
След това мисля със сина ми да отидем до Декатлон заедно, за да купим някакво оборудване, което да ползваме и двамата.

# 33
  • Мнения: 1 797
Punk_GirL , зодийка си ми Simple Smile
Аз още мързелувам.
Заканила съм се от другата седмица да започна с домашните тренировки.
Като съм си харесала една мацка в ю туб, Caroline Girvan мисля да следвам нейната програма. Ще видим, да не се каня много.....
Бъдете здрави момичета!

# 34
  • Мнения: 6 226
Между другото, вие може би не пазарувате от Амазон, ама като куриоз да ви споделя как тук по време на първия локдаун цените на всякакви фитнес уреди - и малки, и големи, скочиха до небесата! Joy Особено разни по-дребни аксесоари (съответно по-евтини) си увеличиха цените в пъти. После лятото пак спаднаха, сега с втория локдаун пак са нагоре. Simple Smile))))
Не знам Декатлон правят ли ги тези мизерии, ама имайте едно на ум за новите покупки. Wink

Ето ви пример за илюстрация, буквално първите гири, на които кликнах на първа страница. Аз имам едно прилижение "Keepa", което траква цените и затова виждам тази графика. От 45 евро през септември и октомври, 90 евро сега. По резкия скок нагоре ще познаете кога е започнал вторият локдаун в Италия. Grin


# 35
  • Мнения: 1 797
Аз си имам вече дъмбели и ластици от първото затваряне, така че нищо не ми трябва. Дъмбелите са ми от по 10 кг, мисля че са ми напълно достатъчни.
Гледам, че в момента не са налични в декатлон.

# 36
  • Мнения: 1 290
Аз по скоро обмислям вариант за покупка на нещо по-тежко за крака. Реално 20-30 са ми супер леки и за клек, и за тяга или напади. Но наистина цените се вдигнаха, не чак толкова главоломно. Може  би защото в България/лично мнение/ спорта масово не е на голяма почит.

# 37
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 289
Аз по скоро обмислям вариант за покупка на нещо по-тежко за крака. Реално 20-30 са ми супер леки и за клек, и за тяга или напади. Но наистина цените се вдигнаха, не чак толкова главоломно. Може  би защото в България/лично мнение/ спорта масово не е на голяма почит.
Ами с 30кг вместо да клякаш по 10-15пъти, ще го правиш по 20. А и лостът тежи 10тина кг-ма, така че 40кг са прилични. Тягата, ако я завъртиш в три различни упражнения, с по 4 серии и 30 повторения, със сигурност ще те натовари добре. А и всъщи може да се тренира всеки ден и не е нужно да са тежките тренировки като в залата. Със сигурност не може да се сравнява, но по-добре с малки тежести и много повторения, отколкото нищо. Аз поне така смятам. Но ти явно мислиш, че като няма да е тежко, по- добре да е нищо Simple Smile))
Цените в декатлон не са мръднали в сравнение с март месец с нито стотинка. Комплектът с дъмбели и лостът, които поръчах и тогава и сега са на абсолютно една и съща цена

# 38
  • Мнения: 1 290
Аз по скоро обмислям вариант за покупка на нещо по-тежко за крака. Реално 20-30 са ми супер леки и за клек, и за тяга или напади. Но наистина цените се вдигнаха, не чак толкова главоломно. Може  би защото в България/лично мнение/ спорта масово не е на голяма почит.
Ами с 30кг вместо да клякаш по 10-15пъти, ще го правиш по 20. А и лостът тежи 10тина кг-ма, така че 40кг са прилични. Тягата, ако я завъртиш в три различни упражнения, с по 4 серии и 30 повторения, със сигурност ще те натовари добре. А и всъщи може да се тренира всеки ден и не е нужно да са тежките тренировки като в залата. Със сигурност не може да се сравнява, но по-добре с малки тежести и много повторения, отколкото нищо. Аз поне така смятам. Но ти явно мислиш, че като няма да е тежко, по- добре да е нищо Simple Smile))
Цените в декатлон не са мръднали в сравнение с март месец с нито стотинка. Комплектът с дъмбели и лостът, които поръчах и тогава и сега са на абсолютно една и съща цена
Ани, 30 кг си е с лоста, нямам други тежести. Може ли да обясниш за тягата, как да я завъртя в тре различни упражнения?
Иначе, очевидна е любовта ми към тежестите, но пък чак по-добре от нищо. Всичко е по-добре от нищо. Просто с децата нямам много място и време. Малкият е постоянно заврян в мен, а повече повторения = повече време. Не че като са по- малко имам свободно време де..Disappointed

# 39
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 289
Редуваш с друго упражнение за предно бедро веднъж римска https://youtu.be/uWZXr7Efmt4, после нормална тяга, пак бедрено и накрая  тяга на всеки крак https://youtu.be/ATe6074zw14. И като добавиш и два клека и два хип тръста и глутеуса гръмва, нищо, че не си клекнала 10 пъти с 50кг. Само трябва да се прави всяко повторение бавно и при завършването на упражнението да има стягане на мускула.

Колкото до времето - помисли от друга страна - времето, което ти отнема отиването и връщането до залата, можеш да го вкараш тренировка Simple Smile

# 40
  • София
  • Мнения: 11 942
Едни от най-тежките ми тренировки бяха без никакви тежести. Само със собствено тегло.

# 41
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 289
Едни от най-тежките ми тренировки бяха без никакви тежести. Само със собствено тегло.
Да си призная честно, аз преди първия локдаун не знаех какво е да тренираш вкъщи и да имаш мускулно треска от тренировки със собствено тегло. Е, добре, че ни затвориха, че да разбера Simple Smile Друго, което разбрах е, че е много важен начинът, по който се тренира в домашни условия. С тренировки тип аеробика е трудно да се получи, но има много други, които са изключително подходящи и натоварващи.

# 42
  • Мнения: 1 290
Редуваш с друго упражнение за предно бедро веднъж римска https://youtu.be/uWZXr7Efmt4, после нормална тяга, пак бедрено и накрая  тяга на всеки крак https://youtu.be/ATe6074zw14. И като добавиш и два клека и два хип тръста и глутеуса гръмва, нищо, че не си клекнала 10 пъти с 50кг. Само трябва да се прави всяко повторение бавно и при завършването на упражнението да има стягане на мускула.

Колкото до времето - помисли от друга страна - времето, което ти отнема отиването и връщането до залата, можеш да го вкараш тренировка Simple Smile
Ще пробвам. Така или иначе вкъщи друго освен тяга за задно бедро не се сещам.
А за врремето- фитнеса ми е на 5 минути, та повече време ми отнема да се преоблека отколкото да отида. По едно време си правих кардиото на отиване и връщане, вместо по пътека в залата. Но аз по скоро нямам време, тип свободно време без децата, а те много искат да спортуват с мен. От там пък с тежестите е трудно, че са като мухи без глави. За това и купихме сума ти ластици през предния локдаун. Сега имам доста ластитци. Все нещо ще се прави, ако не въщи поне в парка има лостове, мога и да се набирам и корем от вис да правя. Важното е да има движение, че като се затворя вкъщи и става страшно.
Змия, ти как си? Възстанови ли се вече?

# 43
  • София
  • Мнения: 11 942

Змия, ти как си? Възстанови ли се вече?

Аз минах по най-лекия възможен начин. Ако не бе изчезнало обонянието, нямаше и да си помисля, че ми има нещо.

# 44
  • Мнения: 910
Punk_girl за задно бедро можеш да правиш и good morning клек или онова дето си легнал накрая на леглото с дъмбел в сгъвката на краката(може и с ластик) и вдигаш нагоре краката. Не знам дали нещо се разбира от обяснението ми. Това е на първо четене, което се сещам.

Общи условия

Активация на акаунт