ДЕКЕМВРИйче пухкаво и сладко, скоро идва при мама и при татко ! {тема 10/2020}

  • 25 722
  • 783
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 161
Хюлия, не се захващай с рибки. Моля те. Това ще е само смърт и смрад. Аз съм акварист и ако мога да спра поне една майка да избива рибки зарази прищявка на детето ще съм доволна. Отглеждането на рибки изисква много знания, време, техника и пари. Стартирането на аквариум изисква поне 3 седмици до добавянето на рибки и няма как да се развие стабилна екосистема в буркан. Минимум 30 л трябва да е за не повече от 1 бета или 6 - 10 гупи ендлер. Живи растения, осветление, филтър, нагревател... Още една камара неща. Смяна на водата всяка седмица, чистене. С бебе на път това е последното с което ти трябва да се захващаш вкъщи. Аз самата се отказах от доста аквариуми включително в спалнята ни за да освободя място за бебето. Оставила съм си само 2 и ММ ми помага за поддържането им.

Изгубен, аз май няма и да ходя на тонове. Най-близката болница в която правят ми е на 40 км и е блокирана заради ковид.

Болничните ми ги изплащат редовно след всеки изтекъл период. Този месецц имам 2 превода вече.

Последна редакция: вт, 17 ное 2020, 10:46 от fillme

# 61
  • Мнения: 1 492
Хюлия, потвърждавам мнението на filme. Като малка и аз исках рибки... и всички измряха поголовно. Такъв стрес си докарах, голям рев ревах и сега не искам и да чуя. Знания си изисква и е голяма занимавка.

# 62
  • Мнения: 376
В 38седмица съм, поне така го водят 🤷‍♀️ другата седмица пак ще гледаме за разкритие, но ако трябва да съм честна.. Супер неприятна работа е.. Аз все си мислех, че с тия чести контракции и кръст би следвало да имам повечко и да ми кажат някакъв ориентир поне, че нещата ще станат в близките 10дни 🤣 ама той човека си вика, че има време.. Аз можело и от 1месец да си ходя с тоя пръст разкритие.. Сега ми е адски дискомфортно отдолу.. Ходя като пате Sad направо се сдухах като ми падна така кръвното от това, замислих се дали ще се справя със самото раждане...

Последна редакция: вт, 17 ное 2020, 10:48 от Desislava13

# 63
  • Мнения: 1 279
Хм 🤔 размислихте ме...Хрумна и за рибки от племенничката,показа и нейните рибки,които има в Лондон и тя да не остане по-назад..Не настоява толкова за сега,но искам да я зарадвам с нещо преди бебето,а това е последното,което поиска от мен още преди месец и половина.. 😄 ако и кажа изчакай мамо още малко,още малко и тя ще чака,не е настоятелно дете,не иска нещо сега веднага,а си поизчаква доста,не се тръшка..За това ми е толкова миличка.Казва,че иска нещо,но никога не настоява и не нахалства,а чака.. ❤️
Деси ужъс..Както вече съм споменавала,хич ама хич не са ми приятни тези вагинални прегледи каквито и да са..Най-вече прегледи за разкритие,цитонамазки 😵😩😖 Много ме е бъз хора..мразя..

# 64
  • Мнения: 621
Да се оплача. Два дни бях с ужасни болки. Накрая не издържах и отидох в болницата. Имам някоя и друга контракция и ми направиха прегред за разкритие. Е направо ужасна болка, идваше ми да я убия. Първо каза,че имам около 1см разкритие ,а после ми вика шийката е затворена. Болките продължават тук там. До термин имам още 19 дни,а вече искам да излиза.

# 65
  • Мнения: 2 015
Момичета, някой беше писал, че още няма количка, пускам ви един линк, една позната продава своята, ако някоя от вас се интересува, преди да съм я пуснала и във фейсбук групата. https://www.olx.bg/ad/bebeshka-kolichka-bezhova-CID139-ID7AL8s.html

# 66
  • Мнения: 5 028
Ооо наплашихте ме с тоя болничен сега.. Само аз нямам платен от септември. На държавна работа съм, никога не бавят заплати и тн.
След малко отивам в Нои за пик. Но ако работодателя не ми го е дал, загубен е и тн, какво ще стане..

# 67
  • Мнения: 754
Защо не пробваш да звъннеш на НОИ и да ги попиташ, на счетоводството от работа също?
В началото като имах въпроси звънях на този номер на НОИ +359 2 902 0506

# 68
  • Мнения: 5 028
Аз в работата звънях, но като цяло им нямам много доверие, много е шматкава тая... А то сигурно ще е хубаво да имам пик после и за майчинството и реших да ида да си извадя

# 69
  • Мнения: 5 234
Добро утро!
Моето момченце реши и се роди днес. Simple Smile
В 36.4 г.с. 3 кг, 50 см с естествено раждане. И двамата сме добре, нямам епизотомия този път.
В болница Надежда всичко е чудесно. Simple Smile

# 70
  • Мнения: 2 015
Фифиана честито! Да сте живи и здрави и бързо възстановяване и изписване ❤️❤️❤️
Yan не се притеснявай, няма да се изгубят паричките. Обади се първо на НОИ, те ще ти кажат със сигурност. Иначе ПИК-а си е удобство. Може и от лекаря да е проблема, не е задължително да е счетоводството, където и да е проблема просто ще го пуснат по-късно като се реши. 😉

# 71
  • Мнения: 1 279
Фифиана Честито бебчее.. 🍼💐🤗 Да сте живи и здрави...Скорошно възстановяване..!! Да беше повлякла крак,та и ние да те последваме 🥰,че никой няма търпение вече,както виждаме дори и бебчетата..

# 72
  • Мнения: 2 161
Иеее второ бебчеее!


Честито момченце Фифиана! Да сте много здрави и ти и той. На теб бързо възстановяване. Кога и как се започна?

# 73
  • Мнения: 179
Фифиана, честито момченце, да е жив и здрав, много поводи за гордост да ви носи, разкажи как мина, как се казва младежа, когато имаш време, де?

# 74
  • Мнения: 685
Йеее, още едно бебче! Честито, Фифи! Много бъзрзат тези момченца, ей! Следващият петък се надявам и аз да си гушна моето Blue Heart

Общи условия

Активация на акаунт