Шестокласници през 2020/2021 година

  • 19 917
  • 791
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 550
И ние имаме 4 часа редовна математика + 1 час ИУЧ  математика седмично.

# 16
  • Мнения: 8 231
4 часа седмично е ООП по математика в 6-и клас. Нашите имат и 2 часа ИУЧ.
Моят син не иска да пише домашните по математика. Мотивът му е, че учителката така или иначе не ги проверява. Ако все пак установи, че някой е без домашно, го изпитвала. И той вика: "Супер, тъкмо ще си изкарам още една шестица" Аз го карам почти всяка вечер да реши няколко задачи, но подбирам от сборниците и изобщо не гледам дали има или няма домашни.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 489
Мен ме притеснява това седене цял ден с маски. До преди седмица нямаше болни деца и не искаха да ги пуснат дистанционно. Защо, като са толкова здрави, трябва да носят маски. Или те са здрави и трябва да са присъствено, защото не могат да се заразят помежду си, но трябва да са с маски, за да пазят учителите.
Нямаше ли по-нормално решение?

# 18
  • София
  • Мнения: 2 333
Мерси за новата тема!
И ние сме с 4 часа математика. Госпожата им дава задачи за 10 мин. в часа и, ако някой е готов, й ги изпраща снимани, ако са верни получава +. Като съберат 4 плюса и получават 6. Мотивира ги много жената, знае как да подходи към тийновете, а от друга страна е строга и взискателна. По БЕЛ учителката си набелязва любимци и обръща внимание основно на тях. Всички останали не са за 6, според нея.  Не знам какво ще правим с тази жена:(.

Последна редакция: ср, 18 ное 2020, 18:02 от Skiorche

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Дете без симптоми и без маска може да зарази друго дете без маска и така да се пренесе вируса в цялото семейство. Смисълът на маските е един и същ без значение дали човек е на 10, 30 или 60 години.  Некомфортно е, но ще свикнат. По-притеснително е това, че маската ще стои ту на брадата, ту на носа, ще се придърпва нагоре надолу с мръсни ръце и т.н. Rolling Eyes Двама познати са положителни и са убедени, че е дошъл вируса от децата им ученици, които подсмърчали два три дни и после тях ги тръшнал лошо.
За Пловдив се говори, че от понеделник ще се връщаме присъствено в училищата по схема на всяко училище.
Ние сме с 9 часа математика + още 2 часа школа, където решават задачи по модел на НВО. Сега затвърждават материала от 5 клас.
По БЕЛ учителката беше болна, още докато бяха присъствено. Изпуснаха матариал, но им даваше задачи, домашни и преразкази, които да правят по време на час.
Щерката също се разсейва като решава, преписва грешно условието или нещо друго. Но това е най-често, когато решава домашни вкъщи, т.е. знае, че е не е много отговорна задача Simple Smile Работата в клас присъствено я държи в кондиция и може да се концентрира, когато е важно. С момичето, с което дели един чин се състезават кой ще реши първи задачите. По състезания също успява да се съсредоточи. Мисля, че работата под стрес ѝ се отразява положително Blush

# 20
  • Мнения: 1 738
Аз вече тотално се предадох. При нас учителите ходят без маски, не ми е ясно как ще задължат децата да са с.
Иначе моето също е разсеяно. Често преписва грешно входните данни за една задача и от там нататък колкото и да е вярно решението, резултатът е грешен. Хубавото е, че на контролни явво се стяга и успява да се справи без грешки.
Грознописът много ме притеснява, това няма оправия. Толкова да не харесвам грозно и неподредено писане и ето карма. Уча се да приемам този му недостатък, но ми е трудно.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 333
PipiLota, натискай за грознописа!  Аз много си патих с баткото. Няма такива криволици! По един и същи начин се пишеха биквите “и, п, л, ш, т” . Също така “се” изглеждаше като “и”. Абе пълен срам. С баща му направо се побъркахме - то не бяха молби, то наставления, заплахи. Пооправи го леко в 7 клас.  Изпитвах ужас от НВО. Има проверяващи, които като видят нечетливо написан преразказ и не се морят да го четат много. Предубедени са, че съдържането ще отговаря и на външния вид, което в последствие се отразява и на оценката. Добре, че сега вече двамата проверяващи оценяват работата независимо, защото до преди няколко години седяха един до друг и само преписваха оценката на първия за по-бързо и за да не се стига до арбитраж.Sad.
Имате още малко време за корекции. Карай детето да преписва кратки текстове.
Дъщеря ми напр. много странно по различните предмети пише с различен почерк. По литература се старае да е красиво ръкописно, наклонено на дясно. По история, география, ЧП пише с микс от печатни и ръкописни букви, наклонени на ляво. Английският е с прави печатни букви:)) Карам се, но тя твърди, че така й харесва и й било забавно. Open Mouth Добре, че е четливо. Често я избират тя да прави надписите на постерите в училище.

# 22
  • Мнения: 8 550
Щерката пък пише много ситно, с лупа да четеш. И аз се карам, но не ме чува. 😡

# 23
  • Мнения: 9 776
А моят син има поне няколко почерка. Всеки ден в различна посока, различен шрифт и размер. Сега се изгражда това. Надявам се да стопира на нещо приемливо и що-годе красиво, че ако пише като баща си, леле-мале. Няма такава грозота. Но кой както може. Все казвам - важното е да е четливо.
Днес ще присъствам за първи път в часовете откакто е въведено ДО. Да видя що за чудо е. Два дни "почивка" съм си взела от работа. Дано не се натоваря тройно психически.

# 24
  • Мнения: 8 952
Ние излязохме от карантината, но дъщеря ми ще я пратя на училище чак в понеделник. Първо, че от няколко дни й се позапушва носа. Второ, че супер много ме е страх вече с тоя ковид. В класа имаме няколко деца болни и/или с болни родители.
Докато сме отсъствали са направили няколко контролни, та трябва да се подготвим добре за тях.

Както ви споменах, в нашето училище нямаше нищо предвидено за децата в карантина. Всеки сам трябваше да си следи уроците. По разказвателните уж сме добре. По математика също.
по БЕЛ малко изтървахме нещата...
До понеделник трябва по всичко да сме наваксали.

Аз вече се отчаях с това присъствено обучение. Вчера подпитах позната, която знам, че е близка с директора на училището ни. Той й казал, че в цялото училище имало 3-4 деца под карантина / не били болни/. Flushed Rolling Eyes Rage А те само в класа на дъщеря ми са толкова... Явно нямат никакво намерение за ДО в нашето училище - всичко е цветя и рози...

Щерката пък пише много ситно, с лупа да четеш. И аз се карам, но не ме чува. 😡

Голямата ми дъщеря пишеше така навремето. Аз говорих с класната да й направи забележка и се оправиха нещата. Иначе аз като й казвах, също не ме чуваше.

# 25
  • София
  • Мнения: 12 428
Аз пиша много грозно, децата също. Хич не им се карам. Госпожата по английски все се кара на шестокласника, че пише грозно и нямала да си разваля очите като му чете домашните. Еми, ако иска.

# 26
  • Мнения: 520
Здравейте, все се каня да се разпиша, но време никакво....обаче всеки ден ви чета...
Моето момче също е 6 клас и би ми се искало взаимно да си помагаме и задружно да вървим напред....и да си сътрудничим...
Наблюдам, че шестокласникът  от тази година много се е заел сериозно откъм учене ...някаква педантичност се проявява п ри него...което нещо не ми е ок...Прибира се от училище и заляга над учебниците, домашните....притеснява се , че няма да му стигне време...
Математиката го мъчи и мен де, точно тази част на Геометрията хич не я разбирам и ми трябва много да чета и ровя, за да му помогна с някоя задача...утре ще правят тест на Валчести тела...и да идва Алгебрата - там ми е силата....
Относно правописа - за момче пише много добре, поне за него няма да се притеснявам, че няма да могат да разчетат преразказа му .
Относно носенето на маски постоянно нещо не съм съгласна...

# 27
  • София
  • Мнения: 3 064
Хаха, polin_a, може да се окаже, че е по-натоварващо. Всъщност, все още в неделя късен следобед си мечтая да става вече понеделник, да ида в офиса, да си седна на бюрото и да си чертая, каквото съм зарязала в петък. Който и както и да ме ядоса, не е толкова лично, колкото незаинтересовани тийнове (два броя, наборката я броя вече, въпреки, че няма и 12 навършени), които са решили да демонстрират непукизъм или просто са извън времето и пространството. А след цялото чистене, готвене, пране, подсещане за това и онова, понеделникът е голямата почивка Flushed
Баткото пише(ше) ужасно, ама ужасно грозно. А цифрите!!! Не си ги разчиташе сам, 4 и 9 изглеждаха по един и същи начин. До рев ме е докарвал. Купих тетрадки за техническо писане (попълвала съм такива във ВИАС в първи курс, намирах го за най-отвратителното занимание) и го накарах да попълни общо 3 броя. Баща му беше още по-стриктен в изискването. Не че се подобриха нещата кой-знае колко, но поне една серия...кардиограмки...добиха малко по-четлив вид. Иначе ГИ, ЛИ, ШИ, МИ изглеждаха абсолютно еднакво, то няма и как да е различно, покрай това безумно слято писане. А на О-то слагаше някаква опашка, която го свърза към следващата буква, с която заприличваше на А Triumph
В същото време по езиците и двамата пишат много по-красиво и по-четливо, точно защото не пишат слято. Наборката оформя някакъв почерк, без наклон е, доста прави букви, отказа се от слятото писане (не напълно) и стана значително по-четливо. Не е красиво, но се чете. Но не трябва да бърза. Ако им диктуват нещо бързо е ужас - всяка буква в нейна посока и различна големина Close

# 28
  • Мнения: 1 738
Опитвам се с грознописа, но... Говоря да се опитва да не слива буквите. Няма кой да държи на това вече. Поне да се чете, но за момента - греда. По английски език доста по-четливо изглеждат нещата, точно заради не сливането на буквите. Цифрите и те са щета - 3 ли е, 5 ли е. Дори и той не може да познае понякога. Честно, не знам как му разчитат. Аз ако съм, нямаше да се напъвам. Мисля за момента го спасява това, че е добро дете, учи, старателен е, не шуми, спазва дисциплина и госпожите някак си му прощават и се напъват да му четат нещата. Ясно ми е обаче, че на НВОто догодина няма как да мине с това писане. Ще се боря с това.
Иначе и при нас няма вирус, уж. А в действителност е пълно. Не мога да разбера напъна да са на училище на всяка цена.
Много ми идва стреса покрай този корона вирус. Други години по това време съм организирала Нова година, направила съм ранна резервация за море, купила съм подаръци за Коледа. Сега направо съм в ступор. Дори подаръци още не съм поръчала. Не че имам идея какво иска. Дайте идеи какво ще купувате за Коледа. Тотален блокаж съм.
Хубав ден и бъдете здрави!

Последна редакция: чт, 19 ное 2020, 11:16 от *PipiLota*

# 29
  • Мнения: 9 776
Май измисли подарък синковеца. Първоначално беше харесал някаква готварска книга, но трябваше да се поръчва от чужд сайт, доставки, глупости, да не говорим какви пари щеше да излезе. Добре, че се отказа. Сега реши, че му трябва нов стол за бюрото и още нещо, което забравих какво беше. Старост/нерадост. Ще трябва да го  подпитам.

Общи условия

Активация на акаунт