Сериал "Братя" по Нова ТВ...тема 6...

  • 29 404
  • 733
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 044
В лицето е състарена,но в тяло не е зле.
Аз пък изобщо не смятам Дяволското гърло за шедьовър,такъв хаос беше там действието.
Братя ми е много по-последователен.
Вкусове разни.

# 46
  • Мнения: 6 604
В лицето е състарена,но в тяло не е зле.
Аз пък изобщо не смятам Дяволското гърло за шедьовър,такъв хаос беше там действието.
Братя ми е много по-последователен.
Вкусове разни.
Точно. Дяволското гърло завърши много разочароващо за мен. 🙄

# 47
  • Мнения: 4 564
Скрит текст:
На мен този сериал като сюжет нещо започна да ми заприличва на "Дяволското гърло", който все още ми харесва повече обаче - имаше повече мистика, тръпка. По-точно - главните герои са двама не съвсем братя, майка им е някаква странна кукувица, а баща им малко деспот. Единият е полицай, другият е тръгнал по лош път, воден от драми от миналото. Жена се размотава между тях и помага в разплитането/заплитането на загадката.
Според мен, нищо общо с "Дяволското гърло". Той беше шедьовър. До момента по- добър български трилър не бях гледала.
Скрит текст:
В този, да, има някаква прилика с двамата братя, но... направо си е блудкаво. Действието може да се развие и да приключи от тук на сетне точно за два епизода.
Беше ме яд, че в "Дяволското гърло" не оставиха вратичка накрая за втори сезон. " Братя" няма да ми липсва. Не искам втори сезон. Той и сега е достатъчно разводнен. За "Откраднат живот" изобщо пък не ми се говори.

О, "Дяволското гърло" беше изобщо причината да се регистрирам в този форум и да започна да коментирам, първоначално даже само в неговата тема. Smile Най-добрият ни трилър досега определено.

"Братя" ми е повече драма, отколкото криминален, трилър даже не бих го нарекла. Харесва ми, че има някаква динамика и действието на пръв поглед се развива бързо, то и епизодите са само по половин час, но има много незавършени и неизяснени нишки в сюжета и излишни драми.

И определено много повече бих се зарадвала, ако следващата година ни предложат някакъв сериал в духа на "Дяволското гърло" отколкото на "Братя", най-малкото защото по принцип предпочитам да гледам трилъри пред драми.

# 48
  • Мнения: 9 484
Диляна определено изглежда по-възрастна, но за мен е красива жена. И има много приятен глас.

Дяволското гърло е леко разочарование за мен, може би имах големи очаквания за него за нещо супер уау, а накрая всичко беше ясно и предвидимо.

# 49
  • Мнения: 4 706
Започнах да гледам Братя, защото реших, че ще е като Дяволското гърло, единственият бг сериал, който ми е харесвал.
Определено трилър пред битова драма предпочитам.

# 50
  • Мнения: 9 044
Ее не съм съгласна за Дяволското гърло ,че е най-добрият ни сериал.Под прикритие е класи над Гърлото и е показателно -продаде се в над 130 държави.В Сърбия също беше хит.
Аз пък винаги гледам когато има лИбов,иначе и аз си падам по трилъри.

# 51
  • Мнения: 9 484
Моите топ 3 са Под прикритие, Дървото и Връзки.

Стъклен дом и Отраднат живот прекалено ги разводниха, иначе харесвам и тях.
Фамилията и Седем часа също.
По Бнт имаше един Четвъртата власт, който много ми хареса, но май така и си остана недовършен.
А и Денят на бащата също е хубав.
Съни бийч много ми допадна и ме е яд, че така го спряха с тези брифинги. Надявам се пролетта да го пуснат.
Общо взето май съм гледала всичките ни бг сериали, без тези следобедните по Бтв и повечето ги харесвам, въпреки недостатъците им.
Комедийните не ми допадат особено, следила съм с интерес само Столичаните, но и там прекалено го разтеглиха.
И като най-зле бих определила Пътят и Пожарникарите. 😃 сори, Фуч, конкуренция им е само Забранена любов 🤣

# 52
  • Мнения: 2 653
Моите топ 3 са Под прикритие, Дървото и Връзки.

Стъклен дом и Отраднат живот прекалено ги разводниха, иначе харесвам и тях.
Фамилията и Седем часа също.
По Бнт имаше един Четвъртата власт, който много ми хареса, но май така и си остана недовършен.
А и Денят на бащата също е хубав.
Съни бийч много ми допадна и ме е яд, че така го спряха с тези брифинги. Надявам се пролетта да го пуснат.
Общо взето май съм гледала всичките ни бг сериали, без тези следобедните по Бтв и повечето ги харесвам, въпреки недостатъците им.
Комедийните не ми допадат особено, следила съм с интерес само Столичаните, но и там прекалено го разтеглиха.
И като най-зле бих определила Пътят и Пожарникарите. 😃 сори, Фуч, конкуренция им е само Забранена любов 🤣
Ванилия, и моите са тези.
В  Дяволското гърло само като видях Лидия Инджова с огромния корем да ходи на полицейски акции и се отказах.
Отделно Теодора Духовникова много ме дразнеше в ролята на “мъжкото момиче “, не знам защо.

# 53
  • Мнения: 4 564
"Под прикритие" си беше направо документален филм за мафията в България. Но там някаква мистерия или загадка за разрешаване нямаше. В началото бях на тръни да не стане нещо лошо с доброто ченге, а след това с лошия мафиот. Но то това беше основно заради актьорския състав. Smile

Но и там бих се радвала на някакво продължение, сценаристите да си връщат Куката и да започват да четат криминалните хроники за идеи.

Наистина се надявам обаче финалът на "Братя" да е реалистичен и по малко драматичен, че в предаването преди него достатъчно сестрински драми гледам.

# 54
  • Мнения: 7 848
Говорите за сериали от различни жанрове.
То, не че имаме разнообразие от даден жанр.

# 55
  • Мнения: X
Аз не съм гледала много бг сериали. Започвам, но губя интерес след трети епизод. Или са ми толкова глупави, че ми е обидно да съм зрител на подобно творческо безсилие, или са ми твърде драматични и ме натоварват. "Под прикритие" просто не ме вълнуваше като стория. Не съм гледала нищо от него.
Скрит текст:
Твърде вътре в тези истории съм била някога, за да искам да ги гледам пак. Много мои познати, съученици бяха част от това, много от тях си заминаха, мм работеше при Жоро Илиев (съвсем почтена работа, нищо свързано с престъпния свят, но познаваше много от тях лично, вече отдавна не са между живите)
Но сериалът, който ми привлече вниманието основно с актьорска игра, защото иначе историята ми е тегава и не ми носеше удоволствие, а ме напрягаше с драматизма си, е "Дървото на живота". Впечатлена бях от всички актьори!
Предпочитам нещо, което върви бързо, леко и ми е приятно да го гледам. В това отношение "Съни бийч" отговаря напълно на изискванията ми за лек, приятен, разтоварващ сериал, от който дори само гледките ми радват душата, те пък го замразиха, което намирам за пълен абсурд! Точно сега щеше да обере овациите, всички сме си предимно вкъщи и в тия времена ни трябваше точно нещо такова. Ето, сега мм пуснал "Светът е голям и спасение дебне от всякъде" и не ми е комфортно с него. Имам нужда от красота и спокойствие, от светлина, простор и положителни емоции.

# 56
  • София
  • Мнения: 2 303
За мен най-добрите сериали са ДГ и “Денят на бащата” / може би защото са мини сериали/. “Под прикритие”, който повечето боготворят, ме отблъсна в първите два епизода и бях дотам. / актьорите ми фалшивееха/. ОЖ - сапунка, на приливи и отливи - в момента е Марианската падина.
“Братя” са нещо свежо, добро и е хубаво да свърши сега, но както се говори ще има продължение...

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
Момичета, темата е друга...

# 58
  • Другата България
  • Мнения: 37 295
Тъй.
Гласувах с последната опция.
Според мен Лорчето няма да е с никой от двамата именно защото ще има сезон 2, а за там ще ни трябва отворен финал.
Според мен Драго по някакъв начин ще изчезне отново - макар и временно
Дали отново ще влезе в затвора - като Драго или Денис, дали ще изчезне, за да не влезе, дали нещо трето ще се случи - не знам какво са измислили. Но няма да има хепиенд с него и Лора.
Боби няма да я приеме обратно, или поне не сега, в този сезон.
Тя естествено, няма да замине никъде, това е толкова смешно с този багаж и тези куфари, и тази уж Белгия, дето във всеки епизод ги споменава, и все никъде не отива, и все си е тука, с табелката на звънеца в новото жилище.
А и естествено, трябва да има интрига около общото бебе, всички мислят, че ще е на Драго, пък то ще е на Боби.
Ама докато стигнем дотам, ехеееей....
Снежа ще се измъкне, ама дано пияницата прехвърли апартамента преди това. Него го искам също в затвора, да прави компания на Драго. Долно човече, прекрасна игра на актьора.
За другите не знам, ще има отворена врата и з атях, сигурна съм.
Особено за Калин и Ива.

# 59
  • Мнения: 6 604
Мери, може би имаш предвид Мая, че ще се измъкне от пияницата. 😊🤗
Иначе аз се надявам да няма втори сезон. Драго в затвора, Борис с нова мацка, а Лора - може и в Белгия. 😜 😂
За Калин и Ива само не съм много сигурна дали искам да останат двойка. 😬

Общи условия

Активация на акаунт